تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - چرا چند همسری؟
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : پنجشنبه 9 آذر 1396
نظرات
چرا چند همسری؟

افراد زیادی سوال می کنند که:
 چرا درباره چند همسری تبلیغ می کنید؟

 چرا مساله چند همسری که در کشور ما  مقبوح است و باعث برهم خوردن زندگی ها می شود  باید از آن دفاع کرد و آن را ترویج داد؟

چرا درباره ازدواج جوانها و مجردها تلاش نمی کنید تا مشکلشان حل بشود و بتوانند آسان ازدواج کنند؟

 چرا فرهنگ نمی کنید که یک جوان بتواند با زنی که مطلقه شده یا شوهرش فوت کرده یا با دختر سن بالاتر از خودش ازدواج کنه؟

آیا همه مشکلات جهان اسلام حل شده که فقط همین چند همسری روی زمین مانده است؟

شاید در این مقال نگنجد اما به اختصار مواردی را عرض می کنم:

1- فلاسفه یک قاعده ای دارند و می گویند: اثبات شیء نفی ما عدا نمی کند. یعنی اگر شما چیزی را ثابت کردید که این چیز وجود خارجی دارد، این وجود باعث نمی شود که بقیه وجودها از بین بروند و نفی بشوند و وجود خارجی نداشته باشند. لذا اگر گفتیم الان موقعیت جنگ هست، الان مساله سیاست خارجی هست، الان بحث اسراییل و ... یمن و ... هست، الان مسلمانها در میانمار دارند کشته می شوند و ... و هر کسی از ظن خود مساله ای را مهم بداند، این دلیل نمی شود مساله خانواده و انواع ازدواج(دایم، موقت، مجدد و تعدد زوجات) را نباید به آن توجه کرد و اگر به مساله ای که ما آن را مساله مهم می دانیم توجه نکند باید اعدام بشود. و همچنین اگر شخصی نسبت به مساله ای توجه ویژه نمود به معنای آن نیست که از بقیه موضوعات صرف نظر کرده است و آنها را مساله نمی داند.

2- مضرات فقدان چند همسری: مطالعات ما نشان می دهد که فقدان فرهنگ چند همسری در جامعه اسلامی هم از سوی دشمنان اسلام کلید خورده است- که با وجود حکم الهی بودن آن، فقط در کشور ایران مقبوح است اما در سایر ملل مسلمان و حتی برخی ملتهای اروپا و آمریکا و خیلی جاهای دیگر و ادیان و مذاهب دیگر مقبوح نیست و هم مضرات زیادی را برای جامعه به وجود آورده است.


 از جمله مضرات فقدان چند همسری عبارتست از:
1- بالا رفتن سن ازدواج دختران و رسیدن به نهایت سن تجرد مطلق آنها.(آمارهای غیر رسمی تا حد 5 میلیون نفر اعلام می کنند)
2- بلا تکلیف ماندن زنان مطلقه و شوهر فوت شده (آمار بالای 5 میلیون ذکر می شود)
3- بروز مفاسد اخلاقی فراوان که ثمره عدم ساماندهی و تشکیل خانواده افراد مجرد به دلیل طلاق و ... است. آمارهای رسمی نشان می دهد که میزان بروز رذایل اخلاقی در افراد مطلقه و شوهر فوت شده به مراتب از افراد متاهل و حتی افراد مجرد ازدواج نکرده بیشتر است و تقید آنها به فضایل اخلاقی و آموزه های دینی نیز کمتر است.
4- هزینه های گزاف برای درمان بیماری های روحی و روانی و جسمی ناشی از مجرد ماندن این زنان


3- جمعیت بالای زنان و دختران مجرد بالای 30 سال. آمارهای رسمی نشان می دهد اگر بازه سنی زنان 30 تا 50 سال با مردان بازه سنی 30 تا 60 سال ازدواج کنند بطوری که هیچ مرد مجردی در کشور ما وجود نداشته باشد(که این خیلی خوشبینانه و نشدنی است) باز هم بیش از یک میلیون زن و دختر مجرد بالای 30 سال درکشور وجود دارد! حال شما بنگرید با وجودی که نرخ ازدواج کاهش داشته و نه بالای 30 سال بلکه زیر 30 سال هم به ندرت انجام می شود و برخی از دختران مجرد کم سن هم برای فرار از تجرد مطلق به ازدواج با افراد متاهل راضی هستند ببینید چه مشکل بزرگی در این بازه سنی بالای 30 سال برای زنان به وجود می آید.

حال جامعه اسلامی پاسخ دهد که برای آن یک میلیون نفر مؤنث مجرد چه باید کرد؟
آیا اسلام و وجدان انسان آزاده اجازه می دهد که آنها را حبس خانگی کنیم تا بمیرند؟
آیا کسی هست که بپذیرد که پسر 20 ساله او به اجبار بیاید با دختر یا زن 30 ساله ازدواج کند؟
آیا مسلمان غیرتمند حاضر است که این تعداد از زنان در جامعه رها شوند و دل مردان دیگر حتی متاهل را با اشوه گری و به آسانی بربایند و با روابط پنهانی و آسان و بدون مسولیت روابط خانوادگی خود را سرد نمایند؟


آیه شریفه در سوره توبه به ما دستور می دهد: یا ایهاالذین آمنوا کونوا مع الصادقین: با صادقین همراه باشید.
امام صادق ع می فرماید: انا نحن الصادقون: همانا ما صادقون هستیم.
ماکه دنبال مصداق می گشتیم مصداق هم به ما معرفی شد.
قرآن کریم آیه سوم سوره نساء را برای حل چنین مشکلی در جامعه اسلامی، آیه و نشانه قرار داده و سیره اهل بیت و بزرگان دین هم حجت را بر مردان به عنوان الرجال قوامون علی النساء تمام کرده است. که باید مسولیت پذیر باشند.


4- مساله دیگر که باعث میشود به چند همسری نگاه ویژه کنیم بحث جنگ جمعیت است.
که از سوی دشمنان خدا در قالبهای مختلف از آمپول فلج اطفال گرفته تا جنگ جهانی مواد غذایی تراریخته که حتی گندم را بطور اصلاح شده اسراییلی ها مصرف می کنیم تا کشتارهای فردی و جمعی مسلمانان که باید قبول کنیم در اقلیت هستیم، باعث می شود که به این فرهنگ بیشتر توجه شود که چرا باید رحمی سالها معطل بماند در حالی که میتوانست سربازان خوبی برای امام زمان ع را در جوف خود بپروراند. و اگر ما به فکر خودمان و شیعه نباشیم دشمن ما را نابود خواهد کرد به طوری که حتی یک نفر مسلمان هم روی کرده زمین نباشد.
از طرفی وهابیت کثیف که داعش ملعون از میان آنها برخاست آنچنان به تکثر اولاد همت می گمارند به طوری که یک نفر ممکن است تا ۷۰ نفر فرزند بیاورد در حالی که شیعیان امام زمان 20 درصدشان باردار نمی شوند 30 درصدشان هم تک فرزند یا نهایت دو فرزند هستند. هرچند بگوییم که زنان بیشتر زن بیاوند که مشکل جمعیت حل بشود بازهم مثل این است که بگوییم با حلوا حلوا دهن شیرین نمی شود. اما قبول دارم هم باید زنها و مردها همت کنند تا فرزند بیشتری بیاورند و هم سعی کنند زن مجردی نماند. به محض اینکه مجرد شد مثل سیره اهل بیت ع تا عده اش تمام شد او را به ازدواج مردی در بیاورند.

چند همسری به نفع خود زنها و به نفع جامعه اسلامی  است.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رضا یکشنبه 19 فروردین 1397 ساعت 02 و 35 دقیقه و 47 ثانیه
این تنها و تنها یک دلیل داره و اون شهوت‌پرست بودن این آقایون. اسلام در هر جامعه‌ایی با فرهنگ و عرف اون جامعه انطباق پیدا میکنه. اینکه عربها همچین رسم و عرفی دارند دلیل بر این نیست که ما ایرانیان نیز اینچنین باشیم بواسطه اینکه اسلام از جامعه عرب ظهور کرده.
یک دل و یک دلبر زیباست.
یک مرد و یک زن زیباست.
باید پرسید برای دخترت اگر یک مرد متاهل برای ازدواج دوم بیاید حاضری؟
ممد یکشنبه 29 بهمن 1396 ساعت 14 و 24 دقیقه و 33 ثانیه
دور نیست روزی كه 10 نفر خواهر و مادرتون رو بگاد....
به نیت بهشتن رفتن
مادرجنده فاسد حیوون پست
یونس دوشنبه 20 آذر 1396 ساعت 19 و 14 دقیقه و 57 ثانیه
سلام بسیار مطالب زیبای مطرح کردیداحسنت به شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا