تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - اگر ملکا از محسن جدا نمی شد...
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : یکشنبه 5 دی 1395
نظرات

سریال ماه و پلنگ و تهدید جدی بر خانواده ایرانی

تهدید اول

اگر ملکا از محسن جدا نمی شد کتایون زن محسن...

این فیلم به جای ترویج صحیح سنت حسنه تعدد زوجات پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار در مقابل آن گارد گرفت.

اینجا باید همه بدانند که...


این فیلم در حقیقت خیانت یک مرد هوس باز را نشان داد و یک زن انتقامجوی با هوای نفسانی و هیچ ربطی به قبح دو همسری ندارد.

بزرگترین اشتباه محسن این بود که با یک زن نامحرم ارتباط برقرار کرد و عاشق شد در حالی که نباید ادامه می داد حالا به هر دلیلی محسن گول کتایون را خورد و عاشق کتایون شد اما اشتباه بزرگ دیگر را زن اول(ملکا) کرد.

اگر ملکا با وجودی که محسن حق طلاق را به او داد در صورتی که نیاز به چنین کاری هم نبود و این حق برای زن ثابت هست؛ اما اگر وقتی محسن با کتایون می خواست ازدواج کند، ملکا صبر می کرد و مقاومت می نمود و از زندگی محسن بیرون نمی رفت چه اتفاقی می افتاد؟

1-    اصلا کتایون زن محسن نمی شد. چون خود کتایون از زن دوم شدن و از اینکه حس رتبه دومی را توی زندگی شوهرش داشته باشه متنفر بود و فقط می خواست زندگی آنها را خراب کند و از ملکا انتقام بگیرد که گرفت و در همین دنیا به چوب انتقام گرفتار شد.

2-    کتایون زن محسن میشد، چون مقاومت ملکا را می دید یا باید پای خودش را از این زندگی میکشید بیرون و از انتقامش صرف نظر می کرد و یا اینکه همانطور که بعدا از محسن خوشش آمد مثل یه بچه آدم او هم شریک زندگی ملکا می شد و در کنار همدیگر مثل همه زندگی های دو همسری موفق به زندگی خود ادامه می داد و گرفتار این مصیبتها نمی شدند.

این اشتباه ملکا بود که جا خالی کرد و کتایون اونو ضایع کرد و خودش هم ضایعتر شد و محسن هم بدبخت شد.

این همه زندگی دو همسری موفق در کشور داریم چرا نباید یک فیلم درست حسابی با فرهنگ اسلامی در ایران ساخته شود تا دغدغه بسیاری از زنان و مردان جامعه بر طرف گردد. چقدر از دختران و زنان زیادی هستند که جز زندگی دو همسری به سبک دیگری نمیتوانند داشته باشند اما اینهم بخاطر قبیح دانستن سنت پیامبر توسط همین مسلمانها از دست داده اند و به تجرد مطلق رسیده اند و هیچ امیدی به زندگی درست و درمون ندارند و باید تا پایان عمرشان در تنهایی بسوزند و بسازند؟!!

این هم تاوان دارد!

آه دل دختران و زنان مجردی که می خواهند همسر دوم بشوند و مردانی که می توانند دو همسر داشته باشند جامعه را می گیرد و فساد ببار می آورد و دامن فرزندان جامعه را آلوده می کند.

این ترجمه گرایی و وابستگی صنعت فیلم و سریال ایرانی به غرب و تفکرات اومانیسم است که متاسفانه هنوز در کشور ما حضور پر رنگ دارد و هنرمندان ما باید بتوانند فیلم الگوی اسلامی را تهیه کنند نه مترجم سبک فیلم سازی غرب باشند.

فیلمهای ما متاسفانه زن سالارانه کار می کنند و بعد از انقلاب این جنبه خیلی پررنگ تر هم شده است.

تهدید دوم

محسن به پسر عموی کتایون گفت: وقتی ملکا خواست ازم جدا بشه یه خانوم بود هیچ هیاهویی راه ننداخت و راهش کشید و رفت تو هم یک آقا باش و از این جریان پاتو بکش بیرون.

این معنای زن سالاری غربی است که هرگاه زن نخواهد با شوهرش باشد و بخواهد با کس دیگری ازدواج کند بتونه راحت از زندگی بره بیرون و با هر کس دلش می خواهد ازدواج کند.

در حالی که از قدیم گفتند زن با چادر سفید میاد خونه شوهر و با کفن سفید هم میره. در اسلام چنین نیست که هر گاه زن هوس مرد دیگری بکند بتواند راحت از کابین شوهرش خارج شود و برود زن یک مرد دلخواه دیگری بشود. ولایتی که اسلام برای مرد گذاشته و حق طلاقی که در اسلام برای مرد نهاده شده همه زیر سؤال رفته و در این فیلم دقیقا آنچه که در غرب اتفاق می افتد بطور خیلی هنرمندانه و در آخرین لحظات فیلم با یک جمله کلیدی « وقتی ملکا خواست ازم جدا بشه یه خانوم بود هیچ هیاهویی راه ننداخت و راهش کشید و رفت » عادی سازی می شود.

اگر چنین اتفاقی بخواهد در ایران بیفتد زن سرش بندازه پایین از زندگی بره بیرون، دیگر هیچ بنای محکمی در ایران وجود نخواهد داشت و هیچ خانواده ای امید زندگی دایم پیدا نمی کند. و این همان چیزی است که یک زن در زمان حیات همسرش ممکن است چندین شوهر عوض کند و همه چی در هم برهم است. این یک سبک زندگی شکست خورده و زیانبار غرب است که دارند در میان مسلمانان برای از بین برن اسلام و مسلمانی ترویج می دهند.


مرتبط با: نقد و نظر , مقالات ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دختر تنها یکشنبه 19 دی 1395 ساعت 17 و 21 دقیقه و 15 ثانیه
سلام
بنا به دلایلی که توضیح خواهم داد ان شاءالله وبلاگ رو پاک و مجددا راه اندازی کردم
دوستدار زهرای مرضیه به یه دختر خانم یکشنبه 19 دی 1395 ساعت 15 و 26 دقیقه و 59 ثانیه
سلام وبلاگتون چرا باز نمیشه؟
من همه مطالبشو میخوندم هر وقت میومدم
بیتا سه شنبه 14 دی 1395 ساعت 10 و 40 دقیقه و 28 ثانیه
بی نام که اسمی هم برای خودتون ندارید . مطمئن باشید اقا نیستم . و این که غیر از اینه که زنان به بی ابرویی بر همجنس خود می تازند.
دوشنبه 13 دی 1395 ساعت 23 و 32 دقیقه و 27 ثانیه
آقای بیتا خیلی چرت میگه
دختر مجرد دوشنبه 13 دی 1395 ساعت 22 و 47 دقیقه و 17 ثانیه
الهام جان حق با شماست با تربیت و عرفی که ما در اون بزرگ شدیم زن اول باید بسوزه و بسازه مادر بچه های شوهرش باشه، با چنگ و دندون زندگیش رو از دست زنان دیگه حفظ کنه و صبح تا شب نفرین کنه هر زنی که وارد زندگیش شد یا نگاه چپ به زندگیش کرد! مرد متاهل رو حریص و بی مسئولیت بار آوردیم و زن رو تحت منگنه و فشار گذاشتیم. اگر این همه دختر و زن مجرد تو جامعه نبود اینقدر راحت مرد به اونچه می خواست نمی رسید.اگر حق ازدواج در زنان یکسان بود مرد می دانست به تعداد همسری که اختیار میکنه موظف به قبول مسئولیت بود اگر نمی توانست پاش رو از گلیمش درازتر نمی کرد. بخدا قسم حتی اگر حجاب خیلی معمولی و سر و وضع ساده هم داشته باشی بازم مرد متاهل به خودش اجازه میده به اسم کمک، راهنمایی، خواستگاری، درد دل و... بهت پیشنهاد برای رابطه بده. زن های ایرانی چرا نمیخوان بفهمن مرد ذاتا تک همسر(تک معشوق) نیست اون زن هست که نیاز به حمایت یک عشق در زندگی داره.چرا زنهای ایرانی نمیخوان بفهمن مردای متاهل با این جمله ها شروع میکنن که زن و بچه ام رو دوست دارم ولی تو رو هم دوست دارم یا دیگری!تک همسر نبودن مرد ریشه روانشناسی داره و اجتماعی سر بزنین به مقالات داخلی و خارجی. بخدا من خونه خراب کن نبودم، منم می ترسم زنی منو بندازه بیرون یا آرامشم رو بهم بزنه. سوالم اینه اصلا چرا باید به جون هم بیفتیم ما خانمها؟چرا باید خودمون رو ببارشم یا مدام با هم بجنگیم و رقابت کنیم!
یک دختر مجرد تا لحظه مرگ بعد از یه سنی همش در حال برنامه چیدن برای پر کردن وقت و امورات مالی و... زندگیش هست یک زن متاهل تک مدام در حال پخت و پز و... هیچکدوم عادلانه نیست!
ما خودمون نسبت به هم رحم نداریم! از مادر شوهر، خواهر شوهر گرفته تا هوو!زن ایرانی کلا با زن مشکل داره!یکسری زنان شدن کارگر بی جیره و مواجب یکسری شدن ملعبه دست مردها، یکسری هم افسرده و دل مرده... تعادل بهم خورده!حق تعدد زوجات برگردن مرد هست باید بسنجه توانش رو داره یا نه. افتاده دست خانما افتادن به جون هم!اینکه متاهلی به معنای این نیست که آرامش داری مثل اینکه غذای مفصلی وسط یه جمع گرسنه داری می خوری!نه دلت مییاد بهشون بدی، نه دلت مییاد ازشون دریغ کنی، نه راحت می توونی باهاشون قسمت کنی
برات آرزوی خوشبختی دارم...از ما که گذشت جوونیم رفت به تنهایی و افسردگی و گریه!
الهام دوشنبه 13 دی 1395 ساعت 22 و 23 دقیقه و 12 ثانیه
چون خودت مجردی راحت این حرفا رو میزنی خودت اگه جای زن اول بودی مثل اونا رفتار میکردی
دختر مجرد دوشنبه 13 دی 1395 ساعت 21 و 24 دقیقه و 03 ثانیه
براتون متاسفم که به این آسونی زندگی متاهلی به دست مییارین و به همین راحتی هم از دستش میدین.قدر داشتن مونس و همدم رو کسانی میدونن که همیشه ازش محروم بودن. اگر مجردین و این عقاید رو با توجه به این همه زن و دختر مجرد دارین باید بگم هنوز داغین، هنوز مثل امثال من نشدین که صدای خنده و گریه ی بچه ای توی بغل مادرش رو بشنوین و بلرزین از محبتی که هرگز احساس نکرذین.زن ها نسبت به هم بی رحمن و زن متاهل مه روحی و عاطفی تامین هست به مراتب نسبت به هم جنس مجردش بی رحم تر!از هر قوم و نژاد و عقیده ای که هستین اجازه ندارین حق طبیعی هر انسانی رو به داشتن همسر منکر بشین. از زن موجودی اینچنین بی اراده نسازین که اونقدر حقیر بشه در درونش که صیغه های مخفی و آشکار و متنوع شوهرش رو بفهمه و دم نزنه!خانم متاهل از زن همجنست کالا نساز که از بی پناهی ملعبه دست این مرد و اون مرد بشه.انصاف و انسانیتتون کجا رفته؟زن ایرانی متاهل وقت سر خاروندن نداره از بس گرفتاری دور و برش هست از همسرداری و بچه داری و مهمون داری گرفته تا آرزوی فعالیت های اجتماعی و...چی ساختین از زن؟ یکسری مثل ملفت یکسری مثل کالا؟
ما رو از داشتن همسر محروم کرذین سنت پیامبری که با یاد کردن سنتش به عقد همسرتون در اومدین.با صراحت قرانی که اما اگر دارش کردین. با حق الناسی که موجب فساد در جامعه و تضییع حق الله شد
سرتون رو زیر برف نکنین بیدار شین...
مریم دوشنبه 13 دی 1395 ساعت 21 و 01 دقیقه و 07 ثانیه
هیچ لزومی نداره یه زن حقارت هوو رو تحمل کنه و هر ازدواج دومی نوعی خیانته و هیچ زن آریایی نباید این حقارت رو تحمل کنه خدا از زن های ضعیف بد ش میاد و قرار نیست مردا تو این دنیا و اون دنیا حوری بازی کنن، همه زنها تو اینجور موارد باید مثل ملکا عمل کنند،شما چه حقی داری بگی زن نباید طلاق بگیره؟ لباس سفید و کفن دیگه خواب ببینی!زن آریایی و اصیل ایرانی گول این حرفا رو نمیخوره،دست صدا و سیما درد نکنه
دختر مجرد یکشنبه 12 دی 1395 ساعت 21 و 28 دقیقه و 44 ثانیه
برای صدا و سیما متاسفم که با دیو ساختن از هوو در نگاه زنان ایرانی منجر شد تعداد قابل توجهی از زنان بی سرپرست باقی بمانند یا یک زن متاهل با فهمیدن اینکه مرد زندگیش همسر دیگه ای هم اختیار کرده اینطور خودش رو ببازه و به اب و آتش بزنه

برای صدا و سیما متاسفم که منجر به از هم پاشیدن زندگی ها میشه که حکم صریح قرآن را اینطور تحت الشعاع قرار میده
پنجشنبه 9 دی 1395 ساعت 11 و 36 دقیقه و 18 ثانیه
من میگم ممکنه این مساله و حکم صحیح الهی برای جامعه الان ایران زیاد جوابگو نباشه
آقا فقط تعداد محدودی مرد برای این مساله لازم هست که خوب همشون هم مردای متاهل نیستن
پس برای چی اینقدر میخواید تبلیغ کنید خوب هر مردی لازم بدونه خودش اقدام میکنه چرا شما اینقدر حرص می زنید
چهارشنبه 8 دی 1395 ساعت 00 و 49 دقیقه و 16 ثانیه
مواظب بر احوال
بیتا چهارشنبه 8 دی 1395 ساعت 00 و 48 دقیقه و 32 ثانیه
من شنبدم که گفت زن عجم به همسری نگیرید و اگر همسری گرفتید مواظب ببر احوال انان باشید ......
زن ایرانی حسد میورزیدند. ان زمان فقط شاهان و فرمانروایان می توانستند چند همسر اختیار کنند
به آقای خراسانی عزیز سه شنبه 7 دی 1395 ساعت 22 و 48 دقیقه و 23 ثانیه
یه طلبه ای میگفت پیامبر گفته شما ایرانیها سراغ زن دوم نرین چون زنهاتون نمیتونن تحمل کنن.این درسته؟؟
سه شنبه 7 دی 1395 ساعت 22 و 20 دقیقه و 52 ثانیه
سلام اصل رعایت حقوق اولیه انسانی و اسلام این اجازه را به مرد و زن می دهد که مطابق میلشان اقدام به ازدواج کنند اما پس از عقد ازدواج مرد و زن در واقع حقوق و وظایف متقابلی نسبت به هم پیدا می کنند که اخلاقا و ... اجازه نقض آنها را ندارند .
ازدواج متعدد مرد از جمله حقوق مرد است و همچنین از جمله حقوق زنان مجرد ، بیوه و ... البته اگر برای غیر خودمان هم حقی قائل بشویم. کتاب زن در اسلام استاد شهید مطهری بسیار زیبا این بحثها را از نظر اسلام تبیین فرمودند .
سه شنبه 7 دی 1395 ساعت 05 و 37 دقیقه و 30 ثانیه
ببخشید چطور مرد بخواد راحت میتونه زنو رها کنه یا زن دوم بگیره.زن باید برای ازدواج مجدد رضایت داشته باشه.وقتی زن راضی نباشه میتونه طلاق بگیره.شما قانونم واسه تبلیغ چندهمسری دور میزنید؟حرفاتون خیلی ناپخته و غیر منطقیه و فقط ادعا دارید.مگه زن چیش از مرد کمتره که توی یه زندگی که نمیخواد بمونه.تازه اونم این زندگی احمقانه و سراسر خیانت.شما از کی پول میگیرید این چرندیات رو مینویسید
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
بزرگوار ما پول خرج میکنیم تا به شما عزیزان هم کیش و مذهبون فرهنگ درست رو برسونیم.

شاغول ما در این بحث دو چیزه
قرآن
اهلبیت
و غیر از این دو جای دیگری نرفتیم. و غیر منطبق با این دو هم مطلبی نخواهیم گفت. چه فردی خوشش بیاید چه بدش ببیاید.
سه شنبه 7 دی 1395 ساعت 05 و 30 دقیقه و 04 ثانیه
زن اول بشینه حقارت رو تحمل کنه و دق کنه که شوهر خوش باشه.دیگه از این خبرا نیست.از کل اسلام همین مسئله که تازه اونم نال یه زمان خاص بود رو فهمیدی.چرا به جای فروپاشی چندتا زندگی هم که دوام داره رواج نمیدید که مردای زن طلاق داده یازن مرده به جای گرفتن دختر جوان با زن های طلاق گرفته و بیوه ازدواج کنند و به این زن ها به خاطر نداشتن بکارت به چشم دست دوم و کالا نگاه نشه.مگه شما نمیگید زن کالا نیست.پس چرا مثل کالا باهاش رفتار میکنید؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
خب پس شما موافق این هستید که ملکا که جدا شد کار خوبی کرد آره؟!!
خب دیدید که تاون بدی پس داد. مطلقه شد و باز حتی حاضر شد که وکیل شوهر سابقش بشه که شاید باز به زندگی از دست رفته اش برگرده

چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟

بعدش هم خب وقتی کسی با زن مطلقه ازدواج نمیکنه و میره با دختر جوانتر ازدواج می کنه به من چه ربطی داره؟
اتفاقا من میگم اگه مرد مجردی برای این گروههای سنی نیست خب قبول زن دوم شدن بکنند شاید و شاید و شاید یه مرد و واقعا مرد پیدا شد و بتونه قبول زحمت دو همسری کنه و او هم از این وضعیت نجات پیدا کنه.
به آقای خراسانی دوشنبه 6 دی 1395 ساعت 23 و 19 دقیقه و 59 ثانیه
سلام. خیلی از خانوم ها تا متوجه میشن مردی زن دوم اختیارکرده میگن مگه زن اول مشکل داشته نازا بوده و...
چطور با چه ادله ای میشه بهشون گفت زن اول هیچ مشکلی نداشته و کامل بوده و اصلا دلیل ازدواج مجدد وجود مشکل در زن اول نبوده
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
سلام بزرگوار
قضاوت دیگران درباره ما چه ربطی به ما داره؟!
اونا خیلی چیزا درباره ما قضاوت می کنند درست و غلط بودن قضاوتشون به ما ربطی نداره به خودشون و اطلاعات ناقصشون مربوط میشه.
بعدشم خب برن تحقیق کنند ببینند زن اول مشکل داشته یا نداشته؟ از این دو حال که خارج نیست.
کسی که زن دوم می گیره یا زن دوم میشه قرار نیست بیاد به همه ثابت کنه بگه مشکلی بوده یا چیز دیگه ای. داره زندگیشو میکنه فقط انتظار داره اگه دیگران کمکی به زندگیش نمی کنند حداقل توی زندگیش فضولی و دخالت نکنند.
عبدالله مومن یکشنبه 5 دی 1395 ساعت 13 و 58 دقیقه و 32 ثانیه
هنوز كه هنوز است
روح نجس بنیانگداران تلویریون در ایران ( كه بهائی های زمان شاه بودند ) . جولان می دهد
و دست پرورده های این ملعونان بر قكرسازی ضداسلامی بر روی این ملت مسلمان . اصرار دارند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا