تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - ضرورت چند همسری/ مردها بیشتر هستند یا زنها؟
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : چهارشنبه 26 شهریور 1393
نظرات
ضرورت چند همسری/ مردها کمتر هستند یا زنها؟

دختر ایرانی
چهارشنبه 26 شهریور 93 11:38
ما ضعیف نیستیم ،زن ایرانی حتی اگر شوهرش زمین گیر شود از او پرستاری می کند ،اما مردها سریع به دنبال زن دیگر می روند،لطفا به خانم ها توهین نکنید،نگران هم نباشید این همه که می گویند مردان کمتر از خانم ها هستند اشتباه است،به سایت ثبت احوال مراجعه کنید می بینید که همیشه تولد مردان بیشتر از زنان است ،عده ای زنی که بیشتر هستند سن بالای 60 سال هستند،کاری کنید مردان مجرد زن بگیرند مشکل حل می شود ،زمان جنگ نیست که مردان بروند و زنان بمانند،نگران نباش اینها بیخود شلوغش کردند،الان زن متاهل هم امکان دارد فاسد شود،کسانی هم که بیوه و یا مطلقه هستند با بیوه و مطلقه ازدواج کنند،مشکل حل می شود،من خودم دختر مجردی هستم و دختران مجرد زیادی را در اطراف خود دیدم ،زن ها خواستگاران خود را رد می کنند چون آنها را لایق نمی دانند،مردان هم به همین راحتی نمی توانند ازدواج کنند،واقعا فساد از طرف زنان مجرد است؟؟؟؟؟؟؟؟کمی فکر کنید و پاسخ دهید!لطفا
منتظر پاسخ نویسندگان سایت هم هستم


پاسخ شما :
در تحلیلهای جامعه شناسی یکی از ایتمهای توصیف و تحلیل موضوع چند همسری و ضرورت ان در جامعه اسلامی، استفاده از مقایسه امار مرگ و میر است که نتیجه قطعی را نشان نمی دهد چون حداقل تا رسیدن به سن ازدواج ده تا 15 سال
و بلکه بیشتر فاصله است که تا ان موقع افرادی به  دلیل عوارض طبیعی ممکن است از گردونه ادواج کنار زده شوند. و لذا باید سراغ ایتمهای دیگری باشیم.
مثلا محدوده سن ازدواج دختران و پسران در  یک جامعه چگونه است؟ دختران در چه سنی و پسران در چه سنی ازدواج می کنند؟ در هنگام ازدواج پسران با چه گروه سنی از دختران ازدواج می کنند؟ امار مرگ و میر در سنین ازدواج در دختران و پسران به چه میزان است؟ این یک طرف مقایسه و تحلیل است.
طرف دیگر میزان ازدواج نکرده های دختر و پسر در سنین بالا و تقریباً نا امیدی از ازدواج با کیسهای جوانتر و حتی همسن گزینی انها در دختران چقدر است و در پسران چه اندازه است؟
مسئله بعدی میزان زنان و مردان مطلقه و تمایل انها به ازدواج با همسانان خود چقدر است؟ ضمن اینکه زنان مطلقه و شوهر مرده باید عده نگه دارند ولی مردان فردا روز ان می توانند ازدواج کنند.
میزان امیدواری زنان مطلقه و شوهر مرده ای که فرزند هم دارند نسبت به داشتن خواستگار مجرد چقدر است؟ کدام مرد مجرد به خاطر فرزند داشتن یک زن قبول مسئولیت او را می کند. در نهایت چه تعداد سرگردان میمانند؟
ضمن اینکه دختران به خاطر ادامه تحصیل پا به پای مردان جلو میروند وازدواج نمی کنند فکر نمی کنند که مرد در سن ازدواجش همسن گزینی را نمی طلبد و معمولا می خواهد که همسرش از او کوچکتر باشد لذا توازن بهم می خورد و موقعیتهای ازدواج را از دست می دهد و الخ... .

من اماری را اعلام نمی کنم که حیرت اور باشد برای شما اما همین قدر بگویم از جهت امار ضرورت چند همسری در کشور ما ثابت شده است و برای ما مثل روز روشن است که تحلیلهای دوستان با مقایسه دو امار زمان تولد و ... به نتیجه غیر منطقی و غیر متقن دست یافته و می خواهند با زبان امار صورت مسئله را پاک کنند. ضمن اینکه 33% خانواده ها تک فرزند هستند، ظاهرا حدود 18% زنان از اوردن فرزند محروم هستند، زنان کنونی هم تا مرز 3 فرزند و نهایت چهار فرزند متوقف می شوند نسل ما در اینده نزدیک در تهدید سختی قرار گرفته و پدیده ای بنام دایی و عمه و خاله در فرزندان اینده رو به انقراض است.
بنابراین ضرورت اقتضا می کند هیچ زنی مجرد نماند بلکه برای حفظ نسل باید خانواده تشکیل شود تحکیم یابد و به تعالی برسد.
گذشته از همه این مسائل در قرآن توازن زن و مرد را شرط نکرده است و از ابتدای آفرینش در طول تاریخ بشر آمار زنان اماده به ازدواج همواره از آمار مردان اماده به ازدواج بیشتر بوده است زیرا که زنها 6 سال زودتر از مردان مکلف می شوند و برای زندگی مشترک از نظر جسمی و روحی و ... اماده تر می شوند و از طرفی عوارض طبیعی در از بین رفتن مردان همیشه بیشتر از زنان بوده است. و معمولا به مردان خطاب شده در ایات و روایات که مسئولیت انها را بپذیرند.
اما اسلام کرامت انسانی و حرمت زن را حفظ کرده است و در این مقطعی که نیاز به اداره زندگی چند همسری است شرط عدالت را خداوند پایلوت و فونداسیون این خانواده ها بیان کرده است که بنای این خانه باید بر پایه های محکم استوار شود و الا متزلزل خواهد شد.

اینکه خدا جایز می داند ولی خلق خدا جایز نمی داند جای سؤال است؟
اگر به خاطر درست عمل نکردن مردان یا زنان است؛ خب باید رفت و دانش و مدیریت چنین زندگیی را اموخت خصوصاً که الگوهای رفتاری اینگونه خانواده ها در بین معصومین ع و بزرگان دین وجود دارد.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سحر پنجشنبه 24 مهر 1393 ساعت 02 و 37 دقیقه و 02 ثانیه
ذبیح خان چقدر بی دقت مطالب رو مطالعه کردی
پناه بر خدا!!
طرح مربع حد اکثر رو درنظر گرفته!!به معنای این نیست که حتما باید 4زن باشد..و اصلا توصیه ای هم نشده که حتما به 4برسه...از لحاظ شرعی چون تا 4تا مجاز است مربع در نظر گرفته شده...پس سنگ بزرگی در کار نیست...
مطالب رو با دقت مطالعه کن !نه سر سری!!
دختر ایرانی چهارشنبه 23 مهر 1393 ساعت 11 و 32 دقیقه و 38 ثانیه
مثلث استرنبرگ شامل سه بعد شوریدگی ،صمیمیت،تعهد است

شما به همان گراف راضی شوید!
دختر ایرانی چهارشنبه 23 مهر 1393 ساعت 11 و 15 دقیقه و 23 ثانیه
یعنی چه؟"تجربه چیز خوبیه نمی دونستیم"

مگه گراف چه اشکالی دارد؟؟؟!!!

مگر در یک کامنت نگفتم خوب هر کس به مرد مراجعه کرد او هم بفرما بزند،شما گفتید اشکالی ندارد خوب!

اینچنین به یالهای گراف اضافه خواهد شد،شما مشکلی با گراف دارید یا با مراجعه زنان یا با بفرما مردان؟
لیلا یکشنبه 13 مهر 1393 ساعت 15 و 13 دقیقه و 25 ثانیه
سلام جناب خراسانی من جدی گفتم طرح مثلث عشق جالبتره و مقبولتر البته برگرفته از مثلث عشق اشترنبرگ
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
مثلث عشق اشترنبرگ رو محبت کنید ایمیل نمایید.
دختر ایرانی یکشنبه 13 مهر 1393 ساعت 13 و 17 دقیقه و 29 ثانیه
اگر به آقایون باشه گراف با پنج راس و هر آن امکان دارد راسی به این گراف اضافه شود و
افزایش تعداد یالها باعث کاهش بازدهی می شود
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
تجربه هم چیز خوبیه نمی دونستیم.
لیلا یکشنبه 13 مهر 1393 ساعت 00 و 33 دقیقه و 29 ثانیه
به جای طرح مربع هم وطن
به نظرم مثلث عشق قشنگتره
درراس مثلث مرد
چپ و راست زن اول ودوم

عید میارک

لیلا
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
عید همه کاربران عزیز مبارک باشه
به نظر میاد اونهایی که دنبال طرح مربع هستند طرح مثلث کاربردی تر باشه. یعنی سنگ بزرگ
از قدیم گفتند نشون نزدنه حالا شما دو هوو رو خوشبخت ببین تا برسه به چهار هوو. طرح بدی نیست. ما میگیم چند همسری شما بگو مثلث یا مربع متوازی الاضلاع و ... .
شورا چهارشنبه 2 مهر 1393 ساعت 20 و 51 دقیقه و 01 ثانیه
سلام بی نام گرامی

ما قبلا در این مورد بحث کرده ایم وثابت کردیم هم از نظر روانشناختی مردان مجرد توانمند ومطلقه های به زندگی برگشته ومردان بیوه ای که دوران سوگ را گذرانده اند میتوانند نمونه های موفق چندهمسری شوند

وثابت کردیم که مردان زودتر از زنان به زندگی نرمال پس از حوادث وضربه های روحی مانند از دست دادن عزیزان وطلاق و....بر میگردند

ومشاوره دادن به آنان برای بازسازی زندگی به مراتب راحت تر از زنان مطلقه وبیوه است .وزنان بیوه راحت تر از زنان شکست خورده .

پس میبینید که در این طرح همه موارد در نظر گرفته شده است .

وهمچنین ثابت کردیم که لزوما هر مردی که در زندگی تک همسری موفق ومدیر است به منزله موفقیت او در چندهمسری نیست

وگاهی در شرائط قرار گرفتن عنان عدالت وخوش خلقی از کف میدهد وبه یکی یا هردو ظلم میکند

بنابراین ریسک عدالت وتوانمندی در مردان مجرد ومطلق وبیوه ومتاهل به یک اندازه است

چیزی که طرح مربع را برتری میدهد کاهش امار طلاق زنان متاهل وخیانت شان است وسامان یافتن زنان ومردان مجرد توامان

که مرد مجرد در جامعه به مراتب خطر سازتر ماجرا جو جتر ومخرب تر از زنان است .

آمار تجاوزات دزدی ها اعتیاد قتل ها خیانتها و....هنوز متعلق به مردان ناهنجاربیش از زنان ناهنجار است

چهارشنبه 2 مهر 1393 ساعت 14 و 02 دقیقه و 08 ثانیه
شورا جان شما ازدواج چند همسری را چرا فقط به مجردین و مردان ازاد اختصاص دادین و مزدان متاهل را از این کار منع کردین درست فکر کنین به طرح خودتون . اشکالات اینجاست مرد مجرد هنور جرات ندارد حتی یک زن بگیرد و مردان مطلقه از اسیب گذشته هراس دارند و مرد همسر فوت شده از نظر روحی ضعیف شده و هنوز همسر خود را در دل دارد. چطور می توانند چند همسری را طی کنند؟
مردان متاهل انانی که می توانند چند همسر داشته باشند منع باید بشوند و انانی که از هر جهت مشکل دارند حتی نمی توانند یک زن را اداره کنند باید در طرح شما قرار بگیرند . طرح شما باید در نزد دادگاه و رهبر پیاده شود . خیلی عالی است . در حقیقت شورا جان این طرح برای سردر گم کردن مردم می باشد.
دختر ایرانی سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 15 و 35 دقیقه و 59 ثانیه
دختر ایرانی به شورا
بسیار عالی
شورا سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 15 و 04 دقیقه و 37 ثانیه
بی نام عزیز
طرح ما دادگاهها را شلوغ نمیکند به عکس از طلاق ها کم میکند چون باری تحمیلی بردوش کسی نیست که منجر به اختلاف شود.

هر زنی که مایل به چندهمسری است با یکدیگر به عقد مرد در خواهند امد که چندهمسری را بر گزیده .

علت شلوغی فعلی دادگاه ها از ناحیه مراجعه خانم هاست که با عدم کفایت وخیانت وازدواج مخفی مردان مواجه وراهی دادگاه شده اند .

طرح ازدواج مردان وزنان ازاد ومردان متاهل که رضایت همسر را دارد کم خطر ترین پیشنهادات در حل مشکل محدود معدود زنان مجردی است که مایل به ازدواج به شکل چندهمسری هستند .

علت این که معتقدم چندهمسری از جمله حقوق زنان است نه مردان به همین خاطر است چون این زنان هستند که میپذیرند هوودار شوند یا خیر .

طرح مربع تمامی نیاز گروههای مختلف اجتماعی را در بر میگیرد وحتی ازدواجهای سفید رو به تبلیغ را نیز تبدیل به ازدواجهای دائمی تر وپایدارتر میکند

اگر در صد اعتماد سازی در تبلیغات چندهمسری وتک همسری به قدری با سلیقه انجام شود ودور از توهین وهتک حرمت وتشویش خاطر زنان اول باشد که دختران را به ازدواج ترغیب کند

این طرح کفاف آمار مجردان باقیمانده را به خوبی خواهد کرد ونیازی به استقبال مردان متاهل هول شده ندارد که بدون تدبیر وتدبر و تعهداز نقش ووظائفشان در خانواده خود حق حق می کنند .

حقی برای این گروه مردان فعلا نیست .
سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 13 و 48 دقیقه و 38 ثانیه
جدا پس دادگستری و دادگاه خانواده چرا اینقدر شلوغه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
طرح شورا جون بدتر شلوغش میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 31 شهریور 1393 ساعت 09 و 03 دقیقه و 38 ثانیه
با طرح متاهلا زنها دارن طلاق میگیرن تا ازاد بشن اما مردامعمولا حاضر به طلاق نیستند بی نام حاضر نیستند خانه وكاشانه شون به هم بریزه این خاصیته مرده نه اون كه تو گفتی
یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 21 و 21 دقیقه و 03 ثانیه
اتفاقا طرح شورا جان یه عیب داره اگه این طرح اجرا بشه همه مردها به سمت طلاق میرن تا ازاد باشن و بعدش هر خواستگاریی که برن از این به بعد شرط چند همسری میدن.
به این بینام پایینی یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 15 و 24 دقیقه و 38 ثانیه
خانم حسود وجوشی من روشن هستم لزومی هم نمی بینم درهرکامنت اسمم رو بنویسم مثل شما که اسمت روننوشتی.
با حرفام خیلی داغونت کردم؟
جواب نداری ؟ کم آوردی؟
خوب به حرفای منطقیم اگر حرف حساب داری جواب بده نداری چرا دری وری می گی؟
خانمها واقعا ضعیفن .
نیگاشون کن اصل حرفو ول کرده داره مثل بچه ها داره......
به این پایینی یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 10 و 21 دقیقه و 42 ثانیه
خوب کسی اسلحه گرفته بود روی زنهاکه ازدواج کنن
اگه واقعا طاقت مجردی وبدبختی روداشتین که ازانواع حیل جهت تورکردن شوهراستفاده نمی کردین
چراهی ناله وشکایت می کنین از شوهر کردن درحالی که تمامی آرامش و خیال راحتتون رو ازهمین نعمت بزرگی به نام شوهردارین؟
به ذبیح خان یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 09 و 28 دقیقه و 46 ثانیه
كی گفته زن در خونه شوهرش آزادتر از خونه پدریه ؟توهم زدی خیر باشه دخترا تا خونه بابا هستن بهترین زندگی رو دارن وقتی میرن خونه شوهر اول كلفتیهاشونه زن هم اگه شوهرش وفاداشته باشه كه حقوقش رو با دل وجون میده بی توقع كار میكنه حتی خرج شوهرش رو هم داده اما وقتی حق وحقوق واسه زن ارزش پیدا میكنه كه مرد فكر دوتا سه تا بكنه وبره تو كار مش محمد(محمد مشهدی رو میگم)به تواضعی كه زن داشته وقناعتی كه كرده خیانت میشه اما در طرح شورا این حرفها نیست چون همه چیز روی پاشنه عدالت میخرخه هر چی جلو میری ذبیح خان به طرح شورا نزدیك تر میشی
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
شما یا زندگی در خانه شوهر را تجربه نکردید یا توجه نداشتید و الا تفاوت عجب و حیای زن در خدمت والدین و خواهر و برادر با عجب و حیای زن در محضر شوهر برکسی پوشیده نیست.
بله ما با طرح شورا مخالف نیستیم و موافق هم نیستیم. بعضی را می پذیریم و بعضی را نمی پذیریم. در حقیقت در نظریه پردازی زندگی خانواده چند همسری مباحث خود را بر سه مطلب اساسی استوار می کنیم که عبارتست از: مبانی نظری، اصول و فروع یا راهکارهای عملی. طرح شورا چون مبانی نظری ندارد و مستقیما روی راهکارها و ... سخن می گویند به زعم کاربران قابلیت اجرای آن سخت به نظر می رسد اما با طرح مبانی نظری و قبح زدایی و طرح اصول و فروع راههای منطقی تری حاصل می شود که کارشناسانه تر و مقبولیت بیشتری خواهد داشت.
میوه ممنوعه شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 21 و 59 دقیقه و 25 ثانیه
کی دوست داره مخفی باشه!!!!
اجرش با کمد و کشو!!!
حیف که سر پل صراط نه گیره هست نه چوب لباسی!!!
چجوری میخواین خودتونو گیر بدین؟
وقتی مسئولیت تخریب یه زندگی به عهده تون خواهد بود!
یا مسئولیت تحمیل یه جهاد اجباری؟
که زن اول نقش ملت همیشه مظلوم غزه رو ایفا کنه؟
ازدواجی که بر مبنای اختفاس، لیاقت نمیخواد! ذلالت میخواد!!!
بلاخره هرکس در حد و اندازه های خودش اعتبار و اخلاقیات داره!!!
به همون اندازه هم جواب خدارو میده!و جواب حق الناس!
ذبیح خان! همون حقوق ناچیزی که خدا به صراحت مشخص کرده بی شرط و شروط و به عهده مرد نالان و نا توان و شیعه نمای شما نهاده، که شما به لطف زنهای مهربون نه ظالم بخشیدی به جیب خودت!!!!
ارزشش از حق مشروطی که پیرهن عثمون کردی کمتره؟
الان اون آیه ها کم ارزشتر از آیه مشروط شما شدن؟
پدر و مادر جایگاهی دارن که نباید حتی بهشون اوف گفت و اطاعت ازشون تا جایی که خداوند رو زیر سوال نبرن واجبه!!!!
اگه دختر کنیزه باباشه، پسر غلام مادرشه!!!!
مباحث شما خیلی نخ نما شده!
یکی به میخ زدن و یکی به نعل کوبیدنه!
مدام دارین ارزش زن رو که در پناه اسلام پررنگ شده، به زیر حقارت ها و بی عرضگی های خودتون میکشین!!!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
فقط یک کلام که شما اشتباه می کنید. یعنی مطالب ما رو با عینک مخالفت خود می بینید و در نتیجه پیش داوری یا قضاوت نادرستی نسبت به ما دارید. البته گاهی هم ار سخنان ... شما نسبت به ما بی نصیب نبودیم که نشانگر تعصب بالای شماست که انصاف شما را کور می کند و الا هیچ یک از حرفهای شما به ما نمی چسبد.
به مخالف خدا وموافق رابطه مخفی عاشقانه شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 11 و 40 دقیقه و 53 ثانیه
خوب مخفی باش تا صبح دولت آقا بدمد وصبحی دیگر ودولتی دیگر مردی که زیپش شل شد وزلیخاش چندتا شد تو هم تاریخ انقضا پیدا میکنی زودتر از اولینمیخوای کسی حالیت کنه برو ببینم در کدوم بهشت رو بروت باز میکنن پشت قران به حق زنی ظلم کردی وفکر کردی حق نداشته .
به مخالفان خدا شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 11 و 10 دقیقه و 11 ثانیه
چندهمسری مردان امروزه شیرینتراز گذشته درجریان است چرا که ازمزاحمت زن اول ودیگران به دور است
ازدواج مجددمردان توانمند درجامعه اسلام گریز واسلام ستیز امروزه ترجیح دارد که غیر علنی باشد وبی دردسر
خراسانی :. چرا چند همسری را بی احترامی به زن میدانید؟ چرا نمی گویید این زن در خانه پدرش نوکر برادر و خواهرش بود در حالی که مزد دریافت نمی کرد اما در خانه شوهر که تمام حیایش را نزد او میریزد و به ازادی کامل می رسد در حالی که در خانه پدر چنین حقی نداشت جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 15 و 42 دقیقه و 31 ثانیه
احترام خراسانی به زن و جایگاهش .

زن در خانه پدری نوکر است . مقایسه کنید با شیوه پیامبر در احترام و تکریم بانوی دو جهان .
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
برداشت غلط از کم سوادی یا از روی تعصب است!!!!!!!!!!!!

منطور را نگرفتید و همین بریده مطلب را در همه کانتها بگذارید بعد که حذف شد بگویید سانسور شده. بعد توجه نمیکنید که خود سانسور هستید.
این پرسشی از شما بود که مدعی حقوق هستید؛
گفتیم:
اگر به زن در خانه شوهر بسان یک نوکر و کلفت (که در مباحثی در کامنتها به اعتراض مطرح شده بود) نگاه می کنید و مدعی احقاق حق هستید چرا همین اموری که زن در خانه پدر دارد را نوکری و کلفتی مستحق حقوق نمی دانید؟
درست است که در روایات در حقوق زن در خانه شوهر چنین مباحثی مطرح است و در خانه پدر چنین حقوقی مطرح نیست اما اگر اینجا به شایستگی شوهر که گاهی زوجین نسبت به یکدیگر از پدر و مادر به یکدیگر مهربانتر و محرم اسرار همدیگر بیشتر از والدین خود می شوند یک ذره ایمان وجود دارد حق حق کردن معنایش چیست؟ ایا غیر از این است که یعنی زوجین وظایف یکدیگر را نمی دانند؟ باید چکار کرد؟ باید انها را به وظایفشان آشنا کرد.
با وجودی که خانه پدر و خانه شوهر برای یک خانواده متکامل تفاوتی چندانی ندارد در حالی که خانه شوهر بسیار ازادتر و مختارتر هست؛ به صرف اینکه اسلام برای احترام زن که کسی حق جسارت به او را نداشته باشد حتی حقوق برای او در ضمه شوهر تعریف کرده است ایا این تجویز اسلام بهانه برای حق حق کردن و سرد نمودن کانون زندگی است؟
چقدر روایات فراوان درباره گذشت از این حقوق ناچیز و اعطای پاداشهای فراوان برای زن در دنیا و اخرت مطرح شده است.
در خانواده متزلزل روحیه مطالبات حقوق طبق فاکتور و بطور روزانه و ماهانه و سالانه انجام می شود اما در خانواده های متعادل و متکامل این حقوق بطور خودکار جبران می گردد در حالی که ممکن است هیچ حسابی برای آن باز نشود. هر دو به حقوق می رسند اما این کجا و ان کجا؟
حال اگر شما تزلزل خانواده را دنبال می کنید مطالبات زنان را بالا ببرید.
البته این معنایش این نیست که نباید از حقوق زن دم زد بلکه بنده به شخصه با مطالعات دینی در خانواده که دارم معتقدم باید حقوق زن و شوهر در اسلام را در جامعه منتشر و برای همه تبیین نمود و هر کس باید به وظایف زناشویی و خانواده خود اگاه باشد و انجام وظیفه نماید. اینها فرهنگ سازی می خواهد نه طومار نویسی و تجمع و ... .
شورا جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 00 و 03 دقیقه و 55 ثانیه
این سكوت تلنگری به شما آقای خراسانی كه خود را دریابید تا در پرتوی قران واحیای یك آیه ان آیات دیگر خداوند را در جامعه نابود نكنید منجمله آیات راستگویی -صداقت ورزی - متشنج نكردن كانون خانواده ها واختلاف افكنی با تبلیغ ناشیانه وحمایت های ناآگاهانه از دشمنان دین كه به نام ازدواجهای مخفی شما را در گرداب تایید اعمال روابط پنهان وحمله به خانواده های بی خبر وتشتت ارا بر فتاوای بزرگان دینی انداخته اند

شما كه قادر به پاسخگویی مستند با آدرس آن نیستید وتنها به دوجمله تكراری شعاری بسنده كرده اید چرا فكر میكنید كه تكلیف دارید

شما از چه چیز عقب نشینی نمتوانید بكنید از تایید پستهای پر از توهین وكامنتهای پر از جسارت به اخلاق دینی كه در میان كاربران تان به وضح تبلیغ میشود وشما با نیشی باز تایید كرده اید

ما شما را آنطور كه معرفی كرده اید مذهبی هستید نشناختیم .

با عرض معذرت كسی منت نمیگذارد

چون منتی بر تكلیف الهی نیست

بنده تا وبلاگتان تاییدی نشود وفقط مطالب دارد سانسور میشود همراهم برای تفهیم مشكلات جامعه از ازدواجهای مخفی ولی ترجیح میدهم كمی حرف ها را بشنوم
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
نهضتی که در پیش گرفته ایم فرازو نشیبهای زیادی دارد که به فضل الهی خود را برای همه اش اماده می کنیم.
و بدانید احیای ایات الهی اگر به درستی انجام شود لازمه اش له شدن ایات دیگر نیست و ما نیز سعی می کنیم با گامهای کوتاه جلو برویم و ایات و روایات پیرامون موضوع را ببینیم تا خدای نکرده از فهم نادرست مباحث دینی خسارتی به سایر مباحث وارد نشود. و از خداوند می خواهم که ما را در این مسیر یاری نماید که بدون یاری او ما هیچیم و پوچ. و صد البته که به یاری و نصرت الهی امیدوار و معتقدیم که خود فرمود : ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم.
شورا پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 22 و 07 دقیقه و 59 ثانیه
سحر عزیز

تحلیل کامنتهای این زهرا خانم وزهرا خانم دیگر متفاوت است

گرچه احتمال یکی بودن کاربر زیاد است

اما این زهرا خانم هووی تحمیلی نداشتند چون ان زهرا خانم در مباحث متوجه شدند که اشتباه کردند فرمودند نازا هستند واین ازدواج دوم همسرشان تحمیلی بوده وآن را موهبتی الهی برای رسیدن به خدا دانسته اند

اما این زهرا خانم مصادیق چندهمسری دینی را بیشتر در صحبت ها رعایت کردند تا اثبات کنند هووپذیریشان تحمیلی نبوده وعیب وایرادی ندارند

وبرای خیر رساندن بوده که البته نتیجه کار وزحمات چندماهه مادر تغییر نظر کاربران تاحدی تاثیر گذاشته تا بتوانند با موضوعات جدیدتر ومورد پسندتری وارد بحث شوند .

که بانوی حضرت ابراهیم (ساره)هم نتوانستند با حسادت خود کنار آیند

اما خوشبختانه رشد عاطفی -اجتماعی -حمایتی این خانمها به قدری کامل بوده که توانسته اند بر حسد خودشان فائق آیند وبا یک شریک زندگی در کنار همسرخود احساس راحت تر وخوشبخت تری داشته باشند وبه فعالیت های شخصی خود بیشتر برسند

این برای شروع یک تبلیغ چندهمسری دینی خوب است که آقای خراسانی وثنا بانو تلاششان را میکنند

اما ای کاش با صداقت وواقعیت ها بیش از شعارها ومفاهیم ناموزون با روح وروان نرمال یک زن در جامعه ماورویاها پیش می رفتند .

رنج ودرد چندهمسری را (حتی در زندگی های موفق آن )میگفتند تا هرکس در این عرصه پای میگذارد پشیمان وخسارت دیده بر نگردد.


اما بررسی بیشتر وجمع بندی کامل مباحثشان باشد در همراهی منسجمان به همین زودی ها .
شورا پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 21 و 26 دقیقه و 45 ثانیه
سلام دوستان عزیز وفهیم

بنده ترجیح میدهم وبلاگ را به هیچ وجه رها نکنیم وپراکنده نشویم

این تکلیف تا زمانی که توانایی داریم بر عهده ماست .

تنها میخواهم مدتی کوتاه سکوت کنیم ومباحث شان را مسکوت دنبال کنیم تا ببینیم چه مطالبی در چنته دارند تا چه حد مستندات ملاک است تا گنون که نبوده ...

قطعا اگر صداقت وهدف دینی در میان بود نام بزرگانی که به اقای خراسانی فتوای جهاد مخفی داده اند پس از درخواست های مکرر ما معرفی میشدند؛

طرفداری از برخی کاربران که چندهمسری را برای دوران زایمان وهوس بدون در نظر گرفتن اخلاقیات چندهمسری....می خواهند وعلاوه بر توهین به مقدسات به مادران وهمسرانشان هم توهین میکنند وجواب تاییدی هم میشنوند

وسو دار بودن در ارائه مطالب ما که هیچ کدام مغایر با دین نبود وبه عکس کاملا در مسیر چندهمسری دینی بود

در جواب ما ایمیل می خواهند وکامنتهای کاربران مورد توجه خود را فورا در پست میگذارند این میشود وآن نمیشود .بگدریم

با این روش مدیریتی نیت شان در "غش داشتن در تبلیغ چندهمسری "

پررنگ تر شده است .

ونشانه عدم کفایت مدیریت وبلاگ والبته جهت گرایی عمدی ایشان است

به مرتبه وتجربه چند ماهه دریافته ام که نیت ها در چه مسیری میتازد

اما در مبارزه با فساد به نام دین صبوری واستقامت باید .

ما هم به همین امتحان سنجیده خواهیم شد

امیدوارم که اگر شما هم موافقید مدتی فقط خواننده باشیم تا ...

تسنیم عزیز شما هم وبلاگتان را معرفی بفرمایید ما در خدمت شما دوست عزیز هستیم .

هر چه بتوان چندهمسری دینی را در ضرورت وشرائط اخلاقی تر تبلیغ کرد به صحت وسلامت دین کمک خواهد شد

البته نیاز به ضرورت آن در شرائط فعلی جامعه هنوز در مسئولان ومتخصصان دینی کشوری هم در شبه وتحقیق است

ممنون از شما که همراه بنده بودید وممنون به خاطر صبوریتان
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
نمی خواهید در مباحث شرکت کنید نکنید اما توهین و جسارت گناهی است که ...

ما شما را مجبور نکردیم که اینجا با ما همراه شوید هر چند از تلاش همه شما عزیزان تشکر می کنم و شما را کسی مجبور به ترک هم نمی کند. این سنگر متعلق به همه عزیزان موافق و مخالف چند همسری است و در به روی همه باز است.
اما اگر دوباره تشریف می اورید نیاز نیست منت بگذارید بلکه بر اساس وظیفه دینی و با اخلاص برای رضای خدا در این سنگر فرهنگی که برای احیای ایات الهی و سنت نبوی شگل گرفته است حضور یابید.
به گونه ای بیاید که پاسخگوی پیامبر خدا و اهل بیت عصمت و طهارت ع باشید. من چکاره هستم که بخواهید برای مجادله با من که ادعای زیادی هم ندارم و بلکه سوادی هم ندارم جز ... اینجا وقتتون رو هدر بدهید.
من هیچ عجله ای ندارم اما فرصت عقب گرد هم ندارم.
بارها گفتم خدایا درورد و سلام و صلوات خدا و ملائکه بر رسول خاتمت که در 23 سال تمام قران را به امتش ابلاغ فرمود اگر من بتوانم این یک ایه را در فرهنگ امت اسلامی در مدت 23 سال جا بیندازم و قدمی برداشته باشم به خود می بالم و تو را بر این توفیق شکر می گزارم.
یا حبیب قلوب الصادقین و یا اله العالمین
تسنیم پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 19 و 09 دقیقه و 39 ثانیه
سلام دوستان . شوراجان . میوه جان و سحر جان

به دلایلی که شما هم متوجه شدین من هم مدتهاست ترجیح دادم سکوت کنم .

اهداف این وبلاگ با انچه در ابتدا گفتند به هیچ وجه تطابق نداره . البته همون اهداف اولیه هم بدون در نظر گرفتن عواقب چندهمسری در جامعه ی حال بود .
به هر حال خیلی مشتاقم با شما تبادل نظر داشته باشم . اگر موافق بودید برایتان ادرس وبلاگ قدیمی یک دوست را می گذارم برای تبادل نظر اولیه

شاید بتونیم یه جای دیگه همراه هم باشیم
سحر پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 17 و 45 دقیقه و 31 ثانیه
.
پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 17 و 42 دقیقه و 52 ثانیه
میوه و شورای عزیزم سلام
اینجا که جای صحبت منطقی و علمی و دینی نیست
من تو اینجا صداقت رو خیلی کم رنگ می بینم
من خیلی سعی کردم گاهی حرف رو دینی پی بگیرم و مدام امام (ره)و شهید مطهری رو پیش کشیدم...اما جواب نداد
سعی کردم با آمار و بر طبق عقل حرفمو بزنم ...بازم جواب نداد.
و خیلی چیزای دیگه!!
اینجا پر شده از زنای اول راضی و خوشحال و مشوق به هوداری...و زنای دوم خوشبخت ...امیدوارم حقیقت امر این باشه...اما متاسفانه این طور نیست...اینجا شده صحنه تاتر..هیچ کس خودش نیست
منم ترجیح می دم کمی سکوت کنم و بیشتر شنونده خاموش باشم ...تا ببینم آخر این فیلم به کجا میرسه!
میوه ممنوعه پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 17 و 23 دقیقه و 45 ثانیه
ببخشین،
کدوم شرایط رو شما دیدین که تن و بدن خودتون و دامادتون و پدر بزرگوارتون و اجداد و اسلافتون به لرزه در اومده که مردا اگه چند همسری رو ضروری نبینن، خطر نزدیک است؟

میشه در مورد شرایط ضرورت توضیح بدین؟
چرا این ضرورت در سیاستهای ابلاغی رهبر وجود ندارن؟

شورا پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 14 و 25 دقیقه و 51 ثانیه
به دلیل عدم صداقت در رفتار آقای خراسانی در حذف کامنتهای شماره داربنده

وهمچنین برای شنیدن

تجارب خانم های اول موافق با هووداری

وخانم های دوم راضی از ازدواج مخفی وعلنی

وبررسی کامل این بحث ها

تا مدتی فقط خواننده خواهم بود .

هیچ گونه کامنتی بی نام ویا با نام مستعار از بنده نیست .
اصل برائت از کامنتها

گاهی باید سکوت کرد شاید خدا حرفی برای گفتن داشته باشد

گاهی سکوت بلندترین فریاد است

گاهی برای یافتن حقیقت وصداقت در سخن دیگری باید سکوت کرد


گاهی باید سکوت کرد وخندید

وگاهی اشک ریخت...


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا