تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - نمونه دوهمسری: همسر دوم هستم و مخفی زندگی می کنم
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : جمعه 9 بهمن 1394
نظرات
همسر دوم هستم و مخفی زندگی می کنم

خواهر عزیزی که همسر دوم هستند فرمودند
بنده شاغلم چون یاد گرفتم شوهرم  که بانک نیست و  گناه نکرده که مرد شده، او فقط کار کنه ما مصرف کنیم.
لذا  هر وقت حقوق میگیرم پولام دست همسرم هست که پس انداز هم بشه.
من همسر دوم هستم. خوب اگه خانوم اول متوجه بشه و نزاره زندگى کنم اونوقت چى...؟

کاش فقط کاش این آدم ها به جاى اینکه زن دوم  را هوسباز و مردى که زن دوم بگیره خیانت کار بدونن، کاش احترام قایل بودند براى
 مردى که سرپرست دو تا زندگى هست.  مردى که شده قرض کنه ولى نزاره آب تو دل خانواده ها تکون بخوره.
 کاش میدونستن
شرف داره مردى که زنى رو عقد میکنه تا کنار همسر اولش زندگى کنه به مردى که تو مجالس قاطى تو خیابون و هزار جا به زن نامحرم نگاه میکنه. من آتیش میگیرم .
شوهرمن گناهى نداره فقط زن دوم گرفته تا به حال آزارمون به هیچکس هم نرسیده
اما....

پاسخ ایجابی ما:

گاهی تکبر و خود برتر بینی و حس حسادت زنانه باعث می شود که مرد وظیفه خود را انجام دهد اما از همسر حسود و متکبر خود پنهان کند.
آیا باید همیشه این حس حسادت و غرور در فرد باشد؟ نباید روزی این رزایل اخلاقی در بنده خدا افول کند تا در پیشگاه خدا پاک و خالص حضور یابد؟ بعضی انگار دل بسته اند که همه چیز رابه قیامت موکول کنند انگار اونجا فرصت زیاد است در حالی که آنجا میزان الاعمال و یوم الحساب است و معصوم ع می فرماید «الحسود لایسود» اصلا مگر ممکن است بنده با وجود حتی یک گناه وارد بهشت بشود؟
خوب است هر زنی خود را جای زنان مجرد دیگر قرار دهد و به جای حسادت و تکبر و نفرت از هم نوع خود حس نوع دوستی و محبت داشته باشد و او را در محبتها و خوبیهای زندگیش شریک نماید. مهر ورزد تا مورد مهر و محبت خدای متعال و اهلبیت ع قرار گیرد. همچنان که فرمودند «ارحم تُرحم» همنوعان خود را مورد رحمت خود قرار دهد تا مورد رحم پروردگار قرار گیرد.
قطعا زندگی مخفیانه سختی های خودش را دارد و این خواهر عزیز که این سختی را به جان خریده اند و خدیجه وار حقوق مالی خود را نیز در اختیار همسر قرار داده اند، همین سختی را شرین تر از تجرد و بدون شوهر ماندن می دانند. حقیقتا هم همینطور است و همسر دوم شدن با همین شرایط بهتر از تجرد ماندن است.
راههای رضایت همسر اول برای پذیرش همسر دوم را قبلا بیان کرده ایم اما یک شوهر باید بداند طبق فرمایش قرآن متکفل خانواده خود هست و اولین مسئولیتش  این است که همسر و فرزندان خود را از عذاب آتش جهنم دور کند. خدا می فرماید: «قوا انفسکم و اهلیکم ناراً» خود و خانواده ات را از آتش جهنم حفظ کن.
نباید بگذارد همسرش با این حس حسادت خدا را ملاقات کند. باید بتواند با تقویت ایمان غیرت بر مرد را از او بردارد و با یک پله پیشرفت ایمانی، به پذیرش هوو رضایت داشته باشد هرچند شوهر زن دوم اختیار نکتد.
درنهایت ایشان همسر دوم این آقا هستند و از تمام حقوقی که زن اول برخوردار هستند ایشون هم(اگر عقد دایم دارند) برخوردار می باشند.
اما توصیه می کنم شما که این سختی را پذیرفتید باز هم بیشتر تحمل کنید و شوهر را کمک کنید تا همسر اول هم شما را بپذیرد و با هم دوست بشوید و کم کم زندگی اشتراکی دو همسری را علنی کنید.
هرچند شما هم مانند همسر اول هستید اما هیچگاه مراتب اخلاقی را زیر پا نگذارید تا ان شاءالله عمل صالح و خیر شوهر باقی بماند و همه اعضای خانواده در این کار خیر شریک باشند ان شاءالله.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن یکشنبه 4 مهر 1395 ساعت 23 و 16 دقیقه و 22 ثانیه
اللهم الجعل عواقب امورنا خیرا و در ضمن توفیقمان ده که به وظایف خود عمل نماییم
8 شنبه 3 مهر 1395 ساعت 15 و 54 دقیقه و 07 ثانیه
سلام.چقدرمیتوانیم نسبت به همنوع خودمان سنگدل بشیم..............
کاش اینهاهم متوجه می شدندکه تنهایی ودلتنگی چقدروجودآدمومیسوزونه...
خدایاخودت کمک کن بخیر
عبدالله مومن چهارشنبه 31 شهریور 1395 ساعت 15 و 54 دقیقه و 56 ثانیه
وقتی كسانی به جای قبول شرع . تابع عرف من درآوردی خود یا القاء شده از جانب دشمنانشان شدند
آنگاه مجبور به قبول و یا انجام همه گناهان خواهندشد
نمونه آن . مخالفت با ازدواج چندم مردان است
كه تابعان این فكر . با رد ازدواج دوم برای یك مرد . كاری می كنند كه ارتباطات حرام به عدد میلیونها در یك روز در جامعه اسلامی رایج شود
هه شنبه 27 شهریور 1395 ساعت 11 و 41 دقیقه و 07 ثانیه
به @
احسنت.عالی بود.
اسلام دین مهربانیه،درحالیکه درایران این مهربانی بیچاره وبینوا،غریب وبه دورازذهن شده.............
@ شنبه 20 شهریور 1395 ساعت 12 و 00 دقیقه و 46 ثانیه
عزیز انگار اسلام رودر ایران خیلی جدی گرفتی، خوب،محض اطلاع، اسلام درایران صرفاً ظاهریه کسی به خدا وقیامت اعتقاد واقعی نداره وبه همین دلیل درحقیقت ترسی از خدا وجودنداره.آخه خدا مهربونه مگه نه؟! خوب میبخشه همه رو!! اغلب کارهای خوب به قصدریاوتایید مردم یاانجام وظیفه محوله،صورت میگیره.بسیار بسیار نادر میتوان مواردی از امور خیر رو مشاهده بفرماییدکه صرفابخاطرخدا یا ترس از خدا انجام شده باشد.اسلام در ایران،بصورت کلی،درسه حالت اون هم فقط ظاهری قابل مشاهده است؛1) چندمترپارچه جهت حجاب ظاهری بانوان
2) رعایت ظاهری نماز وروزه یعنی ادای نمازگزار وروزه دار را درآوردن
3)اجرای اسلامی مراسم عقدوخاکسپاری
که این موارد ظاهری هم به دلیل اعتقادی نبودن،کم کم درحال رخت بستن از جامعه هستند
هیییییچ خوفی از قیامت و خدا وجود ندارد. بالطبع محبت وعشق به خدا فقط در زمان های شادی و وفورنعمت وجود دارد که ربطی به دین خاصی ندارد
جمعه 19 شهریور 1395 ساعت 14 و 22 دقیقه و 24 ثانیه
من 35 سال داشتم که بعلت نداشتن خواستگار، مجبورشدم به درخواست ازدواج مردی متاهل مومن جواب مثبت بدم ولی خانوادم بینهایت شدیدمخالفت کردند یعنی گفتن خودکشی میکنیم ازشون متنفرم چون بخاطر اینکه به اون آقا آسیبی نزنن رابطه مو قطع کردم وبه گناه افتادم .من تااون سن خوشبختانه یا بدبختانه باهیچ جنس مخالفی رابطه حتی تلفنی نداشتم پاک پاک پااااک بودما، ولی بخدا من سالم بودم یعنی منم آدمم بخدا منم نیاز داشتم.وقتی راه حلال رو برام بستن، شد شد شد آنچه نباید نباید نباااید میشد دیگه تصمیم گرفتم پاک نباشم مواظب نگاهم نبودم خیال می کردم اگه تورابطه ها راحت تر وگرمتربرخوردکنم حتماطرف مقابلم رو وابسته میکنم، درطی دوسه سال باقصدآشنایی برای ازدواج، آلوده ی روابط حرام باچندین نفرشدم......
مطمئنم در جامعه وحشتناکمون، دختران بدبختی مثل من کم نیستند که فرهنگ جامعه، قشننننننگ هدایتشون کرده به منجلاب، چه اهمیتی داره، بقیه خوشند دیگه، فضا فضای رقابتیه منتها از نوع ناسالم، حالا اوناییکه همسر دارند لیاقت داشتند حتماً، بهشت هم مال اونهاست دیگه، چون خیییییییییییییلی هنر کردند و زحمت کشیدندکه گناه نکردند!!
آخه خیییییییییییییلی خنده دار ومضحکه که به یه کسی که از گشنگی داره میمیره بگیم مواظب باش اون غذایی که کنارته مال دیگرونه، نخوری ها، چون گناه داره، وقتی گوشت حیوان مرده، برای کسی که از گشنگی داره میمیره،حلال هست، پس زن دوم شدن برای دخترانی که دقیقا در لبه پرتگاه گناه و زنا هستند، نه تنها حلال که واااااااجب کفایی هست، این قسمت آخر رو اون مجتهدایی که در رفاه غرقند واز آتشی که جامعه جوانان بالاخص دختران سن بالا رو بلعیده، اندک التفاتی بفرمایند
حسن پنجشنبه 31 تیر 1395 ساعت 23 و 51 دقیقه و 16 ثانیه
به میثم

بسیار عالی
میثم پنجشنبه 31 تیر 1395 ساعت 12 و 48 دقیقه و 21 ثانیه
یک زحمتی بکشن کسایی که نظر می دن، لطفا بی دلیل یک حکم اسلامی رو به یک حکم دیگه نچسبونید که یکی رو به عنوان یکی دیگه حروم کنید. تعدد زوجات دستور قرآن هست برای کسایی که توانایی دارن. حالا یک خانمی بلند می شه می گه: هوسرانی. خب ببخشید پس شما هم که شوهر کردی بخاطر هوسرانیت رفتی شوهر کردی. مردت هم به خاطر هوسش یک زن زیبا گرفت و... . اگه بخواهیم همه احکام رو به رای خودمون بگیم این اسرافه، این هوسرانیه، این کفرانه، این فلان و فلان... این طوری ما بدعت گذاریم و گناهکار. گناهمان هم خیلی خیلی بزرگه.
حسن یکشنبه 27 تیر 1395 ساعت 23 و 32 دقیقه و 59 ثانیه
به بی نام

البته در صورتی که هدف از ازدواج دوم هوس باشه و یا اون عدالتی که خداوند گفته رعایت نشه وبرای رضای خدا نباشه ، درسته کفران نعمت کرده است.
به حسن دوشنبه 21 تیر 1395 ساعت 08 و 56 دقیقه و 13 ثانیه
آراه خب کافر همه را به کیش خود پندارد. دنبال زن دوم گشتن هم یه جور کفره و کفران نعمت
k یکشنبه 20 تیر 1395 ساعت 03 و 09 دقیقه و 46 ثانیه
سلام به همه ی آن بزرگوارانی که نمیتوانند و یا نمیخواهند که این عده زیادازجوانان را درک کنند چون خیلیهایشان منافع دنیاخواهیهایشان در خطر می افتد...خواستم محضرهمان بزرگواران عرض کنم که خودتان راحت گرفتیدخوابیدیدآیا به این فکرهم می کنیدکه این جوونان و تعدادکثیری از زنان تنهاچطوربایدشبشان را به روز برسانند؟؟؟وقتی جوانانی داریم که آرزوی مرگ شیرین ترین آرزویی هست که میشود به آن رسیدو جوانانی که از دردتنهابودن ومجردماندن،ناله می کنند،آیاواقعادیگروقت آن نرسیده است که کاری برای این جماعت کثیربکنند؟
آی ملت ایران که دم حسین حسین گفتنتون گوش فلک راکرکرده است،کجاییدکه ببینیدجوانان خودتان دارندله میشوندوزیربارغمهاکمرخم کردند.آیامولاحسین اگربودفقط میگفت برایم علم وکوتل وسینه بزنید؟؟؟ونسبت به این افرادبی تفاوت بود؟؟؟کجایی امام حسین؟؟؟
شمارابه همان خدایی که می شناسیدش وعبادتش میکنید،کاری بکنیدوخیلی ازمتاهلین محترم لطف کنیددست ازاینهمه خودخواهی بردارید.چون واقعاجوانانمان زیرباراینهمه غم کمرخم کردند...شمارابخدابیدارشویدقبل ازاینکه بیدارمان کنند...
به بی نام شنبه 19 تیر 1395 ساعت 23 و 13 دقیقه و 40 ثانیه
تو کشورهای اروپایی، بعضی مردان یه همسر دارن و چندین معشوقه. اسلام با هیچ طعنه ای بدنام نمیشه. دریک برحه ای در المان، زنان از دولتشون خواستن که چند همسری ازاد بشه، چون تعدادمردان کم شده بود. ولی کلیسا قبول نکرد و نتیجش رواج معشوقه گری و فساد بود.
من افتخار میکنم که یک مسلمانم. ان شاالله خداکمک کنه همیشه بر صراط مستقیم باشم.
شنبه 19 تیر 1395 ساعت 21 و 30 دقیقه و 58 ثانیه
یعنی خااااااااککککککککککک عالمممممممممممممم تو سر هر چی آدم که فکر میکنه با جهاد نکاححححححححح تونسته دل خدارو شاد کنه و عاشق باشههههههههههه!!!!!!!1
این ته ته اسلام شماست؟!!!!111
خدایا شکر که من مسلمون نیستم این خفت رو ندارمممممممممم! که خدای من اینجوری ازم راضی بشه!!!!!!!!!!!!
یعنی جهان 13 اممممممممممههههههههههه اینجا!!!!!!!!
هرکی اینطوری فکر کرده به خدا نزدیکتره بره جلو.....!!!
دوستدار زهرای مرضیه دوشنبه 14 تیر 1395 ساعت 00 و 28 دقیقه و 05 ثانیه
سلام علی ال طه و آل یس... وسلام به همگی
0 جمعه 11 تیر 1395 ساعت 03 و 17 دقیقه و 19 ثانیه
چقدرخوبه آدم ازروی بی دری حرف بزنه وسیرباشه...
حتمایکروزی خواهدرسیدکه دنیابکام این عده ازجوانان شود....
حسن چهارشنبه 2 تیر 1395 ساعت 01 و 22 دقیقه و 53 ثانیه
کافر همه را به کیش خود پندارد!
میوه ممنوعه سه شنبه 1 تیر 1395 ساعت 11 و 36 دقیقه و 18 ثانیه
این آقای خراسانی خودس دنبال زن دوم می گشت این وبلگ و راه انداخته و شما باهم الکی کل نندازید.ی سری هم به وبلاگش الان نمیزنه قدیما همش کل کل میکردیم باهاش فک کنم الان حسابی داره حال و عشق سو میکنه ی دوسه تایی نصیبش شده شمام جم کنید این شعرها رو مردها ی زنم به حمایت پدر زنهاشون دارن چ رسه به دوتا
دوستدار زهرای مرضیه یکشنبه 30 خرداد 1395 ساعت 23 و 57 دقیقه و 04 ثانیه
تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی... خانم ف. عاقبت بخیری و شادکامی و خوشبختی براتون آرزو میکنم.بنده بارها گفته ام بخشی از مسئولیت و گناه دخترانی که در سنین بالا هستند و شرایط ازدواج با پسر مجرد برایشان فراهم نیست به گردن اون دسته از خانمهایی هست که شوهرانشون متمایلند به ازدواج مجدد و از هر حیث توانمندند اما آنها کاسه داغتر از اش میشوند و ممانعت میکنند...باید روزی در محضر عدل الهی پاسخگو باشند...خانم ف.نگران هیچی نباشید ..اعلموا انما الحیوه الدنیا لعب و لهو و زینه و تفاخر بینکم... این دنیا بازیچه ای بیش نیست و به زودی خواهد گذشت اما هنگامی که ندا دهند:وقفوهم انهم مسئولون...آنجا باید عده ای کثیر پاسخگوی رنجهایی که به امثال شما متحمل شده باشند...
به ف... یکشنبه 30 خرداد 1395 ساعت 16 و 26 دقیقه و 27 ثانیه
ان شاالله که مشکلتون حل بشه و همسری مناسب نصیبتون بشه. . نا امید نباشین. پیامتون رو خوندم، ناراحت شدم. ان شاالله به زودی گشایشی براتون حاصل لشه
ف.... یکشنبه 30 خرداد 1395 ساعت 14 و 20 دقیقه و 37 ثانیه
سلام.باباولمون کنید.شمارابه همون امام حسینی که سنگشوبه سینه میزنیدولمون کنید.براازدواج که کاری نمی کنیدخیلیا،نه پسرمجردخوب که به سن ماهابخوردهست ونه اکثرخانمهامیگذارندکه تعددزوج بوجودبیاد،خودشان راحت میگیرندمیخوابن وبهترین زندگی شان رادارند،کجان که ببینندازفکرهای گوناگون آنهم دراین زمانه برای اینکه گناه نکنی،نمیتوانی بخوابی چون بایدکلی فکرهای ناجوربکنی،اصلاخوابت نمی گیردتابخواهی که بخوابی.پس لطفاخانمهایی کهنمیتونن درک کنند،اینقدرمته به خشخاش نگذارندواینهمه عذابمان ندهند....
نمیدنم چراماخیلیامان فقط کارداعش وامثالش راظلم میدانیم،درحالیکه جوان کشورشان که ماهاباشیم ذره ذره داریم آب میشویم وازبین میرویم تاخودمان راازگناه مصون بداریم.
لطفاآنهایی که نمیتواننددرک کنند،اینهمه نمک روز زخممان نریزند.پون به اندازه کافی خودمان تورنج هستیم وشب وروز نداریم.

سپاسگذارم ازهمه خوبانی که دردمندهستندوبرامشکل عظیم ماجوانان خدمت می کنند.
حسن شنبه 29 خرداد 1395 ساعت 21 و 24 دقیقه و 33 ثانیه
به !!!!!

جانا سخن از زبان مامیگویی کاملا با نظراتتون موافقم

ومناالله التوفیق
!!!!! شنبه 29 خرداد 1395 ساعت 15 و 44 دقیقه و 21 ثانیه
عشق به خدازمانی برایمان محقق میشودکه تعددزوج برای همسرانمان،برایمان مانعی نداشته باشد.وچیزهای دیگه وانفاقهای دیگر.زمانی میتوانیم عاشق خداباشیم که ازخودوازدنیامان برای اوبگذریم.ماکه تویه نمونه کوچیک مثل تعددزوج درجامیزنیم،پس درخیلی ازجاهای دیگرهم درجاخوهیم زد.
خدایاخودت حس زیبای باخودبودن رابه هممان عنایت بفرما.ببااینکه خودمان میدانیم که دنیاهیچ ارزشی نداردولی چسبیدیم به دنیا(همه اینهایی راکه نوشتم اول برای خودم هست وبعدبرای آن بعضی افرادی که تودنیاگیرخودشان هستند.)
سارا شنبه 29 خرداد 1395 ساعت 02 و 01 دقیقه و 44 ثانیه
عشق به خدا ادعای بزرگیه بهتره بیخودی چیزی رو لقلقه زبانتون نکنید
و عبارت عشق به خدا رو برای رسیدن به مطامعتون مورد سوء استفاده قرار ندهید
مهدیه یکشنبه 23 خرداد 1395 ساعت 23 و 31 دقیقه و 41 ثانیه
بنده دوست دارم خدا بالاترین عشقم باشه. ولی عملم اینو نشون نمیده. خود خداکمکم کنه، درست بشم.
یکشنبه 23 خرداد 1395 ساعت 23 و 30 دقیقه و 45 ثانیه
بنده دوست دارم خدا بالاترین عشقم باشه. ولی عملم اینو نشون نمیده. خود خداکمکم کنه، درست بشم.
بیتا یکشنبه 23 خرداد 1395 ساعت 15 و 53 دقیقه و 35 ثانیه
گویا کسی هیچ عشقی به خدا نداره کسی در این مورد پاسخگو نبود جزء مرضیه
مرضیه یکشنبه 23 خرداد 1395 ساعت 12 و 05 دقیقه و 21 ثانیه
من عاشق خدا هستم
بیتا یکشنبه 23 خرداد 1395 ساعت 11 و 57 دقیقه و 14 ثانیه
یه سوال
کی عاشق خداست؟
این جواب بدین تا پاسخ بدم.
به یه بنده خدا شنبه 22 خرداد 1395 ساعت 13 و 17 دقیقه و 29 ثانیه
همون بهتر که شما اصلا نظر ندی چون کسی با نظر شما کار نداره
شما چرا فک کردی تو جایگاهی هستی که اجازه داری به شوهران زنان دوم و چه با زن ها توهین کنی
شما خخودت همون ادم ناقص العقل هستی که توان حتی فکر کردن هم نداری
اینجا کسی به نظر شما احتیاج نداره....
بهتر اول خودت و افکارت رو به سطل زباله بیندازید
یه بنده خدا شنبه 22 خرداد 1395 ساعت 11 و 08 دقیقه و 03 ثانیه
من نمی دونم چه بحثیه اینجا خانم ها!
خب مرد هوو خواه همون مردی هست که حتی زن اگر به هوو هم راضی بشه در هر صورت اونو یه موجود حقیر با عقل ناقص و ایمان ناقص می دونه و لاغیر

خب بذارین چنین موجودات احمقی که زنان رو ناقص می دونن و زنان کم عقل نه.. کاملا بی خردی که با آویزون شدن به همچین مردی که اونو در ذهنش حقیر می دونه و با زبون بازی ازش سوء استفاده می کنه به زندگی خودشون ادامه بدن و اگر نهایتش روزی چشمتون باز شد و دیدید در انتخاب شوهر دچار خطا شدید و همچین موجود متحجری گیرتون اومده تنها راهش پرت کردنش توی زباله دان و رها شدن و پیدا کردن همسری در شان شماست که اهل خیانت نباشه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا