تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - با همسران و دختران شهدا ازدواج کنید
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : یکشنبه 12 آذر 1396
نظرات
با همسران و دختران شهدا ازدواج کنید


ازدواج پا همسران شهید سنت پیامبر ص است ۵ نفراز زنان پیامیر همسرشهید بودند.

حضرت علی ع  هم با همسر شهید ازدواج کرد

همسرحضرت اباالفضل ع (لبابه) مجدد با برادرزاده آن حضرت ازدواج کرد.


مردان غیور،
سعادت ازدواج با همسران و دختران شهدا خصوصا شهدای مدافع حرم را
از دست ندهندازمیان  همسران پیامیر اسلام حضرت محمد(ص) ۵ نفر همسران شهداء بودند.
 اسامی آنها عبارتست از:

۱- زینب امّ المساکین، همسرعبیده بن حارث پسرعموی پیامبر(ص) بود که درجنگ بدر به شهادت رسید.
۲- امّ سلمه، هند دختر ابی امیه مخزومی و شوهرش ابوسلمه عبدالله بن عبدالاسد مخزومی بود که درجنگ احد مجروح شد وبعد ازمدتی ازدنیا رفت. وقتی پیامبر به وی پیشنهادازدواج داد وی بعلت داشتن فرزندان وسن بالا امتناع کرد و به سفارش فرزندش سلمه پذیرفت.
۳- صفیّه دخترحییّ بن اخطب وشوهرش کنانه بن الربیع بن ابی الحقیق که درجنگ خیبرکشته شد.
۴– ام شریک همسر ابوعکر که بعدازمسلمان شدن باشکنچه مشرکین شهیدشد.
۵- حفصه، دختر عمر بن خطاب و همسر خنیس بن حذافه سهمی که پس ازجنگ بدر بر اثر جراحات وارده شهید شد

حضرت علی هم باهمسرشهیدازدواج کرد
ازدواج حضرت علی (ع) با اسماء بنت عمیس که همسر “جعفر بن ابی طالب” بود بعد از شهادت شوهرش به همسری ابوبکر درآمد، بعد از فوت ابوبکر ،حضرت علی  او را به همسری گرفت.
اسماء  سه فرزند( عبدالله، محمد و عون) از همسر اولش جعفر بن ابی طالب داشت.
از همسر دومش ابوبکر، “محمد” را در سال حجه الوداع به دنیا آورد و از  امام علی(ع) دو فرزند به نام‌های یحیی و عون به دنیا آورد.

همسر حضرت ابوالفضل العباس ع به نام «لبابه» بابرادرزاده آن حضرت ازدواج نمود.
«لُبابَه» دختر «عبیدالله بن عباس»، پسر عموی پیامبر اکرم(ص) بود. مادر لبابه، «ام حکیم جویری» نام داشت که «دختر خالد بن قرظ کنانی» بود.

حضرت عباس ع در سن بیست سالگی با خانم لبابه ازدواج کردند. حاصل این ازدواج دو پسر به نام‌های «عبیدالله و فضل» بود البته در برخی تواریخ از دو فرزند دیگر به نام‌های «محمد و قاسم» نیز نام برده‌اند. و اسنادی دال بر شهادت محمد در کربلا وجود دارد. و برخی اقوال دیگر تأکید دارند که فرزندان ایشان هیچ کدام در کربلا حضور نداشتند.
لبابه پس از شهادت همسرش، به عقد فرزند امام حسن (ع)به نام «زید» درآمد و از این ازدواج فرزند دختری به نام «نفیسه» به دنیا آمد
برخی اقوال فرزندی به نام «حسن» را حاصل دیگر این ازدواج می‌دانند و معتقدند «حسن بن زید» فرزند حضرت عباس (ع) نیست، بلکه نوه‌ی امام حسن است.
در هر حال در اقوال مستند تاریخی آمده است: عبید الله فرزند عباس که کنیه اش ابو محمد بود، شخصیتی با کمال ، ورع ، سخی، شجاع و بامروت به حساب می آمد که در سن ۵۵ سالگی درگذشت و فرزندان حضرت عباس نسبشان به او می رسد. و ملاقات ایشان با امام سجاد (ع) نیز دلیل دیگری بر زنده بودن این فرزند پس از واقعه‌ی کربلا دارد.

برخی از همسران شهدای دفاع مقدس پس از شهادت همسرانشان مجدد ازدواج کردند.

گلایه یک همسر شهید:
یکی از همسران شهدای دفاع مقدس که ازدواج نکرده است، به یکی از مبلغان شهیر کشور گفته بود که : اگر آن روز شماها ما را دریافته بودید، ما امروز به این فلاکت نمی افتادیم!
این سخن جای بسی شرمساری برای مردمان شهید پرور و امام زمانی کشور عزیزمان دارد و واقعا ما را شرمنده شهدا می کند!

ابتکار حماس برای ازدواج همسران شهدا
پایگاه‌های خبری فلسطینی اعلام کردند، جنبش مقاومت اسلامی حماس در یک ابتکار عمل جدیدی اعلام کرده هر کس با یک زن شهید ازدواج کند، پاداش دریافت خواهد کرد.
 این پایگاه‌های خبری فلسطینی می گویند: جنبش حماس با این کار قصد دارد اولا زنان بیوه و کودکان یتیم را از بی سرپرست بودن نجات دهد و دوما جوانان را به ازدواج ترغیب و تشویق کند.

این پایگاه‌های فلسطینی در ادامه نوشتند: البته حماس برای مردان و جوانانی که قصد انجام چنین ازدواجی را دارند، تعدادی شرط قرار داده است. یکی از این شروط این است که اگر ازدواج با زن شهید ازدواج دوم فرد است، او فردی با اخلاق و مؤمن باشد تا از روی هوس این کار را انجام ندهد.

کارشناسان مسائل اجتماعی در این باره می‌گویند: چنین طرحی می‌تواند به عدم فاسد شدن جامعه غزه کمک کند به ویژه اینکه تعداد زنان بیوه در جنگ اخیر ۲۲ روزه ارتش صهیونیستی علیه غزه به شدت افزایش یافته است./۲۶ اسفند ۱۳۸۷تابناک


حسن ختام این مقال سخن امام بزرگوارمان ره خطاب به خانواده شهدا و مردان باشد که فرمود:

امام خمینی بنیاگذار انقلاب اسلامی چنین نصیحت می کنند:
هم اکنون یک نصیحت مخلصانه و پدرانه به بانوانی که جوانند و همسران شان به لقاء الله پیوسته‌اند، می‌نمایم که از ازدواج، این سنت ارزنده الهی سر باز نزنند و با ازدواج خود یادگارهایی چون خود، مقاوم و ارزنده به جای گذارند و به وسوسه بعضی اشخاص بی توجه به صلاح‌ها و فسادها گوش فرا ندهند.
و نیز به پاسداران و سربازان و جوانان عزیز تذکر می‌دهم که ازدواج با این بانوان راغنیمت شمرده و با انتخاب همسرانی چنین ارزنده به زندگی شرافتمندانه خویش ادامه دهند.
–روح الله الموسوی الخمینی

((پیام امام خمینی بمناسبت روززن: (چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۶۱) ۱۹ جمادی الثانی ۱۴۰۲)- جلد ۱۶ – صفحه ۱۹۵-صحیفه امام خمینی)
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سید ابراهیم پنجشنبه 3 خرداد 1397 ساعت 11 و 02 دقیقه و 43 ثانیه
خیلی عالی بود حقیر بیش از سی سال این دغدغه را داشتم و دارم و بهمه گوشزد میکردم متاسفانه اراده جمعی در این خصوص وجود نداذ واینکه در وبلاگ شما هستم بجهت تالیف کتابی تحت عنوان نسل سوخته در خصوص همسران معزز شهداست . اینکار مهم باید در جامعه اسلامی ما نهادینه شود و این کار نیاز به فرهنگ سازی دارد که موثرترین آن ار معرفی الگو درس به جامعه- ساخت فیلم و سریال حذاب - برپایی همایشات مختلف از جمله همایشات اختصاصی با همسران معظم شهدا -زنان انقلابی جامعه بویژه همسران رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرمو همایش برای عموم مردم .امیدوارم تا زمانی که نسل سوخته جامعه به اصظلاح اسلامی ما به خاکستر مبدل نشدن بدادشان برسیم .
در خاتمه از این که این فرصت را به مخاظبین خود بویژه بنده حقیر درگاه الهی دادید بی نهایت سپاس گذارم. برای سلامتی و تعجیل در فرج امام مظلوم عجل الله تعالی فرجه و شریف صلواتی هدیه بفرماییم .
با درود و سپاس برادر شما سید ابراهیم حسین پور(جبلی)از آستانه اشرفیه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا