تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - مهمترین دلیل مخالفت همسر اول با ازدواج مجدد شوهر چیست؟
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : حسین تبریزی
تاریخ : یکشنبه 19 مرداد 1393
نظرات
مینا
با سلام و خسته نباشید خدمت اقای تبریزی
اگه اشکال نداره میتونید این سوال را پست کنید که مهمترین دلیلی مخالفت زنان اول در خصوص ازدواج مجدد همسرشان چیست ?
ممنون

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 26 شهریور 1396 ساعت 10 و 34 دقیقه و 55 ثانیه
از سخیف گویی های "بوالفضل" در کامنت های متعدد می توان به پستی روح مردان طرفدار چند همسری پی بر که چطور دچتر خودبرتربینی و توهین به مقام الهی زنان و هزاران رذالت اخلاقی دیگر هستند. بیچاره زنانی که به چند همسری و حقارت در برابر مردانی پست و فرومایه تن می دهند. بیچاره های مفلوک برای رنج این زنان هزاران سال گریستن هم کم هست و فقط می توان برای چنین مردان پستی شدیدترین درجات عذاب الهی در دنبا و آخرت را طلب کرد. امیدوارم فلج نخاع گردنی بشود تا بفهمد این خودبرتربینی ها جز حماقت نیست
یکشنبه 26 شهریور 1396 ساعت 10 و 22 دقیقه و 49 ثانیه
مهمترین علت مخالفت زنان با چند همسری طبق قرآن عدالت عاطفی است که قابل رعایت از طرف مرد نیست هر چند تمام تلاش خود را بکند چون عشق مختص یک زن است و مردی که سراغ چند همسری می رود بویی از عشق نبرده و از صداقت هم به دور است چون نام معمولی ترین احساس خود را به طرف مقابل عشق می گذارد و دروغگوی قهاری است
اگر از اکثریت دختران بپرسید اولین خصوصیت مرد مورد نظر شما برای ازدواج چیست؟ جواب خواهند داد صداقت
پس طبق شرع اسلام مردان چند همسر به رذائل اخلاقی متعددی دچارند که مهمترین آنها که اهمیت شرعی بسیاری دارد دروغگویی و فریب در ازدواج و عدم فهم از عشق است
بوالفضول شنبه 13 دی 1393 ساعت 11 و 01 دقیقه و 19 ثانیه
آیا تابحال مشاهده كرده اید كه یك زن مدافع تك همسری كه در وبهای مختلف . به اظهار نظر می پردازد . سعی كرده باشد كه با ادله شرعی و الهی به مخالفت با آن بپردازد ؟!

قطعا" می شود گفت كه خیر ؟!!!

خب مگر این جماعت مسلمان نیستند كه با چیزی كه جزو مجوز خداوند به بندگان خود است مخالفند ؟!
مسلم باید گفت كه نه . نیستند
زیرا نمی شود كسی خود را مسلمان بداند و با یك دستور الهی مخالفت كند
و مگر مشروعیت ازدواج مجدد ( سوره النساء ) در قرآن نیامده است ؟!

چنین است كه به رمز ممنوعیت قاضی شدن زن در اسلام كه اكثرا" مطیع امیال و خواسته های . پی می بریم !!!

زیرا كسی كه خواسته هایش را بر حق انتخاب می كند نمی تواند قاضی مناسبی برای قضاوت بین دو نفر باشد !!!
شنبه 13 دی 1393 ساعت 10 و 53 دقیقه و 35 ثانیه
اسلام ناب بعضی ها = غرب پرستی شان !!!
ولی خیلی جالب است كه در بتخانه این جماعت بی عقل و نادان . یعنی غرب

یك مرد در طول زندگی جنسی خود می تواند با هزاران زن . ارتباط آمیزشی آزاد داشته باشد و هیچكس هم در این جوامع نمی تواند ممانعتی ازین كار او داشته باشد !!!

اما تا صحبت از ازدواج مشروع یك مرد زن دار با زن دیگری پیش می آید . به طناب پوسیده حقوق زنان غربی از نوع یهود ساخته . آویزان می شود و با فحاشی و تهدید و ........... مخالفان بتخانه خود را می كوید !!!

آیا خر در پیش این نادانان . پروفسور هوا و فضا نیست ؟!!!
دختر شیعه جمعه 5 دی 1393 ساعت 20 و 59 دقیقه و 30 ثانیه
سلام بعضی از نظرات رو خوندم متاسفانه یه عده از این وره بوم افتادن یه عده از اون ور. واقعا ناراحت کننده است بعضی ها حتی بدیهیات ادب رو هم نمیشه تو کلامشون دید اونوقت اظهارنظرم میکنن. من نه زن اولم نه زن دوم نه حتی ازدواج کردم اما کاش تویه مسائل حساسی مثل این کمی مطالعه کنیم و نظر بزرگان و مراجع و متفکران رو بدونیم بعد نظر بذاریم. حواسمون باشه چه حرفی میزنیم تا دلی نشکنه...
دوشنبه 5 آبان 1393 ساعت 18 و 46 دقیقه و 46 ثانیه
از آقای غیر محترمی که جواب ثناخانوم رو داده کاملا می تونید به شخصیت پست و سخیف مردانی که به دنبال چند همسری هستند پی ببرید کسانی که برده اسرائیلیات هستند و از اسلام ناب بویی نبرده اند و در دام خرافه و شهوت و خودبرتربینی گرفتار شیزان نفس و شهوت خویش هستند. انصافا از کامنت این مرد سخیف خیلی خشنود شدم چون اصالت وجودی کریح و زست مردان طرفدار چند همسری را نمایان کرد.

در صورتی که خداوند متعال در اسلام ناب به پیامبرش می گوید که اگر فاطمه نبود نه تو را خلق می کردم و نه علی را و نه تمام عالم را..

خداوند حتی ذره ای خدشه در قلب لطیف فاطمه را نمی پذیرد و علی را تا زمان حیات فاطمه از چند همسری منع می کند. خدا بهتر از هر کس بر قلب لطیف زنان آگاه است و چند همسری را برای زنان بدبختی گذاشته که ازدواجشان از روی محبت نیست و مجبورند خود را به چنین حقارتی و بدبختی گرفتار کنند
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
گویا شما خود را به جای خدا فرض کرده اید که چنین اباطیلی را از نفس خود به جای خدا می بافید.
خدایی که طبیعت مرد را چند همسری و طبیعت زن را تک همسری آفرید پس قطعاً هوو مایه بدبختی نیست بلکه آنچه مایه بدبختی است دوری از خداست، آنچه مایه بدبختی اسات بداخلاقی است، آنچه مایه بدبختی است دنیاطلبی است.
دوشنبه 5 آبان 1393 ساعت 18 و 40 دقیقه و 33 ثانیه
آقا شما که احساسی نیستی و عقل داری(شک دارم واقعا)
یک زن برگزیده بهشتی نشون بده که از دایره تک همسری خارج باشه.
یک زن دوم نشون بده که منخب و گزینش شده خدا باشه.
حتی خدا هم از زن های دوم بدش می یاد.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
«ان اکرمکم عندالله اتقاکم» نه زن اول یا دوم ، سیاه یا سفید و ...
سه شنبه 25 شهریور 1393 ساعت 20 و 26 دقیقه و 12 ثانیه
زنهایی که بهشتی بودن همشون تک همسری بودن حضرت فاطمه -آسیه -خدیجه ومریم هم که اصلا شوهر نداشت که بهشتی شد
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
یعنی زنی که همسر دوم پیامبر یا امام معصوم ع شده بهشتی نیست؟

استدلال خوبی نیست.معلومه احساسی است. البته اگه شما احساسی نگویید که بگوید!
چون مخالف هستید از هر سخنی مصادره به مطلوب میکنید.

یکی می گفت از روزی که زنم فهمید در بهشت حور و پری زیاده دیگه نمیذاره که نماز بخونم میگه تو باید بری جهنم.
به ثنا خانم پنجشنبه 20 شهریور 1393 ساعت 11 و 40 دقیقه و 36 ثانیه
وقتی زن خیلی عاطفی است یعنی ازحساب عقلش برداشته اند وروی عاطفه اش گذاشته اند بهرحال زن جنس دوم است.
زن برای مرد خلق شده است بالا بروید وپایین بیایید همین است وزنی کامل است وعاقل که این را پذیرفته وشوهرش برده خود نمی داند.حالا درجامعه آشنایان وفامیل خودچندزن عاقل سراغ دارید؟
ثناخانم محترم!
خداوند کی به فرشتگانش فرموده به حوا سجده کنید؟
واقعاآدم سجده کردنی است به بسیاری دلایل مرد برزن برتری دارد واولی تراست. من می گویم زنی عاقل است که این راپذیرفته وسراغ دارم چنین زنان بزرگی راکه ازبقیه زنان عاطفی ، سرترندو برتری مرد راخیلی عادی قبول دارند.نمونه این زنان ، همان بانوان بهشتی اند که نام بردید همان بانوان مطیع همسرانشان.
ثنا مهدیان پاسخ داد:
با بیان رسا و منطق محکم، اعلام مى‏دارد ، زن از نظر خلقت مانند مرد و فرد ی از افراد انسان است که در ماده و عنصر پیدایشش دو نفر انسان نر و ماده شرکت و دخالت داشته و هیچ ‏یک از این دو بر دیگرى ترجیح و برترى ندارد .

تمام افراد بشر چه زن باشد یا مرد امثال یکدیگرند و اگر ترجیح و برترى هم باشد در اصل خلقت آنها نیست بلکه به واسطه کسب فضائل اخلاقى و کمالات نفسانى است که آنها بدست آورده اند چرا که ؛ زن و مرد از یک پدر و مادر بوجود آمده است . آنجا که می فرماید :

« یا ایّها النّاس انّا خلقناکم من ذکرٍ و انثى و جعلناکم شعوباً و قبائل لتعارفوا انّ اکرمکُم عند اللّه اتقاکم »

اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‏ ها و قبیله ‏ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید (اینها ملاک امتیاز نیست ،) گرامى‏ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست ، خداوند دانا و آگاه است!

طبق صریح این آیات شریفه قرآن کریم ، سجده ملائک بر حضرت آدم (ع) بوده است ؛ لکن نه به عنوان مرد بلکه به عنوان خلیفه الله ؛ لذا سجده ملائک نه بر مرد است و نه بر زن ؛ بلکه بر خلیفهالله است. و ملاک خلیفهالله بودن متعلّم به اسماء الله بودن است ؛ و مراد از علم به اسماء الله داشتن مظهر اسماء حق تعالی بودن است ؛ نه یاد گرفتن الفاظ اسماء حق تعالی ؛ و راه رسیدن به مظهریت اسماء حق تعالی عبودیت حق تعالی است ؛ بنابر این هر کس به هر مقدار عبد واقعی خداست به همان مقدار خلیفهالله است و به همان مقدار مسجود ملائک است ؛ لذا زنانی چون مریم عذرا ؛ و فاطمه زهرا (سلام الله علیهما ) نیز بالفعل مسجود ملائک بوده و مورد تکریم خدا بوده اند.
به همه زنان خیره سر چهارشنبه 19 شهریور 1393 ساعت 14 و 21 دقیقه و 17 ثانیه
اگه بخواهید بدانید که یک زنی اهل بهشت است ببینید واکنش اودربرابر ازدواج مجددشوهرش چگونه است؟ اگر منطقی وآرام برخورد می کند شک نکنید ازاهالی بهشت است ولی اگروحشیانه برخوردمی کند مثل اکثریتی است که درجهنم مکانی رزرو کرده اند!!
چرااینهمه برشوهرانتان فرمانروایی می کنید؟منت چی رو به شوهران بیچاره تان می زنید اگرمی توانید تنها زندگی کنید . نمی توانیدبی شک نور زندگی هرخانه ای ازوجود مرد خانه است. بقیه حرفها درمورد خوبی زن فقط فقط تعارف است وچرت وپرت و... زن خیلی خوب هم آنقدر مقام وقرب ندارد که پیامبرشود هرزنی آنقدر به شوهرش بدهکار ومدیونست که نمی شود بیان کرد واین ها رااگرالان نفهمیده اید درآخرت حالیتان می کنند
ثنا مهدیان پاسخ داد:
این حرف درست نیست،
پیامبر نشدن زنان به علت نداشتن مقام و قرب نیست، بلکه زنان به علت بیشتر عاطفی بودن زودتر از مردان میتوانند به خدا نزدیک شوند. زنان چون ظریفتر از مردان می باشند، خداوند این وظیفه خطیر و پر فراز و نشیب رو بر عهده زنان نگذاشت، پیامبر (ص) فرمودند که اگر فاطمه (س) مرد بودند امام می شدند. یعنی ایشون این قرب و لیاقت را داشتند.
چرا هر زنی به مردش بدهکار باشد این چه حرفاییه می زنید....؟؟؟؟
یکشنبه 9 شهریور 1393 ساعت 20 و 02 دقیقه و 25 ثانیه
ثانی وثنا ودوم وفلان وبهمان یکم به شعور خواننده ها احترام بزار همه رو مثل خودت فرض نکن
میوه ممنوعه یکشنبه 2 شهریور 1393 ساعت 23 و 25 دقیقه و 43 ثانیه
خدمت ذبیح خان!
لطفا همون سوالات رو با زبون ساده و دهاتی فارسی جواب بدین!
من نفهیمیدم منظور شما چیه؟

خودتون خوب میدونین که عمل به قرآن در سایه درک اونه و بتونیم اونارو تو زندگیمون پیاده سازی کنیم!
شما بگو مریم جان بعد مر شوهرش چطور باید ازدواج کنه و راه عزتش به زبون زیر دیپلمی ملت چیه؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
بله چشم بطور مصداقی تر صحبت خواهم کرد.
اثر شنبه 1 شهریور 1393 ساعت 22 و 49 دقیقه و 14 ثانیه
ذبیح خان متاسفانه گفتار ما انسانها موجب گناهان ما ماست . هر کلماتی که ساخته می شوند در کلام ما موجب اعمال ما می شوند . ایا زنان عفیفه در کلام خود عفت پیشه می کنند . ایا همه زنان دوم هرز زندگی می کنند . اگر این چنین است انسانی پست هستند باید زندگی زنان اول را به طلاق می کشاندن و خود را جای انان قرار میدادن انوقت زن دومی هم نیود. زنانی که زندگی ناهنجار دارند زندگی دیگران را به هم می ریزن. همه انگشتان مثل هم نیستند.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
الهی لا تکلنا الی انفسنا طرفة عینٍ ابداً و وفّقنا لما تحبّ و ترضی و جنّبنا عمّا لا تحب.
خدایا ما را به اندازه چشم بهم زدنی ما را به خودمان وا مگذار و توفق آنچه رضایت و خشنودی تو در ان است به ما عنایت کن و ما را از انچه تو دوست نداری ما را به دور دار. آمین یا رب العالمین.
میوه ممنوعه شنبه 1 شهریور 1393 ساعت 21 و 58 دقیقه و 15 ثانیه
ذبیح خان با عزت زندگی کردن یه زن چطوری است؟
میشه منظورتون و روشهاشو توضیح بدین؟
خدایی نکرده فردا شوهر مریم خانم بمیره ایشون که نه اذن پدر داشته نه عقد رسمی، به خواستگاراش به دروغ به دروغ بگه باکره اس؟
یا به داداش خودت صیغه نامه شو نشون بده،جواب صداقتش چیه؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
عزت در آینه قرآن:
تنظیم دوستی و دلبستگی برمبنای محبت خدا: یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ: خدا انها را دوست دارد و اونها خدا را.
تواضع و ذلت در برابر مؤمنین: أَذِلَّةٍ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ
شدت و خشونت و اقتدار و درشتی در برابر دشمن خدا: أَعِزَّةٍ عَلَی الْکَافِرِینَ
معامله با خدا: یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ : در کل شبانه روز زندگی در راه خدا حرکت کردن
عدم انحراف و نترسیدن از ملامت و طعنه دیگران: وَلاَ یَخَافُونَ لَوْمَةَ لآئِمٍ.(این ایه 54 سوره ماعده) بود. در جای دیگر میفرماید:
وَ للهِ‌ العِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلمُؤمِنین(منافقون/8)؛عزت برای خدا و رسول و کسانی است که به درستی به خدا ایمان دارند(یعنی هم باور قلبی دارند هم اقرار به زبان می کنند و هم در عمل مطیع دستورات خدا هستند)
در اینجا مقام معظم رهبری سخنی دارند و می فرمایند: «این عزّت را آن‌وقت خدا به امّت اسلامى خواهد داد. اگر با قرآن مأنوس شدیم، آثار و برکات آن اینها است». درباب اسباب عزت ایات و روایات زیادی است که در اینجا نمی گنجد.
میوه ممنوعه شنبه 1 شهریور 1393 ساعت 00 و 25 دقیقه و 52 ثانیه
همه جا بوی سانسور پیچیده!
لابد ما باید به روش اعلامیه نویسی بنویسیم

جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 39 دقیقه و 08 ثانیه
بالا بری پایین بیای توی همه جوامع زن اول که با عزت و احترام و خواستگاری رسمی ازدواج کرده مورد احترام همه س و زن دوم مورد لعن و نفرین همه... حتی مادر و خواهر و زن های اقوام زن دوم هم توی دلش از دخترش متنفره و با زن اول دامادش همدردی می کنه... چون اون هم یه زنه و می دونه حق با زن اول هست .... مگر اینکه مادر و خواهر و اقوام زن دوم مثل خودش هرزه باشن
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
زنی که با عزت زندگی کند اول بودن یا دوم بودنش فرق ندارد. مهم این است که پیش خدا کی باشیم چرا که او عالم به سریر اسرار است.
جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 36 دقیقه و 21 ثانیه
ثانی برات متاسفم که همه رو مثل خودت می دونی.... اگر من هم مثل تو با هرزگی دنبال شوهر بودم .... اینجا حرفی برای گفتن نداشتم ولی الان با سرافرازی می گویم همه زنانی و دخترانی که به دنبال تور کردن شوهرند هرزه و کثیفند..... چون خودم در این دایره نمی گنجم.... اسم من هم فاطمه است و دلیلی نمی بینم هر بار آن را بنویسم چون به خودم مربوط است
جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 31 دقیقه و 37 ثانیه
ثانی برات متاسفم که همه رو مثل خودت می دونی.... اگر من هم مثل تو با هرزگی دنبال شوهر بودم .... اینجا حرفی برای گفتن نداشتم ولی الان با سرافرازی می گویم همه زنانی و دخترانی که به دنبال تور کردن شوهرند هرزه و کثیفند..... چون خودم در این دایره نمی گنجم.... اسم من هم فاطمه است و دلیلی نمی بینم هر بار آن را بنویسم چون به خودم مربوط است
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
لطفا دعوای خاله زنکی نکنین. منطقی در بحثها شرکت کنین تا همه استفاده کنن. شما که زحمت میکشید و وقت میگذارید زحمت خودتون رو هدر ندید و به دعوای بین الاثنینی خاتمه بدید. احترام همدیگه رو حفظ کنید. و شما از این به بعد با نام زیبای فاطمه کامنت بگذارید چه عیب داره آدم چشمش به این نامهای مقدس بیفته دیدنش هم ثواب داره ضمن اینکه کامنتهای شما هم نامدار میشه. به هر حال ممنون.
جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 27 دقیقه و 42 ثانیه
نه عزیز مردان بزرگ دینی ما با رسم و رسوم و گرفتن عروسی و علنی زنهای متعدد می گرفتند ... نه با روی هم ریختن با یه زن هرزه که دلبری کرده... این نوع رفتار همان روسپی گری و هرزگی مرد و زن است با کلاه شرعی....
اگر مردی عرضه داشت و از قبل از ازدواج تمایلش را به چند همسری ابراز کرد و همزمان یا بعدها کاملا رسمی و شرعی زن دیگری گرفت.... نوش جانش... حلال و اخلاقی و درست.... ولی این هرزگیهای زنان و مردان در جامعه به اسم دین به لعنت خدا هم نمی ارزد....

عمل کثیف هر زن و مردی که در اجتماع زندگی می کنند به همه اعضای آن اجتماع ربط دارد چون روش آنها مثل عفونت کثیف و آزار دهنده و بدبوست برای همه..... و جامعه از آن آزرده می شود و حق تقبیح کثافتکاریها را دارند....
ثانی جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 24 دقیقه و 45 ثانیه
حتی تو از دادن نام برای کانت خودت و معرفی خوددار میکنی. حتی شخصیت گفتاری پایینی داری مشخصه خانمی نیستی که در خونت و برای خواستگاریت زدن خودت کسی بودی که دنبال شوهر میگشتی
ثانی جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 18 دقیقه و 58 ثانیه
اگه واقعا مردی که با همسر اولش خوشبخته زندگیشو با کسه دیگه ای جز همسرش تقسیم نمیکنه. اگه تقسیم کرده مسلما شرایطی داره که به شما مربوط نخواهد شد.
ثانی جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 15 دقیقه و 25 ثانیه
خانمی پس مردان بزرگ دینی ما هم در ازدواج دوم با زنان هرز پیوند خوردند؟
تو نمی تونی درک کنی چون برای بدست اوردن همسرت دوندگی کردی تا خانوادش تو رو قبول کنند.
جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 11 دقیقه و 56 ثانیه
ثانی با منی؟

اگر برای شوهر کردن یکی از این کارها رو کرده باشم راست می گی هرزه م... زن و دختری که با دوستی شوهر کنه هرزه است ... فاسده...

من که دو سال به شوهرم جواب رد دادم و اونقدر شرط و شروط گذاشتم به همه دخترایی که با دوستی و دروغ و دغلکاری ازدواج می کنن می گم هرزه... این دوستمون هم راست می گه اغلب اینجور ازدواج ها هم که تهش طلاقه

اما اون دخترهای هرزه ای که سراغ پسرها می رن برای تور کردن شوهر هزاران بار شرف دارن به زن دوم نالایق پست و هرزه و خراب و حسود که چشم نداره خوشبختی یه زن متاهل رو ببینه و با هرزگی و دلبری و کثافتکاری خودشو چپونده توی چشم یه مرد زن دار و خودشو دوخته به زندگی یه زن دیگه تا شوهر اونو بدزده
به تبریزی جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 18 و 04 دقیقه و 38 ثانیه
جالب اینه که پسرهایی که هنوز شاغل نیستن یا شغلشون رو جایی ثبت نکردن یا شغل موقت دارن در آمارهای رسمی جزو پسرهای آماده به ازدواج محسوب نمی شن ولی همه دخترها حتی اونهایی که توی کما هستن یا توی تیمارستان یا نقص ژنتیکی دارن و عقب مونده ذهنی و غیره ..... همه جزو آمار دخترهای آماده به ازدواج محسوب می شن!!!!!!!! اینم از آمارهای بی طرفانه نهادهای اجتماعی یه کشور با مسئولان و محققان مردسالار ......

باعث تاسفه که برای ترویج تعدد زوجات به هر کلکی متوسل می شن که دخترها و زن های تنها رو برای تور کردن مردهای متاهل پولدار سوق بدن و به مردها تلقین کنن که تعداد زنها و دخترها زیاده و این حق شماست و دارین کار خوبی هم می کنین... ننگ بر مردان چند همسری و زنان دوم... شرم بر چنین کثافت کاری و خیانتی با کلاه شرعی
ثانی جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 17 و 30 دقیقه و 09 ثانیه
خانمی تو که ادعا میکنی بهتر نیست همسرتو کنترل کنی شوهرش باشی نه زنش . خودت شوهرتو تور می کردی کم از هرزگی نبود دوستی که می کردی التماسش می کردی مامانش بیاد تو رو پسند کنه . دست و پا می زدی ..... نقش بازی میکردی...
جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 17 و 06 دقیقه و 49 ثانیه
مینا خانم مهمترین علت مخالفت زنها با ازدواج مجدد همسرشون اینه که نمی خوان شوهرشونو با یکی دیگه تقسیم کنن... می خوان مثل همه زنهای دیگه شوهرشون مال خودشون باشه.... این حق طبیعی یه زن هست که به شرط تک همسری به یک پسر بله می گه ..... برای اینکه مردی که ایمان داشته باشه اهل وفای به عهد هم هست و وقتی زنی رو عقد می کرده شرط اجازه اط همسر اول رو برای ازدواج مجدد در حالی امضا کرده که می دونسته اون دختر هیچگاه به ازدواج مجدد اون رضایت نخواهد داد....
به تبریزی جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 17 و 03 دقیقه و 13 ثانیه
همون خدایی که چند همسری رو حلال کرده طلاق رو هم حلال کرده تا زنها بتونن خودشون رو از شر مردان هوسباز خلاص کنن.... پس مرد باشین و به زنتون حق انتخاب بدین که بین طلاق و زندگی با یه مرد هوسباز که می خواد زن دیگه ای هم بگیره خودش انتخاب کنه ..... نه اینکه مجبور بشه سایه نحص یه زن دیگه رو توی زندگیش تحمل کنه
به تبریزی جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 16 و 56 دقیقه و 30 ثانیه
مهمترین دلیلش اینه که طبق آیه قرآن زنها می دونن مردها به هیچ وجه نمی تونن عاشق بیش از یک زن باشن.... یعنی مردی که عاشق زنش هست هیچ وقت سراغ زن دیگه ای نمی ره..... و وقتی هم سراغ یکی دیگه می ره مفهومش اینه که اون زن رو بیشتر از همسر فعلیش دوست داره.... وگرنه زنش رو قربانی نمی کرد و سرش هوو نمی آورد...
در این حالت چند صورت داره:
یا شوهرش عاشق زن دیگه ای شده
یا شوهرش اون رو در حدی دوست داره که زن دیگه ای رو هم می تونه کمی بیشتر یا کمتر از اون دوست داشته باشه یعنی عشقی در کار نیست و ازدواجشون فقط یه معامله جنسی بوده... و چه چیزی دردناکتر از این برای یک زن می تونه باشه؟؟؟؟

برای همین اغلب زنهایی که به خیانت و بی وفایی شوهرشون پی می برن سراغ گزینه طلاق می رن... چون می خوان از توهینی که شوهر بهشون کرده رها بشن.... چون دلشون نمی خواد یه روسپی خانگی باشن که علاوه بر روسپیگری برای شوهر باید کلفتی اون مرد رو هم بکنه و پرستار بچه هاش هم باشه.... تنهایی شرف داره به چنین خفت و خواری.....
میوه ممنوعه دوشنبه 27 مرداد 1393 ساعت 19 و 45 دقیقه و 35 ثانیه
تا الن اشکای مادرتو بابات در میاورد!
بترس از اون روزی که تو باعث ریختن اشکهاش باشی!
جوونی نکن!
به مادرت و سایه آرامشش پناه ببر!
اون باید گریه کنه!
نه مانعش بشو! نه عصبانی بشو!
فقط تلافی نکن!
همیشه مسایل با دیه حل نمیشه! قصاصت میکنن مادرت سکته میکنن!
میوه ممنوعه به آقای چاکر دوشنبه 27 مرداد 1393 ساعت 19 و 42 دقیقه و 44 ثانیه
آقای جوان!
آیا اگه پلیس تورو ببره زندان! اگه ببرنت زندان اگه لتفاقی برات بیفته، اشکهای مادرت تموم میشه؟
اگه بابات دل اون طفلک رو شکیت، شما کمرشو میشکنی!
اگه مادرتون و اشکاش براتون مهمه، نباید برای کسی مخصوصا خودتون دردسر ایجاد کنین!!
هر اتفاقی برای شما بیفته ، مادرتون از غصه دق میکنه! هیچ حامی هم جز شما نداره!
وضعش بدتر میشه!
بخاطر مادرتونم که شده، دنباله ماجرا رو نگیرین!
فقط وفقط همراه مادرتون باشین!
پدرتونو با یک دختر از مادرتون گرفت!! نذارید با همون دختر شمارو هم از مادرتون بگیره!!!!
قوی باشین!
و فقطو فقط به مادرتون برسین!
این کاره که اونو سرپا نگه میداره!
محبت فرزندش!
نه زندانی و قصاص شدنتون!!!
لططفا سعی کنین بیشتر بخاطر مادرتون آرامش داشته باشین!
دنیا دار مکافاته!
خداوند جای حقه!
همه به حقشون میرسن!
شما مادرتو نرنجون!
دست از این کارا بردار چون مادرت اصلا خوشحال نمیشه!
اشتباه رو با فاجعه تموم نکن!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا