تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - ضرورت چند همسری
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : یوسف آل طه
تاریخ : جمعه 1 اردیبهشت 1396
نظرات
به نظر بنده چندهمسری بر تک همسری اولویت دارد . در همین راستا در توضیح گزینه ب عرض کنم خدمت شما که یکی از عللی که موجب تفاوت نسبت زن و مرد در سن ازدواج می شود این است که دختران در سنین پایین تر از پسران و قبل از آنان به بلوغ می رسند و آماده ازدواج می شوند...
زن ها خصوصا در مناطق گرمسیری در سن 9سالگی برای نکاح شایستگی پیدا می کنند ولی مردان نوعا پیش از 16 سال همانطور که اسلام اعتبار کرده، آماده نکاح نمی شوند. از نگاه علامه طباطبایی لازمه این مطلب این است که اگر نوزادان جمعیتی را طیّ 16 سال در نظر بگیریم( با فرض این که تعداد مردان و زنانشان مساوی است) در سرِ سال شانزدهم، مردانِ شایسته ازدواج، موالیدِ یک سال خواهند بود _ همان نوزادانِ سالِ اولِ مفروض _ و نوزادان سال های بعد اکنون هنوز شایستگی ازدواج پیدا نکردند؛ ولی زنان شایسته ازدواج، موالید 7 سال یعنی فرزندان سال اول تا هفتم خواهند بود که اکنون سرِ سال شانزدهم حداکثرشان 16ساله و حداقلشان 9ساله است. همگی اکنون شایستگی ازدواج و قابلیت آمیزش دارند. به همین ترتیب اگر موالید 25سال را که سن بلوغ کامل مردان است در نظر بگیریم، در سال بیست و پنجم به مقدار موالید 10 سال مردان شایسته ازدواج خواهیم داشت ولی به مقدار 15 سال زنان قابل نکاح داریم. اگر بخواهیم روی این جریان طبیعت نسبت متوسطی بگیریم، هریک مرد دو زن خواهد داشت. (  محمد حسین طباطبایی، تعدد زوجات و مقام زن در اسلام، ص48 )  یعنی بیش از یک زن باید داشته باشد. بنابراین چون بلوغ زنان زودتر از مردان محقق می شود، تعداد زنان آماده به ازدواج بیشتر از مردان می شود و از طرفی چون قانون تعدد با لحاظ محدودیت هایش شامل تمام مردان نمی شود و فقط برخی از آنان شرایط و شایستگی لازم را دارند، پس آنکه این شایستگی را دارد چندهمسری برایش اولویت پیدا می کند و نبای به یک همسر اکتفا کند.

برگرفته از کانال:
https://telegram.me/Chandhamsari_Ormaviبرچسب‌ها: ضرورت , چند همسری ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بیتا سه شنبه 18 مهر 1396 ساعت 22 و 44 دقیقه و 10 ثانیه
rh اکثر زن هایی که خیانت می کنند تو زندگی تک همسری رخ میده نه چند همسر ی
چند همسری زندگی بزرگان دین بوده . ولی نمیدونم چرا نگران هستید به اینکه اگر همسر دوم اختیار کردید زن اول هم بره دوست پسر بگیره مسئله اینکه که اون وقت واقف میشید همسری که ادعای ایمان میکنه چقدر بی ایمان بوده و دنباله رو خیانت . پیامیر فرموده زن سلیطه و نا فرمان شوهر مرد است و خانه خراب کن . و جنگجو
بیتا پنجشنبه 30 شهریور 1396 ساعت 22 و 13 دقیقه و 57 ثانیه
امروزه طلاق توافقی زیاد شده که به صورت شبه خانواده زندگی می کنند . و به تنوع پذیری می رسند . داستان چند همسری بهانه است. خیانت در ایران به خاطر خودخواهی تنوع طلبی زیاد شده آه دختران به بازی گرفته ی مردان متاهل آن خانه را به باد می دهد .
Hh پنجشنبه 16 شهریور 1396 ساعت 20 و 52 دقیقه و 29 ثانیه
اقایون عزیز یك نگاه به جامعه كنید بعد برید عمل كنید به چند همسری
كه در دام طلاق عاطفی ،طلاق واقعی مهریه و برچسب بچه طلاق خوردن به بچتون و خیانت خانم و ...نیوفتید

1هیچ خانمی مردی كه جز خودش شریك داره رو دوست نداره در واقع ازش متنفر هست مگر بخواید زندگیتون سیاه كنید


حالا چه حقتون باشه چه نباشه ببینید با توجه به جامعه چی می شه در بهترین حالت ازتون طلاق می گیره می ره پی زندكیش در حالت معمول ازتون طلاق عاطفی می گیره ولی چون حساس شده روتون می افته دنبالتون نه می زاره به خودش دست بزنید نه به كس دیگه ای البته ممكن ابرتونم سر كار و داخل محل ببر بعد كه ملت ازتون فرار می كنن مهر خراب بودن می خور رو پیشونیتون سومش كه بد ترین حالت اینه می ره یه دوست پسر شاخ می گیره كمرتون می شكنه امار خیانت زنان در ایران بشدت بالا رفته اكثرشون هم در جواب خیانت همسراشون می رن خیانت می كنن

دیگه زندكی خودتون اینا اتفاق هایی كه می افته چند همسری پایان خوشی ندارد
ناشناس چهارشنبه 15 شهریور 1396 ساعت 12 و 59 دقیقه و 05 ثانیه
سلام خداوند در قران کریم میفرماید اگر میتوانید عدالت را برقرار کنید چند همسر اختیار کنید در غیر اینصورت ستمکارید و اولویت با بیوه زنانی که یتیم دارند میباشد نه با دختران بکرو سالها جوانتر! که باز میفرماید هیچ کدام نمیتوانید عدالت عاطفی برقرار کنید پس بهتر است به یک زن بسند کنید...تفسیر به این صورت که اگر با زنی جوری رفتار بشه که نه شوهر داره و زندگی عادی و نه بی شوهر است میتواند ازدواج کند واز شوهر بهره مند شود عین بی عدالتی و ستمکاری است.حالا آقایون حامی چند همسری چقدر میتونین عدالت برقرار کنید میگیم مالی بشه اما رفتاری هرگز چون شما هم قلبا به یک زن نسبت به دیگری تمایل بیشتری دارید پس حتما رفتار متفاوتتری هم دارید..اینگونه تکلیف زنی که بهره ای از عاطفه نمیبره چیست آیا این نهایت خود خواهی آقایون رو نمیرسونه که برای شهوت خودشون و خوشایند زن دیگه به اسم دین به زن دیگه ای آسیب وارد کنن و انتظار داشته باشن که اون زن هم جدا نشه و آمار طلاق با چند همسری بالا نره!! خیلی از همون زن های دومی که ازشون حمایت میکنید هم برای خودشون شریک نمیخوان و منتظر فرصتی برای از هم پاشیدن زندگی اول مرد هستند
پس لطفا لطفا دین و قران رو به میل تفسیر نکنین چون در این صورت شما فقط شهوتتون رو میپرستین البته مردانی از این دست که اکثرا خرج یک زن را به درستی نمیدهند و ارزشی برای زن قایل نمیشوند با توسل به دین بهانه های متعددی برای شهوت میتراشند ,در این دنیا از انواع لذات و زنان متعدد خود را بهره مند ساخته و در آخرت هم انتظار حوریان متعدد بهشتی را میکشند!!در حالیکه زنان حتی نباید انتظار عدالت را داشته باشند وگرنه به حسادت و خودخواهی متهم میشوند.
پس به جای دامن زدن به بیشتر شدن طلاق و فساد جامعه بهتر است فکر بهتری برای افزایش امنیت زنان در جامعه ای با قوانین مرد سالار کرد تا بدون همسر چندم مردی شدن بتوانند امورات بگذرانند مردان حامی چند همسری هم اول ببینند چقدر در برقراری عدالت به گفته قران مهارت دارند بعد اقدام چون در این صورت ستمکار بوده و آن دنیا باید پاسخگو باشند و دیگر از حوریان بهشتی هم خبری نیست.
حسن سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 18 و 11 دقیقه و 21 ثانیه
قبول دارم . ولی شما هم قبول کنید خیلی از مسائل مثل برده داری و کنیز داری حالا هم هست ولی نه به این اسم به اسمهای دیگر و بعضا غیر شرعی و حرام . همه مردم مثل هم نیستند . روحیات و شخصیتهای مردم متفاوت استِ . قرار نیست همه دکتر مهندس و رئیس وغیره باشند . خداوند افراد رامختلف آفریده تاچرخ بگردد. ما چه بخواهیم چه نخواهبم باید مسلمان شوبم و هرچه در قرآن گفته شده حق است و همه ما اگر الان هم نباشیم باید مسلمان واقعی شویم . یا علی
Nahal سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 08 و 18 دقیقه و 46 ثانیه
من مثال هایی که فقه با اخلاق رودررو قرار میگیره رو پایین تر آوردم. نمونه عینی و بی بروبرگردش هم کنیزداری و برده داریه که در قرآن تایید شده. کاملا مشخصه که یه پدیده ضداخلاقی در زمان حال یه روزی قبحی نداشته حتی امامان و پیغمبر هم برده و کنیز داشتن. تنها راهی که میشه توجیه کرد اینه که از فقه عبور کرد و به زمان سپردش.
من باز هم میگم به دلیل تفاوت زیربنایی دیدگاه که ما با هم داریم بحثمان به نتیجه نمیرسه.
مثل اینکه من عینک سبز به چشم داشته باشم و شما آبی هر چه که من بگویم این سبز است شما میگی نه آبیه. به همین دلیل بهتره کلا این بحث رو دیگه ادامه ندیم. شما به تقلید بی قید و شرط از فقه ادامه بدید و من به تقلید از عقل و اخلاق. موفق باشید.
حسن دوشنبه 13 شهریور 1396 ساعت 15 و 49 دقیقه و 22 ثانیه
بحث ماهیت را دیگه تمومش کنید من قصد جسارت به کسی را نداشتم . اما در مورد فقه باید بگویم که فقه اخلاق را هیچ گاه زیر پا نمیگذارد بلکه مروج اخلاق است این نگاه و برداشت شخصی ماست که اینگونه فکر میکنیم . همان شعر سهراب که میگوید چشمها را باید شست جور دیگر باید دید. ما باید دیگاه و نظریات شخصی را کنار بگزاریم و تسلیم دین و فقه شویم
nahal دوشنبه 13 شهریور 1396 ساعت 08 و 25 دقیقه و 08 ثانیه
نه شما ماهیت من رو تشخیص دادید این عین کلام خودتونه مگر اینکه من اشتباه برداشت کرده باشم و منظور شما چیزی غیر از این بوده باشه. و اگه مثال من از جامعه سعودی نقض غرض محسوب بشه مثال شما از جوامع غربی که اونها هم غیر شیعی هستند نقض غرض محسوب میشه. من جامعه سعودی رو از دیدگاه مذهبی به مثال نیاوردم از دیدگاه چند همسری به مثال اوردم.
خب این دقیقا نشون میده که من و شما طبق همون چیزی که گفتم از بیس و اساس دیدگاه دینی با هم تفاوت داریم. شما اعتقاد به فقه دارید حتی اگر اخلاق رو زیر پا بگذاره. استناد به کلام ائمه با توجه به این که میزان سندیت خیلی از احادیث اعتبار کافی نداره و از لحاظ سندیت ضعیف هستند اشتباهه. اصلا خود وجود متعه در زمان پیغمبر به شدت شبهه ناکه.
باید بپذیریم که احکام شرعی وابسته به زمان تغییر میکنه. باید دید اگه قرآن در زمان ما نازل میشد ایا باز هم برده داری رو بی عیب و نقص میدونست یا نه؟
حسن دوشنبه 13 شهریور 1396 ساعت 06 و 17 دقیقه و 54 ثانیه
من هم درجواب شما عرض کردم مثال شما از یک جامعه غیر شیعی نقض غرض است . به عنوان مثال عمر لعنته الله علیه ازدواج موقت را تحریم میکند وامام صادق علیه السلام برای مخالفت با تحریم کننده برای این حلال خدا توصیه و وجوب را مطرح میکنند . مقایسه شیعه و سنی همان مثال میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است
Nahal یکشنبه 12 شهریور 1396 ساعت 16 و 40 دقیقه و 27 ثانیه
این هم جالبه که شما ماهیت من رو تشخیص دادید. شما که نه من رو دیدید و نه من رو میشناسید از کجا ماهیت من رو تشخیص دادید. شما و خانم بیتا خیلی راحت راجع به افراد قضاوت میکنید. من هر خرده ای به شما گرفتم به کلامتان بود. هیچ وقت به ماهیت شما توهین نکردم. این نهایت ظاهربینی است. و البته با همین ظاهر بینی صحبت های من رو پاسخ دادید. و البته با همون ظاهربینی کلام خدا رو هم ترجمه و تفسیر و شرح و بسط میدید.
بنده گفتم اگه قرار باشه تعدد زوجات فساد جامعه رو کم کنه( که البته اشاره به فرمایشات جناب عالی و خانم بیتا بود) توی جامعه عربستان یا افغانستان باید میزان فساد کم شود که البته میبینیم این طور نیست و به مراتب هم بیشتر است. چون اخلاق رو در خیلی از مسائل گذاشتن کنار. چون زن در این جوامع هیچ عزت نفسی نداره.
در ضمن شما ادامه مبحث من رو هم یه نگاهی مینداختید بد نبود.
حسن شنبه 11 شهریور 1396 ساعت 20 و 31 دقیقه و 23 ثانیه
خیلی جالب بود ماهیت خودتون را خانم نهال نشون دادید . معیارتون وهابیهای از خدا بی خبر آل سقوط است؟معیار و میزان فقط علی وآل علی است ولا غیر.
وگرنه وهابی سنی مسلک فقط به فکر منافع دنیا است واسم اسلام راهم یدک میکشد . که از اسلام نه بویی برده و نه در باطن اعتقادی دارد بلکه تمام اداو اصولشان فریبکاریست وظاهری عملا جزو خوارجند.
nahal شنبه 11 شهریور 1396 ساعت 11 و 39 دقیقه و 28 ثانیه
در مورد افزایش بی بند و باری در جوامع لازمه توجه اقای حسن و خانم بیتا رو به شاهزاده های سعودی جلب کنم. میدونید که چند همسری در این کشور هیچ قبحی نداره اما بیشترین امار بی بند و باری جنسی تو این خاندان دیده میشه. (با یه سرچ ساده میتونید ببینید) پس تعدد زوجات نمیتونه جلوی بی بندو باری رو بگیره. ایا تو کشوری مثل عربستان سعودی فساد نیست؟ ایا تو همین کشور زنان ما رو نمیدزدیدن؟
تنها چیزی که میتونه جلوی کثافت کاری رو بگیره اخلاق مداریه.
من نمیدونم خانم بیتا شما به چه حقی و با استناد به کدام منبع وجود زنان خیانتکار رو به همه جامعه نسبت میدی؟ یه جوری حرف می زنی که انگار همه زنان اول و تک همسر سر و گوششون میجنبه و مشکل دارن. خب این تفکر بسیار اشتباهه.
شما اقای حسن که قران رو صرفا خط به خط معنی می کنی دقت کردی داعش هم همین طرز تفکر رو داره.
ما با دو نوع طرز فکر روبروییم:
1) افرادی که میگند اخلاق ابطال پذیره اگه مخالف احکام شرع یا فقه باشه.
2) افرادی که میگند فقه ابطال پذیره اگه با اخلاق منافات داشته باشه.
شما بیتا و حسن جزء دسته اولین.
و من جزء دسته دوم.
برای همینه که حرفای هم رو نمیفهمیم.
توصیه میکنم کتاب اخلاق دین شناسی رو حتما بخونین. اگه تا حالا نخوندین.
در ضمن اقای حسن این توهم رو که چند همسری به نفع زنان هست از ذهن خودتون بندازین بیرون این چیزی جز یه دلیل پوچ برای توجیه ادعاهای پوچترتون نیست.
و شما خانم بیتا که انقدر نگران فساد زنان متاهلی چند همسری نه تنها چیزی از این فساد که به نظر تو کل جامعه رو گرفته کم نمیکنه بلکه تشدیدش هم میکنه هر عقل سلیمی با دو دوتا چهاتای ساده میتونه این رو درک کنه مگر کسی که خودشو زده باشه به خواب و نخواد که بیدار بشه.
تا وقتی اخلاق رو بر فقه مقدم ندونیم اوضاع همینه که هست.
حسن جمعه 10 شهریور 1396 ساعت 17 و 04 دقیقه و 24 ثانیه
کسانی که در دادگاهها هستند مشکلشان چند همسری نیست اتفاقا اکثرا تک همسرند که بدلیل مشکلات متعدد از جمله هوسبازی مشکلات جنسی و... کارشان به طلاق کشیده در صورتی که اگر همین چند همسری که حلال ودرشرایطی واجب میشود ومورد حمله خانمها قرار میگره اگر بدانند به نفعشان هم هست. وعسی ان تکرهو شی وهو خیر لکم وعسی ان تحبو شی وهو شر لکم والله یعلم وانتم لا تعلمون.
بیتا جمعه 10 شهریور 1396 ساعت 10 و 54 دقیقه و 09 ثانیه
فهیمه جان افزایش بزه جوانان بیشتر در خانواده های های بی بند و بار و تک همسر دیده میشه چون بیشتر زندگی ها در تک همسری هست . گناه وفساد در زنان متاهل و پر کردن خلا در زنان و مردان در تک همسری بیشتر رواج داره . چون بند و حدود کمرنگ شده .
فهیمه چهارشنبه 8 شهریور 1396 ساعت 19 و 47 دقیقه و 27 ثانیه
وای که بوی بی سوادی برخی از مدعیان تشرع حال آدم رو به هم می زنه کمی از آخرین نتایج پژوهشی در شهرهایی که این سنت حتی مورد پذیرش هستند بخونید ببینید که این تفکر تحمیلی بر اسلام چه تبعات منفی بر سلامت روان مردان چند همسر، خانم هاشون و فرزندانشون می زنه از جمله کاهش سلامت روانی مردان کاهش احساس همدلانه بین زن و شوهر و کاهش میزان خودشکوفایی مردان
کمی در مورد آمار و میزان افزایش بزه در میان فرزندان چنین خانواده هایی رو دنبال کنید بعد در این مورد نظر بدین
حنانه چهارشنبه 8 شهریور 1396 ساعت 00 و 57 دقیقه و 51 ثانیه
باسلام چند همسری قانون خداست ولی با شرایط درضمن همه مردا نمی تونن عدالت رو رعایت. کنن مگر مردان باایمان الان هم مردان باایمان خیلی کمند عوضش مرد هوس باز زیاده زنان هم زنهای قدیم نیستند بی عدالتی رو نمی تونن تحمل کنن اگه به دادگاه برید می بینید
نازگل سه شنبه 7 شهریور 1396 ساعت 01 و 32 دقیقه و 03 ثانیه
آقای حسن لطفا تفسیر آیه رو تحریف نکنید. تک همسری پسندیده ترین نوع ازدواج در همه عالم هست. برای همین خدا یک زن و یک مرد آفرید که با هم ازدواج کنند یک آدم و یک حوا

ماهایی هم که تن به چند همسری با مردان می دیم به خاطر شرایطی مجبور هستیم. هر زنی حتی زنی که تن به هوو داشتن داده می دونه که بهترین و سالمترین نوع رابطه زندگی تک همسری هست. پس با تفسیر به رای قرآن نفرت از مردان و زنان چند همسر رو بیشتر نکنید. به اندازه کافی مشکلات هست برای افرادی مثل ما. بهترین روش برای امثال ما اینه که خانواده های تک همسر احترام ماها به حریم خودشون رو ببینن و در حد امکان خانواده های چند همسر گسترش پیدا کنن و حالا که مردان و زنانی دو همسری رو پذیرفتن بدون آسیب به زندگی تک همسران مخالف چند همسری حوزه ازدواج های دو همسری با رضایت کامل همسر اول و بیشتر و بهتر از اون ازدواج های سه همسری و چهار همسری افزایش پیدا کنه

البته من اگه جای مردان چند همسر بودم و امکانات مالی مناسب داشتم. توی این شرایط ویژه تاریخی به چهار همسر هم قناعت نمی کرد م و تا جایی که می تونستم از طریق ازدواج موقت طولانی مدت زنان و دختران بیشتری رو زیر پرو بال خودم می گرفتم. بار مسئولیت مردان دو همسر در این برهه زمانی خیلی سنگین تر از مردان تک همسر هست. اونها از سد تک همسری عبور کردند و حالا هر چقدر تعداد همسران رو زیادتر کنند بهتر خواهد بود چون دیگه شرایط اجتماعیشون تغییری نخواهد کرد و بدتر نمی شود
نازگل سه شنبه 7 شهریور 1396 ساعت 01 و 21 دقیقه و 21 ثانیه
با این اوصافی که در متن گفتید فکر نمی کنید دو همسری مردان بیش از تک همسری مردان ظلم به زنان هست؟ چون مردان تک همسر به احتمال زیاد شایستگی چند همسری ندارند ولی مردان دو همسر که تمام مشکلات ورود به چند همسری را پشت سر گذاشته اند دیگر با افزایش تعداد همسران اعتراضی از طرف جامعه و زنان و مردان تک همسر دریافت نمی کنند. کسی که دو همسر است خیلی راحت تر می تواند سه و چهار همسر داشته باشد چون حریم تک همسری را در بار سوم و چهارم نمی شکند. به قول معروف آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب

از طرف دیگر زنان سوم و چهارم هم محکوم به شکستن حریم تک همسری نمی شوند و بار روانی کمتری بر آنها تحمیل می شود. پس چرا مردان دو همسر حتی با دیدن تمایل زنان دیگر به همسری آنها از این کار امتناع می کنند و با توجه به مخالفت اکثر مردان تک همسر با تعدد زوجات آیا امتناع مردان دو همسر از افزایش تعداد همسران ظلم مضاعف به زنان و دختران تنهایی که حتی با رواج دو همسری تنها می مانند نخواهد بود؟

از طرف دیگر علایق زنانی که غرور خود را می شکنند و رضایت به چند همسری می دهند چه می شود؟ اگر زنی از میان خواستگاران مجرد و تک همسر شرایط افراد را نپسندید و نپذیرفت و ترجیح می داد همسر سوم یا چهارم آشکار و رسمی یک مرد چند همسر باشد چه کاری باید انجام دهد که مردان چند همسر تشویق به افزایش تعداد همسران خود شوند؟
بیتا پنجشنبه 2 شهریور 1396 ساعت 23 و 19 دقیقه و 40 ثانیه
بیتر = بیشتر
بیتا پنجشنبه 2 شهریور 1396 ساعت 23 و 19 دقیقه و 11 ثانیه
البته بیتر زنان متاهل با رفتار خود بیشتر معشوقه و گناه رو ترویج می دهند چون انان بیشتر نگران مسئولیت پذیری مردانشان هستند.
بیتا پنجشنبه 2 شهریور 1396 ساعت 23 و 10 دقیقه و 16 ثانیه
اولا هاجر رو زمان زایمان تو بیابان رها نشد بلکه اسماعیل بدنیا اومده بود و با بدنیا اومدن اسماعیل و توجه حضرت ابراهیم به نوزاد و هاجر سارای عکس العمل نشون داد
حسن دوشنبه 30 مرداد 1396 ساعت 23 و 25 دقیقه و 03 ثانیه
من وکیل کسی نیستم ولی حرف حق تلخه و به مزاج خیلیها خوش نمیاد امیدوارم هممون مصداق آیه یا ایها الذین آمنو، آمنو بشویم اولی با فتحه دومی کسره
شنبه 28 مرداد 1396 ساعت 07 و 54 دقیقه و 23 ثانیه
بیتا جون الهی کم حرف شدی وکیلت حسنه
حسن آفرین آیه های قرآن هیچ کدوم این کار رو تشویق نکردن فقط براش حد و حدود گذاشتن و محدود کردن ما به قرآن احترام میگذاریم ولی به کسانی که اون به نفع خودشو تفسیر میکنند نه
حسن چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 17 و 52 دقیقه و 30 ثانیه
لطفا درباره قرآن این کتاب خدا و معجزه رسول با ادب بیشتر سخن بگویید . من که عددی نیستم که راجع به قرآن سخن بگویم ولی مراجع درباره تفسیر آیه۳و۴ و ۱۲۹سوره نسائ میفرمایند: اگر میترسید در مورد دختران یتیم رعایت عدالت نکنید به یکی بسنده کنیدو در عوض از کنیزانی که در اختیار دارید در کنار همسر اول وصلت کنید! تازه این فقط در مورد یتیمان است چون آن موقع رسم بود دختران یتیم را حق و حقوقشان را نمیدادند.در آیه ۱۲۹ از نظر عدالت محبت قلبی خداوند میفرماید شما نمیتوانید محبت قلبی را عین هم رعایت کنید ولی سعیتان باشد در کنار عدالت دیگر حقوق محبت قلبی را هم یکسان کنید یا لااقل تمام تمایل قلبی خود را متوجه یکی نسازید . ولی نسبت به اعمال و رعایت حقوق در بین همسران شما موظف به عدالت می باشید و چنین عدالتی تحت قدرت شما میباشد.پس باید همگی ما در قرآن تدبر کنیم و آنچه به واقع گفنه شده را بیان کنیم هر چند ما اسلام واقعی و ناب محمدی را فقط در زمان ظهور درک خواهیم کرد. الهم عجل لولیک الفرج

پ
چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 07 و 14 دقیقه و 24 ثانیه
آقای حسن خدا هیچ جای قرآن زن دوم گرفتن رو توصیه نکرده بلکه درباره یک رسم موجودنظر داده و مرتب اون رو زیر سوال برده و گفته مردا نمیتونن عدالت رو رعایت کنن یکم بیشتر قرآن بخون
nahal یکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 11 و 03 دقیقه و 59 ثانیه
سرکار خانم بیتا اتفاقا نگاه من مادی نیست نگاه شماست که مادیه. فقه یک بخش کوچک این دنیایی دینه که الزاما هم اخلاق رو ساپورت نمیکنه . نگاه من یه نگاه اخلاقیه.
فرض کن یه مردی یه بدهی بالا آورده و طلبکار با مامور میاد دم خونش و ابروش رو جلو زن و بچش میبره. از لحاظ فقهی و حقوقی طلبکار گناهی نداره دنبال حقش بوده اما از لحاظ اخلاقی این کار دور از شان انسانیته.
مثلا فرض کن یه مردی در اثر تصادف فلج و خونه نشین شده. خب زنش حق داره جدا شه و فقه هم این اجازه رو بهش میده. اما آیا این کار اخلاقیه؟
اگه مردی بچه دار نشد زنش میتونه راحت ازش طلاق بگیرهاما ایا واقعا این کار اخلاقیه؟
اگه همش درگیر حق و حقوق و فقه باشیم یه بخش عمده دین که اخلاق هست رو مسلما زیر پا میگذاریم.
حالا دیدید که نگاه کی مادیه؟
زن دوم گرفتن هم اگه موجبات ناراحتی زن اول رو فراهم میکنه کار اخلاقی و درستی نیست حتی اگه فقهی باشه.
که البته بنده شدیدا به ذاتی و عرضی بودن احکام اعتقاد دارم و معتقدم احکام فقه شدیدا وابسته به زمان تغییر میکنه.
مگه نه اینکه ایت الله مکارم شیرازی عدم رعایت حجاب رو که یه واجب و نه مباح دقت کنید واجب(البته از دید همین علما) است رو تحت شرایط خاصی مجاز میشمارن!!!!!!!!!!!!
فقه همینه و البته انسانیت و اخلاق مقدم بر فقهه
حسن شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 17 و 59 دقیقه و 44 ثانیه
من نمیدونم چرا اگه یک دکتر بگه فلان دارو را بخور بی چون و چرا قبول میکنیم اما اگه خدا یا یک کارشناس دین برا ساس قرآن چیزی گفت هممون میشیم کارشناس دین و تفسیر کننده به رای ومیخواهیم طبق اون عمل کنیم یعنی نعوذ بالله اون دکتر از خدا و رسول درست تر میگه !
پنجشنبه 19 مرداد 1396 ساعت 14 و 36 دقیقه و 34 ثانیه
خدا به ساره خرده نگرفت بلکه به ابراهیم امر کرد که زن دوم رو درزمان زایمان در بیابان رهاکنه تو یعنی از خدا بیشتر حالیته؟
بیتا شماره ۲ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ساعت 14 و 29 دقیقه و 49 ثانیه
بینا خانم که شعار میدی نگفتی خودت چند همسری رو تجربه کردی یا فقط برای دیگران خوبه؟نگاه مادی چه حرفیه آدم عاقل ؟وقتی کسی رو دوستداری سخته از دستش بدی همانطور که برای ساره سخت بود ابراهیم روشریک بشه یعنی میگی ساره ما دی بود؟ببین تو یک زن نیستیوگرنه هیچ و قت زنان اول رو متهم نمیکردی
بیتا پنجشنبه 19 مرداد 1396 ساعت 14 و 05 دقیقه و 32 ثانیه
درسته چند همسری از دیدگاه زنان تنوع طلب هم خیانته بله چون افرادی دلبستگی مادی دارن حساس به مسئله شرع هستند بله تا وقتی در زندگی دختری که ازدواج نکرده نشدید راحت قضاوتش می کنید . زنانی که خود را خدا می دانند فتوا میدهند. و شرع را منع می کنند. اسایش به نگاهتان چیست . بیشترین فساد رو ایران فرا گرفته و بی اعتقادی و ... زنان متاهلی که با دوستان نامشروع خود در پارتی و ... به سر می برن . خوش گذرانی های فضایی و ... . نهال خانم معیارت در زندگی خود چه مسلما ازدواج بعدید که نگاهت مادی است .مادی بوده . خدا فقط یک جانبه نیست .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا