تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - نامه یک زن متدین درباره تعدد زوجات
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : سه شنبه 21 بهمن 1393
نظرات
نامه یک زن متدین درباره تعدد زوجات

دوست عزیزی که در عرصه فرهنگ تعدد زوجات تلاش می کنند و نسبت به سنگر ما ارادت دارند مطلبی را ارسال فرمودند که تقدیم دوستان می کنم امید است مورد استفاده قرار گیرد.

صحبت دوست و متن نامه ارسالی:

این نامه یک زن متدین است که واکنشی اسلامی وعقلایی به مسئله تعدد زوجات دارد به نظر بنده گفتم براتون بفرستم شاید قابل استفاده باشه


    بسم الله الرحمن الرحیم
    چند سال پیش که در جایی دیگر درباره ازدواج موقت و مجدد می نوشتم و بحث می کردم  و طبق معمول شاهد عصبانیت اکثر خانمها بودم که گاهی همراه با نواختن بنده با کلماتی تند بود! خواهر محترمی ایمیلی فرستاد که موجب خوشحالی و شگفتی بنده شد و خدا را شکر کردم که فعالیتم مؤثر بوده است. اکنون نامه آن خواهر محترم ـ که بعدا ازدواج کردند و امیدوارم هر کجا هستند به همراه همسر گرامیشان به سلامت و سعادت باشند ـ تقدیم به خوانندگان عزیز این وبلاگ:


بعد از سلام و تعارفات نوشته بودند:

 ...مشکلی که از من حل شد مشکلی علمی  بود و اینکه فهمیدم یک زن باید آنقدر آزاده باشد که حتی به علاقه همسرش نیز وابسته نباشد و خداوند دنیا را محل امتحان قرار داده نه محل تغذیه نفس سیری ناپذیر، و باید تا لحظه ای که زنده ایم یادمان نرود که حکم الهی را بر خواسته دل خود ترجیح دهیم وتسلیم امر الهی باشیم.

من آموختم درجایی که...حکم می دهند که در ازدواج موقتِ مرد رضایت همسر او شرط نیست زنان باید از این حکم بطور ضمنی بفهمند که همسرشان جز امانت الهی نیست ونباید انحصار طلب باشند

و بالاتر از آن نباید به اینکه تنها  محبوب همسرخود باشند دل ببندند و برای آن بجنگند زیرا این یعنی بردگی، بردگی چی؟ بردگی محبت!  
نتیجه ای که حاصل میشود چیست؟! روحشان آرامش میابد؟ نه! نتیجه: غفلت از حق تعالی ودستورات حضرتش، خودخواهی و خودکامگی و چشم بستن به نیاز های همنوعانشان، نگرانی دائمی برای نرفتن همسرشان به سوی زن دیگر ،راضی شدن به درمعرض گناه قرار گرفتن یا لااقل محرومیت زنان دیگر  و گاه شوهر از برآورده شدن نیازهایشان  خواهد بود.

این خواسته انحصارطلبانه جز دلمشغولی دنیا نیست  چرا که (یوم یفر المرء من اخیه , وامه وابیه , وصاحبته  وبنیه) شوهر و منحصر بودن محبت شوهر به  زن, دردی از او دوا نمی کند بلکه تسلیم به امر الهیست که به درد او می خورد.

ما اگر نخواهیم به این احکام بیندیشیم وتسلیم آنها باشیم اسما شیعه امیرالمؤمنین  و رسما شیعه عمر غاصب هستیم.

باور آزادی مرد در ازدواج موقت یا مجدد نکته ای تربیتی  نیز برای زنان  دارد و آن اینکه حق مسلم مرد را بازور وبهانه گیری و پلیس بازی نمیتوان ونباید از او گرفت.

اگر کسی در پی محبت و جای دیگر نرفتن دل شوهر است راهش کسب هنر خوب همسرداری کردن است.

گرچه به نظرم  حرص این امور فانی را زدن برای خواهش دل خود نیز بیهوده است  وقتی به زحمتش می ارزد که حتی خوب همسرداری کردن نیز برای به انحصاردرآوردن محبت شوهر نباشد بلکه برای رضای خداوند باشد .

چرا که سه خاصیت دارد:
    اول) تلاش ما در آخرت نتیجه دارد
    (دوم) اگر باهمه تلاش موفق نشدیم سرخورده نمیشویم
    (سوم) مبتلا به حرص زدن نمیشویم چون وظیفه خود را انجام داده ایم

    و نتیجه را به خداوند واگذار کرده ایم.  

    دوستان را در این بحث  که ظاهرا به آزمون خفیّ ایمانها تبدیل شده  به آرامش وتوجه به مرگ که قطع تمام علایق و تنها ماندن با صورت و نتایج اعمال است دعوت میکنم و دقت به این موضوع  برای همه مؤمنین از همه ادیان,  نه احتیاج به دلیل و برهانهای پیچیده  دارد  ونه تخصص در روایت وتفسیر میخواهد . برای  آزاد کردن عقل از احساسات وهیجانها که اولین منزل رسیدن به حقیقت است خوبست لحظه ای  به مرگ بیندیشیم وآنرا به خود نزدیک ببینیم  در چنین شرایطی گویی یکباره از قید تعلقات نفس که منشأ لجاجت وحق ناپذیری هستند  آزاد میشویم وآنگاه تازه در کلاس اول دین میتوانیم  حکم خداوند وسیره معصومین را به تعقل وتحلیل بنشینیم

    والسلام       


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی جمعه 8 آبان 1394 ساعت 01 و 43 دقیقه و 41 ثانیه
سلام سید مرتضی.نظرات رو هم بخون.
پنجشنبه 26 شهریور 1394 ساعت 08 و 24 دقیقه و 31 ثانیه
بیایید فرهنگ چندهمسری را رواج
پزشک مرد دوشنبه 16 شهریور 1394 ساعت 23 و 14 دقیقه و 00 ثانیه
هرچه بنویسید چه زن چه مرد اینقدر از صواب و خیانت ننویسید محرک نزدیک شدن به همسر چه اولی چه دومی چه سومی شهوت جنسی میباشد بعد که ارضا شد محبت حاصل میشود تو که همسر اول هستی فکر میکنی شوهرت ابتدا از اسمان نازل شد؟ اوهم اول باشهوت بی حدی به تو پرداخت و ماهها بعنوان وسیله دفع شهوت از تو استفاده کرد تا ارام شد و الان مهد محبت و تمدن شماشده. کلاه سر خودتان چرا میگزارید. زندگی و تن همین است من پزشک هستم مدام با افراد زیادی بدون خجالت و رودربایستی مواجه هستم. همبستری نیاز ضروری زن و مرد است تنها راه نجات جمعیت افزایش تولد است هر زن هم نمیتواند ازدواج کند چون مردان کم استطاعت شده اند از دید جمعیتی و جامعه شناسی رضایت زن اول انچنان مهم نیست که نجات نسل مهم است. اگر دولتمردان سرشان بهوش اید طی دوماه چنان تبلیغاتی کنند و دربوق و کرنا کنند که شمازنان ازترس اینکه سلیقه شوهرانتان به شما تحمیل شود خود زنی به شوهرتان پیشنهاد میدهید هر مردی هم بزنش بگوید تو تنها زن در فکر من هستی داره خرتون میکنه. یا خود را بزور به نفهمی میزنید یا واقعا نمیفهمید که دومی همان حماقت است. بیماران وقتی درخلوت باپزشکشان حرف میزنند که راستش را میگویند روشهای فریب زن را هم میگویند چون در انتظار فهمیدن نشستن نتیجه ای بیشتر از این نظرات خانمها در این متون حاصل نمیشود و مردها از قبل این وضعیت را پیش بینی کرده اند کارخودشون رو میکنند دلایل شرعی و عقلی هم بحد وفور دارند. بهتر است مقالاتی در باب چگونه با زن دوم کنار بیاییم بنویسید نه اینکه ایا زن دوم خوب است. مگر راه دیگری هم مانده وقتی بعد خانوار دو نفر است پس باید بهر وسیله ای متوسل شد تا زنان رهاشده در اجتماع بچه دار شوند حقیقت تلخ است جمعیت دارد عقب میرود.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
متشکرم آقای دکتر
سمیم پنجشنبه 5 شهریور 1394 ساعت 13 و 28 دقیقه و 08 ثانیه
پرواز عاشق
محمد یکشنبه 14 تیر 1394 ساعت 17 و 20 دقیقه و 31 ثانیه
شب نوزده رمضان
مرد دو زنه دوشنبه 18 خرداد 1394 ساعت 05 و 59 دقیقه و 05 ثانیه
من دوست خانومم رو که یک بیوه جوون بود مخفیانه صیغه کردم. البته از خانواده خودش مخفی نبود و از پدرش خاستگاری هم کردم با وجود اینکه شرعا لازم نبود ولی به قصد احترام. بعد از مدتی همسرم فهمید و تا یکی دو ماه شوک بود و ناراحتی میکرد ولی بعدش همه چیز آروم شد و الان با هم سه تایی سفر هم زیاد میریم . البته سن همسر دومم چهارده سال از همسر اولم و ده سال از خودم بیشتره ولی به نظرم فداکاری خانومم برای دوستش و اینکه با وجود ناراحت شدن زیادش به احدی نگفت که نکنه آبرویی از من بره برام ستودنیه و الان خیلی عاشقتریم
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
خدا پدر و مادر شما را بیامرزد و برتوفیقات شما و همسران محترمتون بیفزاید
علی دوشنبه 4 خرداد 1394 ساعت 15 و 23 دقیقه و 06 ثانیه
والسلام علی من اتبع الهدی
علی دوشنبه 4 خرداد 1394 ساعت 15 و 23 دقیقه و 03 ثانیه
والسلام علی من اتبع الهدی
محمد سه شنبه 18 فروردین 1394 ساعت 15 و 39 دقیقه و 55 ثانیه
حضرت علی ع می فرماید:

خوشا کسی که پرداختن به عیب خویش وی را از عیب دیگران باز دارد.

یا به بیان دیگر
مبادا پرداختن به عیب دیگران تو را از توجه به عیوب خودت باز دارد.

یکی از موفقیتهای شیطان در مقابل انسان این است که او فکر کند خودش عاری از هر گونه عیبی است و پاک و منزه است و دیگران همه مشکل دارند و وجودشان را شیطان احاطه کرده است.

چنین کسی با خواندن دو رکعت نماز و گرفتن یک روزه دچار عجب می شود و برزمین خواهد خورد.

نردبان این جهان ما و منی است
عاقبت این نردبان افتادنی است

هر که در این نردبان بالا نشست
استخوانش سخت تر خواهد شکست
بیتا دوشنبه 17 فروردین 1394 ساعت 23 و 35 دقیقه و 21 ثانیه
بهار جان حرفات متینه و من می پسندم .
زمانی زندگی چند همسری پاینده که مرد شهامت علنی کردن آن را داشته باشه. و به زن ارزش بده مرد هم باید ایمان داشته باشه.
بهار 94 دوشنبه 17 فروردین 1394 ساعت 16 و 12 دقیقه و 49 ثانیه
مرام و معرفت و دوستی بی ریا و بی قید و شرط! اینکه رفیق باشی با خانواده ات! دورویی و دغل جواب نمیده
زندگی یواشکی با مردی که شهامت نداره بگه همسرت هست و داشتن تو را در شان خودت نمی بینه و تو را زشت می بینه به درد نمی خوره!
ازدواج اگر درست و خدایی باشه، وسیله ای میشه تا انسان بتونه معرفت واقعی را در خودش پیدا کنه. چیه که ما دل بستیم به این زندگی فانی! بیدار بشیم قبل اینکه بیدارمون کنند نکنه ساعت را کوک نکرده باشیم و منتظریم خودمون بیدار بشیم که اونوقته که خیلی چیزهارو از دست خواهیم داد!!! نکنه هر روز نماز صبح ما قضا بشه بعد بگیم توفیق نداشتیم توفیق داشتن با خداست! ولی دست خودمون هم هست! توفیق انسان شدن پیدا کنیم شاید زودتر بیدار شویم که دنیا سرای امتحان است زیبایی و جوانی و مال و فرزند و همسر امتحان است
یکی نعمتی را داره نباید بهش مغرور بشه و یکی نداره نباید حسادت کنه بی حیابشه و دله باشه و طمع به داشته دیگری کنه
هردو امتحان سخته داشتن نعمتی و نداشتنش! اینکه صلاح ما را خدا بهتر می داند که با چی امتحان بشیم و ما راضی هستیم به رضای خدا!
بهار 94 دوشنبه 17 فروردین 1394 ساعت 15 و 59 دقیقه و 35 ثانیه
در ایام عید هفته اولش را اکثرا در مساجد سر کردیم بعد نماز مغرب! در نماز غفیله که خداوند توفیقش را به من داد با خلوص نیت اول برای سلامتی امام زمان دعا کردم و تعجیل در فرجش و بعد از خدا خواستم عشق و محبت بین همسران را بیشتر کند و تقوای بیشتر و حیا هم به همه مجردها بدهد اینطور نباشه که توهم هوو و زن دوم باعث پاشیدن خانواده ها بشه و از طرفی باعث عذاب ما مجردها بشه چون دنیا به اندازه کافی برای ما تنگ هست و تحمل آزار و اذیت و کنایه و اهانتهای دیگران زندگی را بر ما سخت تر میکنه!
از خدا خواستم کسانی که سرگرم دنیاشون هستند اونقدر غرق در دنیا کنه که دیگه فرصتی براشون باقی نزاره تا با آزار زنان مجرد و بیوه و تنها! خوش باشند!
بهار 94 دوشنبه 17 فروردین 1394 ساعت 15 و 50 دقیقه و 50 ثانیه
دختر باکره سن بالا یا زن جوان بیوه!
دعوا سر چیه زنی که حاضر نشد سختی زندگی را تحمل کنه و از همسرش جدا شده این زن نمی تونه با مرد دیگه ای بسازه اون هم بخواد دومی باشه این جواب کسانی که میگن مرد بره زن بیوه بگیره و حرف از دختر باکره حتی سن بالا هوس رانی هست!
هوس رانی مردها در اینجا مطرح نیست بلکه حرف از توقع بالای زنان بیوه هست البته عده ای ولی قبول کنیم که اکثر زنانی که متارکه می کنند بی تقصیر نبودند منم منم داشتند و خواهند داشت
محمد پنجشنبه 21 اسفند 1393 ساعت 05 و 59 دقیقه و 40 ثانیه
یک مقدار واقعی فکر کردن بد نیست این مثالهایی که میزنم را تایید نمی کنم ولی وجود دارد وقتی دختر ۲۵ ساله با مدرک فوق لیسانس و درآمد ۳ میلیون تومان در ماه به مرد متاهل ۴۵ ساله پیشنهاد ازدواج میدهد وقتی دختر ۲۷ ساله پزشک حاضر است با هر شرایطی ازدواج کند انتظار اینکه یک دختر ۳۵ ساله داشته باشد که پسر مجردی در شرایط خوب به خواستگاری او برود کمی دور از ذهن است
محمد پنجشنبه 21 اسفند 1393 ساعت 05 و 48 دقیقه و 31 ثانیه
من از زمانی که دانشجو بودم دوستانم را تشویق به ازدواج می کردم و حتی برایشان وساطت میکردم تا ازدواج کنند منظورم این است که از انجا که خودم خیلی زود ازدواج کردم سابقه زیادی در امرازدواج دارم با عرض پوزش از همه دوستان و خوانندگان وبلاگ در این مدت در بین هم کلاسیها و همکاران و فامیل و آشنایانم ت ندیدم کسی را که از نظر روحی و روانی سالم و نرمال باشد و تا سنین بالا ازدواج نکرده باشد حالا فکرش را بکنید پسر مجرد ی که بخواهد با دختر سی و پنج ساله ازدواج کند خودش چند ساله است
محمد پنجشنبه 21 اسفند 1393 ساعت 05 و 30 دقیقه و 59 ثانیه
شما سراغ ندارید ولی من خودم موردهای فراوانی سراغ دارم که زنان بیوه جوان با فرزندان کم سن و سالشان مانده اند ولی نمیخواهند مجدد ازدواج کنند اشکال شما این است که خود را ملاک درستی همه چیز می دانید.
به قول روانشناسها افکار پارانوییدی دارید و باید درمان شوید
چهارشنبه 20 اسفند 1393 ساعت 19 و 41 دقیقه و 42 ثانیه
خوب مشخصه در ناخودآگاهتون زن مطلقه وبیوه نیست و دختر باكره هست
آقای به ظاهر مومن چندهمسری شما شهوت رانیه


اگر هدف الهی داشتید زن بیوه فلج را حواله یكی دیگه. نمیدادید و بهانه های خنده دار بیارید


زن شما باید افتخار كنه زن افلیج مسنی را به هوویی میپذیره وخود شما اگرمومن بودی و


میخواستی اجر بیشتر ببری این مورد را قبول میكردی نه این كه حواله بدی

هاهای مقربتر به درگاه خدا جام بلا راز مقربیاست. نه دختر باكره ٣٥ ساله كه هنوز خواستگار داره و میتونه مورد خوبی برای مردهای مجرد مسن باشه.

ن
ان روزی كه نیتهای شهوانی تون برملا میشه و پرده حقیقت باز میشه شرمنده دینی خواهید شد كه تحریفش كردی
برای منفعت خودتان آیه خواندید و....

خواستم امتحانتون


چنین زنی وجود ندارد كه بخواهد مورد ترحم امثال شما بشود

محمد به خواهر متهم کننده چهارشنبه 20 اسفند 1393 ساعت 15 و 13 دقیقه و 36 ثانیه
تعریف شما از دختر جوان مکرمه چیست ؟ به نظر شما یک دختر ۳۵ ساله که در آستانه تجرد قطعی دارد و در معرض پیشنهادهای فراوان برای ازدواج موقت قرار دارد دختر جوان مکرمه باکره با موقعیت عالی برای ازدواج محسوب می شود؟
محمد چهارشنبه 20 اسفند 1393 ساعت 15 و 09 دقیقه و 35 ثانیه
اینکه من گفتم بفرستید به این دلیل بود که شرایط آن خانم بهتر بررسی شود شاید بتوان با معرفی ایشان به بنیادهای خیریه کمکی به وضعیت معیشت ایشان نمود
محمد چهارشنبه 20 اسفند 1393 ساعت 15 و 07 دقیقه و 02 ثانیه
خواهر محترم اشتباه می کنید.
الان برای ازدواج با یک مرد متاهل موفق در زندگی و کار و ..... گزینه های زیادی هست. ولی مرد متاهل باید به هدف از ازدواج مجددش و ثمره آن ازدواج فکر کند. اگر قرار باشد زندگی اول مرد مورد تهدید قرار بگیرد - اگر مثلا فاصله سنی دختر خانم پیشنهاد دهنده با آن آقا خیلی زیاد باشد (به دلیل تفاوت در دیدگاهها نسبت به زندگی ) و قرار باشد ازدواج فقط بخاطر معیارهای مادی (از هر طرف) باشد و جنبه غیر معنوی پیدا کند - و .... اگرهای دیگر
اصلا نباید این ازدواج انجام شود زیرا نسل بعدی آن چیزی نخواهد بود که مایه فخر بشود
محمد چهارشنبه 20 اسفند 1393 ساعت 09 و 29 دقیقه و 45 ثانیه
خواهر گرامی
نمایشی در کار نیست . ازدواج علاوه بر فراهم بودن شرایط دو طرف جذبه دل هم می خواهد شما نمیتوانید دو نفر که از نظر شرایط به هم میخورند را به هم معرفی کنید و انتظار داشته باشید باهم ازدواج کنند به قول قدیمیها باید مهر طرفین به دلشان بنشیند
دوشنبه 18 اسفند 1393 ساعت 21 و 35 دقیقه و 47 ثانیه
چه نمایش مسخره ای.ا
دوشنبه 18 اسفند 1393 ساعت 11 و 36 دقیقه و 33 ثانیه
بفرستید
دوشنبه 18 اسفند 1393 ساعت 11 و 00 دقیقه و 10 ثانیه

محمد آقا زن بیو های را می شناسم كه دو پسر داره. و شوهرش را در تصادفی از دس داده و یك فرزند دخترش خودش هم قطع نخاعه و روی ویلچر میشینه

حاضری با او ازدواج كنی نیاز به كمكداره ومیگه بچه هام پدر میخواهند

سی ونه سالشه. كسی را نداره ؟

تو كه میگی مرد عملی و هوس دختر باكره نداری ب ای خدا وبلاگ زدی و اینجا آیه میخونی؟
موافقتت را همین جا در ملا عام اعلام كن تا آدرسش را خصوصی بفرستم در وبلاگ خودت

حاضره هر شهری كه هستی بیاد چون وابستگانی نداره طفلك

محمد به دختر ایرانی یکشنبه 17 اسفند 1393 ساعت 15 و 59 دقیقه و 47 ثانیه
سلام خواهر بزرگوار
رسیدن به خیر
انشاالله امتحانات ترم قبل را با موفقیت به پایان رسانده و ترم جدید را با موفقیت بیشتر آغاز کرده باشید.

یادم هست سوال کرده بودید چه خبر ولی کسی به این سوال جواب نداد. اگر اجازه بدهید من جواب می دهم.

تقریبا همه هستند. بعضی ها تغییر نام داده اند ولی متاسفانه تغییر عقیده نداده اند.
بعضی ها با نام جدید لحنشان ملایمتر از قبل شده است.

ولی آنچه از همه مهمتر است گذشت زمان است که خداوند به آن قسم یاد کرده که ما انسانها همه نسبت به گذشت زمان در زیانیم. مگر آنانکه واقعا ایمان آورده اند و به پیامبر ص و امیر المومنین ع اقتدا کرده اند.
دخترایرانی شنبه 16 اسفند 1393 ساعت 20 و 30 دقیقه و 08 ثانیه
یک بار هم گفتید،من چند همسری را مسخره می کنم!گفتم چرا چنین فکر می کنید؟!
جواب ندادید!!!!!!!!!! اگر صحبتی دارید همیشه با دلیل و منطق صحبت کنید!نه سلیقه!
اینکه بنده بیشتر به موافقان ادب را تذکر می دهم چون انتظار از ایشان بیشتر است!
تا دیگران نگویند موافقان در سوره نساء مانده اند و به دیگر آیات خدا کاری ندارند!!!!!!
به هر حال علاقه ای به بحث با شما ندارم!

نصیحتی کردم خواه به گوش بسپاری یا نه!مرا ضرری نیست!

دخترایرانی شنبه 16 اسفند 1393 ساعت 20 و 24 دقیقه و 46 ثانیه
به بیتا
من کی مردان را مسخره کردم؟؟؟؟؟؟
کدام پاسخ آقای خراسانی؟؟؟؟؟؟

ظاهرا شما می خوای ثابت کنی که مشکلی در حرفهایتان نیست!!!!!!!!!!!
اشکال نداره دنبال 4 شاهد عاقل و بالغ نگرد!هرچه می خواهد دل تنگت بگو!!!!!!!!!!

شنبه 16 اسفند 1393 ساعت 17 و 03 دقیقه و 24 ثانیه
این فساد در رابطه مرددهای متاهل و زنهای هرزه به اسم دین و تعدد بشتر جلوه میكنه
كشور پرشده از بی عفتی دختران هوس باز پول پرست با مردهای هوسباز


بیتا برای لاپوشی كردن خیانت مردها به همسرشون و رابطه با دخت ان دم دستی و پولكی. لازم نیست زن متاهلی چون ممان خودت را به باد تهمت بكشی


اگه رابطه دخترومرد متاهل شرعیه وتو داری به آیات قرآنی میچسبونی تا رد اتهام كنی از امثال خودت

زن مطلقه هم همین آیات رو میخونه

اما این كجا و آن كجا

اهر فرهنگ سازی و تبلیغی روش خودش را داره ببین مضراتش بیشتره یا منفعتش


تو نماز را ترویج میكنی اگه یكی درست نفهمید و اشتباه خواند ضر ری به جامعه نمیرسه

ولی یك تبلیغ اشتباه و نابجا و بی موقع كه شرایطش نیست میتونه به فنا شدن خانواده ها تا چند نسل منجر بشه

اینجا میتونی بگك من تكلیفم را انجام دادم او نفهمید؟
برای همینه كه میگویند كار هر ملایی نیست
درك دین

عمل به دین


نشر
بیتا شنبه 16 اسفند 1393 ساعت 15 و 54 دقیقه و 38 ثانیه
اینا به کنار شما گفتین احترام ولی مدتی قبل خودتون شروع به تمسخر اقایان و .. کردین که اقای خراسانی هم پاسخ خودتونو دادن و من بی احترامی یا مسخره بازی شایانی انجام ندادم . حرفی رو زدم که باید گفته می شد. گناه و فساد اینقدر در رویت هستند که نیاز به شوهد ندارند.
دختر ایرانی شنبه 16 اسفند 1393 ساعت 13 و 36 دقیقه و 41 ثانیه
خوب بیتا جان
تمام صحبت من احترام بود و بس..
هرچه بر خود می پسندی بر دیگران بپسند!
بنده با کسی کاری ندارم! نه صبا و نه کسی دیگر...
نصیحت دوستانه کردم! زمانی که با یک مخالف بحث می کنی و می گویی شما زنان فلانید و بهمانید...
باید انتظار چنین برخوردهایی را هم از طرف آنان داشته باشی!

هرگاه چهار شاهد عاقل و بالغ برای گناه کسی پیدا کردی، شروع به محاکمه و مؤاخذه کن! وگرنه .....

چه جالب که همه ما برای کارهای خود به فراوانی بهانه و توجیح داریم! و سینه ای پر خون برای نصیحت دیگران!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا