تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - دوستم را برای شوهرم خواستگاری کردم
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : یکشنبه 12 مهر 1394
نظرات
دوستم را برای شوهرم خواستگاری کردم
تقدیم به همه زنهای معتقد و دلسوز
«کلمه زن از خانم بهتره چون که از واژه زندگی بخشیدن گرفته شده»
تا به حال خود  تو جای یکی دیگه گذاشتی؟ اون یکی دیگه میتونه دوستت باشه.
من یک بار خودمو جای دوستم گذاشتم و حس تنهایی او اذیتم کرد این شد که این شد که از دوستم که زنی مطلقه است، پرسیدم  می خواد بیاد تو جمع ما و بشه خواهر من؟ «اصطلاح هوو رو دوست ندارم»
برگردیم به اول زندگیم؛
به شوهرم حساس بودم به اینکه مبادا زنی دلش رو ببره! خلاصه از این جور چیزها! گاهی اوقات پیامک‌هاشو چک می کردم «کاری که نصف زنهای ایرانی انجام می دهند» کم‌کم موضوعی باعث شد که فکرم به سمت مطالعه درباره اینکه چرا خدا به مردان اجازه چند همسری داده کشیده بشه و شروع کردم به مطالعه درباره این موضوع و کم کم عوض شدم و خدا دلم را نرم کرد و فهمیدم  که این قانون چند همسری که خدا برای مردان گذاشته بیشتر نفعش برای خود زنهاست.  و خدا خیلی هوای زنها را داشته  و نمی خواسته هیچ زنی، بی پناه و بی سرپرست بمونه. دیگه نمیتونستم اینجوری فکر کنم که به من چه ربطی داره اون زنی که بیوه است یا طلاق گرفته یا دختر مجرّدی که سنّش بالا رفته و دیگه مورد مناسب مجرّدی براشون پیدا نمیشه از لحاظ عاطفی مالی و جنسی چه ضربه ای بهشون میخوره.
حس کردم خودخواهی ما زنها داره به یک عده زیادی ضربه می زنه این شد که بنده که اینقدر به همسرم حساس بودم دوستم را که زنی مطلقه است برای شوهرم خواستگاری کردم .
الحمدلله الان «به تازگی» شوهرم دو همسری شد و زندگیمون خوبه ان شاء الله که همینطور ادامه پیدا کنه و بهتر بشه و من هم سعی می کنم محبت کنم تا زندگیمون گرم بمونه.
دعا می کنم که همه زنها کمی از خودخواهی بپرهیزند و خود را جای هم نوعان خودشان قرار دهند و حتی در انتخاب همسر دوم شوهرشان کمک  کنند تا کسی وارد زندگیشان بشود که بتوانند مثل دو خواهر  دوست داشتنی با هم زندگی کنند.
خدای متعال را بخاطر همه چیز شکر می کنم خصوصا بخاطر این فیض زیبای دو همسری که به من عنایت کرد و به راحتی و آسانی میتوانم یک زن دیگر را مانند خواهر در کنار خودم داشته باشم. الف. شین.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ر.ب شنبه 26 دی 1394 ساعت 03 و 38 دقیقه و 27 ثانیه
من می خواستم بپرسم اگه پدیده چند همسری خوبه چرا پیامبر در زمان حضرت خدیجه و حضرت علی در زمان خانم فاطمه زهرا ازدواج مجدد نفرمودن؟
به نظرمن اوردن همسر دوم توهین به عشق و شخصیت زن اول و بیانگر هوسبازی مرد هست.
مگر در شرایط واقعا خاص.
و اینکه در قدیم پذیرشش برای زنها یک فرهنگ بود ولی الان خوشبختانه یک فاجعه.
در ضمن ای کاش شهید مرحوم عزیز اول یک فکری به حال این پسرهای مجرد 40 سال به بالا می کردند اگر دختری ماند دنبال زن دوم می رفتند. الان پسرها زیر 35 سال ازدواج را مسخره می دانند. اکوقت انتظار دارید دخترها نترشن؟ چرا سرنا را از سر گشادش می زنید؟

ذبیح خراسانی پاسخ داد:
پاسخ سوالتون رو در یک پستی با عنوان همین سآل جواب دادیم
در موضوعات همین وبلاگ در عنوان چند همسری اهلبیت میتونید پاسخ خود رو ببینید.
دوستدار زهرای مرضیه به ساربان جمعه 6 آذر 1394 ساعت 21 و 54 دقیقه و 36 ثانیه
منظورتون چیه؟؟؟
ساربان یکشنبه 1 آذر 1394 ساعت 19 و 30 دقیقه و 19 ثانیه
آقای دوستدار چقدر خوش شانس بوده اون دختر که از شر پسری که ازدواج نکرده به فکر چند همسری هست رهایی پیدا کرده.....معلومه دختر عاقلی بوده
ساربان یکشنبه 1 آذر 1394 ساعت 19 و 29 دقیقه و 11 ثانیه
آقای عزیزی که این متن رو نوشتی بی زحمت یادبگیر که از کلمات و جملات و لحن زنانه استفاده کنی که لو نری
به به دوستدار زهرای مرضیه جمعه 22 آبان 1394 ساعت 21 و 14 دقیقه و 01 ثانیه
سلام علی ال فاطمه الزهرا سلام الله علیها...ممنون بابت روایت قشنگی که فرمودید.اما بنظر حقیر توفیق شهادت رو به هر بی سروپایی نمیدن...باید اهل باشی تا در این سرای فانی چیزی گیرت بیاد.نااهلان را در آستان محبوب راهی نیست...دعا بفرمایید که
اهل باشیم
به دوستدار زهرای مرضیه چهارشنبه 20 آبان 1394 ساعت 23 و 47 دقیقه و 36 ثانیه
نیت مومن از عملش بهتر و نیت منافق از عملش بدتر است، این جمله که مضمون یک حدیث است میفهماند چه بسا مومن خیلی از کارهای خوبی رو دلش میحاد انجام بده ولی وسیله انجام ان فراهم نباشه، ودر جای دیگر خوندم اگر کسی واقعن نیت و طلب شهادت رو داشته باشه. چه بسا در رختخوابش بمیره ولی در زمره شهدا محشور بشه. بنده که احادیثی بااین مضمون رو دیدم، خیلی دلم خوش شد و و امیدوار شدم که اشتیاقم برای شهادت بی نتیجه نمیمونه.
قاسم سه شنبه 19 آبان 1394 ساعت 14 و 03 دقیقه و 14 ثانیه
سلام خواهر محترم از اینکه زنهای فهمیده ای مثل شما هم وجود دارند خوشحالم امیدوارم خانم فاطمه زهرا س اجرتون رو بده و در هر دو عالم دستتون رو بگیره هدف شما در درجه اول خدمت به اسلام بوده التماس دعا
ستاره شب یکشنبه 17 آبان 1394 ساعت 23 و 38 دقیقه و 33 ثانیه
چند همسری یه امتحان سخت برای خانوم هاست. این که یک خانوم بخاد خودشو در معرض این امتحان قرار بده این تعریفش چی میشه؟ احسان یا انداختن خود در دردسر هایی که لزومی نداشته ؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
تعریفش همان جهاد است که در روایات امده است. گذشت و ایثار و عبور از خودخواهی است, حیات بخشیدن به زندگی همنوعان است, تقسیم داشته ها و تحمل سختی برای هدفی مقدس.و صد البته توجه به هدف و بزرگ شمردن آن وتحمل سختی برای رضای خدا سراسر نشاط است نه افسردگی.
دوستدار زهرای مرضیه شنبه 16 آبان 1394 ساعت 21 و 47 دقیقه و 18 ثانیه
چند وقت پیش بین دلنوشته های با شهدا یه جمله کوتاه خیلی قشنگ دیدم که مدتهاست ذهنمو مشغول کرده... "اگه شهید نشی می میری..." اللهم ارزقنا شهاده فی سبیلک بحق فاطمه سلام الله علیها
دوستدار زهرای مرضیه به یکی روی زمین شنبه 16 آبان 1394 ساعت 21 و 26 دقیقه و 46 ثانیه
سلام جواب ندادید؟؟
دوستدار زهرای مرضیه چهارشنبه 13 آبان 1394 ساعت 23 و 11 دقیقه و 19 ثانیه
اگر در جستجوی امام زمان هستی آنرا در میان سربازانش بجوی.از نشانه های خاص آنان اینست که همچون نور ،دیگران را ظاهر میکنند و خود را نمی بینند...شهید سید مرتضی آوینی...امشب تو تلگرام دیدمش خیلی برام جالب بود یه عکس خیلی قشنگ هم بود که متاسفانه ... سردار همدانی،سردار سلیمانی و... مصادیق بارز این سخن سید مرتضان.سربازان امام زمان برای هوسرانی سراغ چندهمسری نمیروند انها بزرگتر از این حرفهایند که برایشان مهم نباشد دل انسانها...
دوستدار زهرای مرضیه سه شنبه 12 آبان 1394 ساعت 19 و 55 دقیقه و 18 ثانیه
سلام ببخشید هفته ای دو سه روز درگیرم بخاطر درس و مشقا البته بی دل ودماغ.. منظورتون اینه که من از دل خانمایی که قراره هوو دار بشن یا هوو بشن خبر ندارم؟؟درسته خبر ندارم اما به نظر من مشکلات چند همسری عادلانه برای مردها بیشتر از خانمهاست...بنده یقین دارم که رواج چنین قضیه ای در جامعه شیعی البته بشرطها و شروطها بسیار بهتر از قبیح شمردن آن می باشد.مدتها پیش سوالی مطرح شد که اگر مهدی فاطمه(عج) از خانم شیعه ای که با چند همسری مشکل دارد خواستگاری نماید(با فرض اینکه ایشان همسر دیگری داشته باشند یا در آینده نیز...) پاسخ ان خانم چه خواهد بود؟یادم هست که عده ای فرموده بودند ما قبول نمیکنیم چون مطمئنا اجباری در کار نیست و این قضیه محل اطاعت واجب نیست!!! اما بنده زندگی به اندازه یک نفس با ایشان را به کل دنیا نمیدهم وحتی غلامی فرزندان پاک و طاهره زهرای اطهر را برای خود لطفی بسیار بزرگ ازجانب مادر سادات میدانم اما متاسفانه انگار هر بی سروپایی را در این سرا راه ندهند... ایکاش قلبم درد پنهانی نداشت چهره ام رنگ پریشانی نداشت کاش هرگز اخر تقویم عشق حرفی از یک روز بارانی نداشت
به بهار سبز یکشنبه 10 آبان 1394 ساعت 14 و 57 دقیقه و 22 ثانیه
خوب عزیزم من نگفتم شما دروغ میگى الان میخوام بدونم بعد از این همه مدت که همسر دوم گرفتن همسرتون باز راضى هستین و خوشبخت.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
بله قطعا وقتی زن اول خودش هم راضی باشد و هم دستی در کار داشته باشد رضایت بالاتر است.
مواردی که زن اول چندان راضی نبوده اما چون زن دوم زن عاقل و خوبی بوده باز در ادامه زندگی موفق بوده اند و نمونه های زیادی وجود دارند. بنابراین با رضایت زن اول این توفیق ات به طریق اولی است.
البته گاهی ممکن است در عین رضایت تحت شرایطی زن دوم بگوید ادامه نمی دهم یا زن اول ممکن است از رضایت خود برگردد اینها نیاز به بررسی دارد و گاهی با مدیریت صحیح مرد به حالت وفاق برمی گردد ولی اگر درست مدیریت نشود ممکن است یک زندگی مسالمت امیز از هم بپاشد. و در زندگی های تک همسری هم همینطور است. لذا همان تعهد به زندگی و رعایت اعتدال می تواند زندگی را معتدل نماید.
یکی روی زمین یکشنبه 10 آبان 1394 ساعت 12 و 20 دقیقه و 47 ثانیه
پس برادر دوستدار اگر کسی از حال شما خبر نداره! چطور شما جبهه میگیرید و در حالی که از حال زنان خبر ندارید! آیه و حدیث ردیف میکنید و نسخه میپیچید!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به بهارسبز شنبه 9 آبان 1394 ساعت 21 و 49 دقیقه و 07 ثانیه
جوابمو نمیدین ؟؟؟؟
دوستدار زهرای مرضیه به یکی روی زمین شنبه 9 آبان 1394 ساعت 15 و 02 دقیقه و 36 ثانیه
سلام عذرخواهم بابت تاخیر... هر کسی از حال و روز خودش بهتر خبر داره... شما چه میدونید که من چی میگم؟اللهم اغفر لی الذنوب التی تغیر النعم بحق فاطمه و ابیها و امها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها...
دوستدار زهرای مرضیه(س) شنبه 9 آبان 1394 ساعت 14 و 49 دقیقه و 29 ثانیه
سلام علی آل یاسین... ایکاش قلبم درد پنهانی نداشت چهره ام رنگ پریشانی نداشت ایکاش آخر تقویم عشق حرفی از یک روز بارانی نداشت... نه متاسفانه خبری ندارم
بهارسبز شنبه 9 آبان 1394 ساعت 07 و 38 دقیقه و 04 ثانیه
بخام حقیقت رو بگم افراد باور نمیکنن، پس بهتره سکوت کنم. حقیقت برای من شیرین و قابل قبول.وبرای بعضی حقیقت تلخ و غیر قابل تحمل.
بهارسبز شنبه 9 آبان 1394 ساعت 07 و 37 دقیقه و 00 ثانیه
بخام حقیقت رو بگم افراد باور نمیکنن، پس بهتره سکوت کنم. حقیقت برای من شیرین و قابل قبول.وبرای بعضی حقیقت تلخ و غیر قابل تحمل.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
نگران نباشید
الم یعلم بان الله یری؟
خدا گواه است که شما چه کردید نگران نباشید و بیشتر از این نیاز نیست شما پاسخگو باشید. اونکه بخواهد باور می کند
به بهار سبز جمعه 8 آبان 1394 ساعت 22 و 31 دقیقه و 01 ثانیه
شما سه نفر الان کنارهم خوشبختین ؟؟؟
لیلا به دوستدار مرضییه جمعه 8 آبان 1394 ساعت 21 و 59 دقیقه و 45 ثانیه
سلام خوبین
بقیه دوستان رفتن؟
محمد
دختر ایرانی
میوه ممنوعه
سحر
خبری ندارین
یکی روی این زمین جمعه 8 آبان 1394 ساعت 13 و 16 دقیقه و 30 ثانیه
احسنت به آقای خراسانی
دوستدار محترم! شما حاضر نیستی از فکر یک انسان بیرون بیایید و امر خدا و سنت پیامبر را انجام بدهید! پس چرا انتظار دارید یک دفعه زنان پا بر روی دل خود بگذارند و با آغوش باز هوو را قبول کنند!!!!!!!
آخر مسلمان مومن ...
به خاطر خدا پا بر روی دل بگذار! در حال حاضر نسل شیعه در خطر! بسیاری دختر سن بالا! بسیاری زن بیوه! بسیاری یتیم نیازمند حمایت... و شما سرتان گرم دل مشغولی خودتان است!!!!
باز بیایید برای همه آیه و حدیث ردیف کنید!!!
جمعه 8 آبان 1394 ساعت 06 و 48 دقیقه و 57 ثانیه
سلام شما این همه ایه وحدیث خوندی من فکر کردم شما دارای دو همسرید نگو هنوز ازدواج هم نکردید ،کسی که خواست امر به معروف یانهی از منکر کنه اول از خودش شروع میکنه بعد دیگران ،فکر کنم همه موافقان چند همسری یا مجردن ،یا اگر متاهل هستند جرات اینکار ندارند .اقای خراسانی برادر من به نیابت از تمام موافقان چند همسری از شما میخوام یه همسر دوم اختیار کنید بعد از تجربیاتتون بنویسید ،اینجوری بهتره ،چرا شما همسری دیگه نمی گیرید از لحاظ مالی اصلا نگران نباشید خدا میرسونه پس دیگه منتظر چی هستید ،البته اشتباه نشه من از مخالفان چند همسری نیستم از موافقان هستم ،خودمم دوست دارم همسر دیگه ای داشته باشم .
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
سلام بزرگوار
ما مامور به تکلیفیم و به تکلیفمون عمل کردیم و می کنیم و الحمدلله تجربیات خوبی هم نصیب شده که در کتابی نمی بینید و نمی خونید.
اگه ممکن هست خصوصی در خدمتتون هستم ایمیل بزنید.
ضمنا محض اطلاع عزیزان در باب نگرانی مالی عرض کنم من زندگی خودم را با سه هزار و پانصد تومان در اوج تورم شروع کردم و الحمدلله خدای متعال طبق ضمانتی که در قرآن فرموده حدود صد برابر به من عنایت فرموده است
دوستدار به یکی روی این زمین پنجشنبه 7 آبان 1394 ساعت 09 و 24 دقیقه و 13 ثانیه
سلام و عرض ادب... به نظر بنده که قیاس مع الفارقی کردید! البته بنده اونی روکه میخاستم منو نخاست ورفت...هر چند من تا ابد عاشقش خواهم ماند اما هیچ کسی مرا نفهمید حتی خود او... بارها درب خانه شان رفتم که مگر ببینمش اما نبود...اشک ها ریختم اما هیچ کسی نفهمید و ندانست
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
برو خجالات بکش(شوخی) برا کسی بمیر که برات تب می کنه. ایمیل بزنید و فرم اولیه پر کنید ان شاء الله به فضل خدا یکی رو بهتون معرفی کنم.
یکی روی این زمین چهارشنبه 6 آبان 1394 ساعت 21 و 03 دقیقه و 48 ثانیه
آقای دوستدار که مجرد بودند! الان را نمی دانم!
ایشان حاضر نیستند بروند لااقل یک زن بگیرند! چه برسه بروند دوتا و... را اختیار کنند!
آخر برادر مومن مسلمان و... شما که خودت جا خالی دادی برای چه کسی آیه می خوانی؟؟؟
امیدوارم الان ازدواج کرده باشند!!!!
آخر زنان تنها بسیارند!!!

دوستدارزهرای مرضیه چهارشنبه 6 آبان 1394 ساعت 05 و 45 دقیقه و 21 ثانیه
سلام بر جناب آقا ذبیح... با آقا ایمان بودم که ظاهرا قابل ندونستن جواب بدن!!
دوستدار زهرای مرضیه(س) به آقا ایمان سه شنبه 5 آبان 1394 ساعت 14 و 26 دقیقه و 47 ثانیه
سلام...پاسخ حقیر را ندادید؟؟؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
سلام سوال چی بود؟ از کی پرسیدید؟
دوستدار زهرای مرضیه سلام الله علیها شنبه 2 آبان 1394 ساعت 20 و 53 دقیقه و 18 ثانیه
به اقا ایمان: اولا عرض تسلیت فراوان بمناسبت شام غریبان حسین علیه السلام در ثانی از کدوم کامنتهای حقیر چنین برداشتی کردید؟؟بنده اینروزا اصلا حال و روز خوبی ندارم...زیاد نتونستم سر بزنم اینجا
ایمان به دوستدار زهرای مرضیه جمعه 1 آبان 1394 ساعت 07 و 53 دقیقه و 36 ثانیه
با سلام
نظرات سایت رو كه مطالعه میكردم فكر كردم شما دارای دو همسر هستید .
به(به دوستدار زهرای مرضیه) پنجشنبه 30 مهر 1394 ساعت 22 و 48 دقیقه و 11 ثانیه
سلام و رحمه الله...از چی باید راضی باشم؟؟مشکل چی؟؟اشتباه نگرفتید؟؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا