تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - گفتگوی چند همسری(مقایسه فتوای مرجع تقلید و پاپ، حقوق زن درخانه و ... )
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : یکشنبه 29 تیر 1393
نظرات
گفتگوی چند همسری(مقایسه فتوای مرجع تقلید و پاپ، حقوق زن درخانه و ... )

نظر کاربر محترم:

الان برای من نوعی این شبهه پیش اومده که برخی مراجع تقلید ما مانند پاپ های کلیسا در عصر رنسانس هرجور مصلحت میدانند، تعبیر و تفسیر میکنن و مانند مفتی های عربستان حکم و فتوا میدن!

مگه زن امروز مسلمان، میتونه تو خونه خودش کار نکنه، آشپزی نکنه، بچه داری نکنه؟ خب اینا هم جزو حقوق یک زن در اسلام هست! نیست؟
اما همه خانمها به نوعی مجبورن که این کارا رو بکنن! بدون حقوق!
و جوونیشون و سلامتی شونو به پای یه زندگی میذارن! مگه نه؟
پس باید تو عقد نامه ها این موارد هم ذکر بشه!!!
چون ذکر نمیشه!این حکم خدا رو زمین که هیچ ته پستوی حافظه مراجع تقلید هم نمیمونه؟
آدم یه کلماتی میشنوه و میخونه انگار دارن در مورد کنیز کلفت خونه نظر میدن!
حالا یه کلفت دیگه بیاریم؟
کلفت فعلی به نیاز های خونه جوابگو نیست!!
خیلی سخیفه خدایی!


پاسخ شما :
 
خب شما حق دارید مراجع تقلید را با پاپ تشبیه کنید چون به اندازه ای که از پاپ میدانیداز مرجعیت شیعه شاید نمیدانید و از طرفی یه مسائلی رو فکر میکنید هر دو یک جور هستند.

پاپ معمولا نظراتش طبق منافع کلیساست و این یک مبناست. یعنی اگر در مسئله ای امر دائر شود بین منافع کلسا و منافع بشریت انها فتوای به منافع کلیسا میدهند. بله اگر منافع کلسا و بشر در یک راستا باشد انجا را منافع بشر بوق و کرنا می کنند. از طرفی در کلیسا مفاسد اقتصادی و جنسی و حتی هم جنس بازی فراوان مورد تأیید قرار گرفته است. دو مردی که 25 سال رابطه زناشویی داشتند نزد پاپ اعظم جشن 25 سالگی رابطشون را گرفتند و مورد تشویق پاپ قرار گرفتند و بسیاری از مفاسد دیگر که در کلیسا رسمیت دارد ولی در اسلام مردود است.

مرجعیت مانند پاپ یک مقام نیست که فرد به صورت ارثی و غیره کسب کرده باشد.
مرجعیت یک انتصاب الهی است. اکنون در میان روحانیت معظم هزاران مجتهد وجود دارند اما از بین همه انها به اندازه انگشتان دست هستند که در دل مردم قرار گرفته اند(خدا قرار داده) که بعنوان مرجع تقلید باشند. این نصب الهی است.
مراجع تقلید از چهار منبع مهم قران، سنت، عقل و اجماع فقها نسبت به استنباط احکام شرعی اقدام می کنند و فتوای خود را صادر مینمایند برخلاف پاپ که نه علمش به انجیل قد می دهد و نه انجیلی که تحریف نشده باشد در اختیار اوست.
در مرجعیت شیعه حتی یک مرجع تقلید در کل تاریخ مرجعیت را پیدا نمی کنید که فساد مالی داشته باشد یا مفاسد جنسی و ... وجود داشته باشد چرا که از شروط مرجعیت زنده بودن مرد بودن بالغ بودن عاقل بودن و اعلم بودن عادل بودن و حریص به مال دنیا نبودن و حلال زاده بودن است. به اعتقاد شیعه فقها جانشینان و نائبان عام امام زمان هستند که خود حضرت در حدیث معتبری انها را حجت خود بر مردم معرفی فرمودند و شرایط انها را بیان فرمودند. و تاکنون یک فتوا بر خلاف قران و سنت و عقل و اجماع از طرف فقهای شیعه صادر نشده است در حالی که در میان فتاوای پاپ برخلاف انجیل فراان دیده میشود.
درباره حقوق کارکرد زن در خانه اسلام هم چنین فرموده که زن میتواند حتی نسبت به شیر دهی فرزندش حق طلب کند. و این موارد به خاطر این است که جلو سوء استفاده های مردان را از زنان بگیرد.
اما اگر در تمام موارد قرار باشد قانون فقط حاکم باشد بر انسان سخت میشود لذا اخلاق هم سیطره وجودی می یابد. و اینگونه حقوق بصورت اخلاقی بخشیده می شود تا در مقابل ان مهر مادری و عاطفه همسری بطور مضاعف در خانواه نمود یابد.
اگر خدا هم بر مبنای عدل با ما رفتار کند در قیامت بیچاره می شویم.
فردی که بسیار به خود مطمئن بود و همه وظایف دینی خود را انجام داده بود در قنوت نمازش می گفت خدایا با عدلت با من رفتار کن اگر با فضت هم رفتار نکردی من بهشتی هستم.
شبی در عالم خواب خود را در صف محشر دید که نامه عمل به دست چپش دادند.تعجب کرد! و سرال کرد؟ و پاسخ شنید: تو در فلان روز با یک مورچه بازی کردی و هی انگشت جلوش می گرفتی و جلو راهش را می گرفتی؛ ایا او همسن تو بود؟ هموزن تو بود؟هم قد تو بود؟ و ... تو چه حقی داشتی این مورچه را اذیت کردی؟
حالا باید طبق عدلت خدا با تو رفتار بشه و عقاب عمل خود را ببینی!!!
از گرمای شدید عذاب خدا از خواب پرید و دیگر دعای قنوتش را عوض کرد: الهی عاملنی بفضلک و لا تعاملنی بعدلک یاکریم: خدایا با فضلت با من رفتار کن و با عدلت با من رفتار مکن!
بله گاهی اگر فقط قانون باشد به خاظر خشک بودن قوانین سنگ روی سنگ بند نمی شود و انقباض خاطر کانون خانواده میشود. لذا قوانین الهی در کنار رأفت و مهربانی و گذشت که قرار میگیرد زندگی شیرین می شود. لذا بنده ای که گناه کرده و شاسته عقاب شده با یک عذر خواهی او را مستوجب پاداش می کند و فضل و رحمتش را شاملش می گرداند. مادر درمقابل بخشش حقوقش خداوند مهر مادری را چنان در دل فرزندانش ایجاد می کند که در اخذ حقوقش نیست. چنان کانون خانواده را گرم و مهربانی والدین و فرزندان را زیاد می کند که در رعایت قوانین نیست. همیشه بخشش پله ترقی و گامهای بلند رو به جلو در رشد و تعالی انسانیت بوده است و رعایت قانون تنها مراعات مرز انجام تکلیف است. این کجا و ان کجا!
این اموزه های دینی در یک خانه چه تک همسری باشد یا چند همسری قابل اجراست. میتوانند از اول دو یا سه زن جوان در زندگی شریک شوند و هرسه بگویندجوانیمان چنین و چنان! اینها سخنان جالبی نیست. اگر مدتی تک همسر کنار همسرش بوده و زحمت زندگی کشیده و زندگی را فراهم کرده و بعداز سالها همسر دیگری وارد زندگی شده که همه زندگی فراهم است باز نمی شود گفت او روی زندگی زن اول نشسته است چون اولا مرد است که وظیفه تأمین زندگی همه زنان خود را دارد و هوو در مقابل هوو وظیفه ندارد هرچند اگر چنین کند که خیرش به هوویش برسد نزد خدا مأجور است و این همان گذشت است. از طرفی هم او با جوانی همسر خود بسر کرده است و این زنی که بعد از سالها وارد زندگی شده دیگر او طراوت اولیه جوانی را در همسر خود نمیبیند که زن اول دیده است. همچنین اگر زحمتی کشیده شده سود ان هم برده شده است و اگر هم در زمان حضور همسر دوم ثمره عملش و زحمتشان نمود پیدا کرد باز با تقسیم شاد با هوو، و اینکه او متوجه زحمات همسر اول بشود قدر و منلت زن اول کم که نمی شود بلکه مضاعف هم میشود.
از همه مهمتر امکانات زندگی
قابل مقایسه با وجود خود همسر  نیست که زن اول برخوردار و همسر دوم محروم مانده است. در حالی که امکانات زندگی چه در اختیار همسر اول یا دوم  و ... باشد باز در روند رشد، استحکام  و  تعالی  خانواده قابل استفاده همگانی است. کافی است اخلاق و رأفت اسلامی و مهربانی بین همسران حاکم شود در این صورت سوا جدایی ندارد. اما اگر نگاههای مادی و بدون گذشت و همراه با سوء استفاده اگر باشد زندگی تک همسری هم قابل تحمل نیست. بنابراین رابطه اخلاق مدار همسران اکسیر حل همه تنشهای خانواده چند همسری است.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
anime mobile پنجشنبه 6 مهر 1396 ساعت 18 و 45 دقیقه و 21 ثانیه
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید
آمنه دوشنبه 24 شهریور 1393 ساعت 19 و 47 دقیقه و 03 ثانیه
امیر علی تو که عرضه نداری به زن دوم توهین نکن
توهین به زن دوم توهین به رباب و لیلاست
توهین به زنان پیغمبر

توهین به مادر حضرت یوسف
و توهین به مقدسات است

امیرعلی چهارشنبه 19 شهریور 1393 ساعت 19 و 21 دقیقه و 22 ثانیه
تعجب می کنم از اینکه بعضی ها نسبت دادن هرزگی به زنان دوم رو توهین می دونن!!!!!!

من هم همونطور که همجنس های خودم رو که خیانت می کنند و سراغ زن دو و سوم می رن با کسی که به فاحشه خانه قدم می گذاره یکسان می دونم و فقط کلاه شرعی درست کردن برای هوسرانی حجت نیست.

بلکه توی همین جامعه زندگی می کنم و خوب می دونم که کسانی که تن به زن دوم شدن می دن اغلب فاحشه هایی هستند که به خاطر فساد ناچار دل از مرد متاهل می برن و زن دوم می شن و نود در صدشون در پی حذف تدریجی زن اول از زندگی مرد هستند...

ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ممکن است برخی از زنان دوم هرزه باشند همانطور که ممکن است برخی زنان اول هرزه باشند و یا برخی مردان! اما اینکه به این کلیت و اطمینان سخن میگویید باید بگویم احتمالا شما یا تو باغ نیستید یا از آسمان نازل شدید و بر علم اولین و آخرین اهل جهنم واقف هستید!
اسلام با هوسرانی مخالف است و شما اگر همه دوستان خود را در این مسیر خیانت پیشه می بینید در آئیین خود یا در بینش و دیندانی و دینداری خود هم باید شک کنید که چرا چنین دوستانی دارید!
و بدانید که فاحشه ها زن دوم نمیشوند بلکه رها هستند و جامعه را برای رسیدن به دنیای خود تیغ می کشند.
و آنهایی که زن دوم میشوند اهداف والایی دارند هر چند مواردی در این مرحله به انحراف رفته اند.
امیرعلی چهارشنبه 19 شهریور 1393 ساعت 19 و 16 دقیقه و 34 ثانیه
شرم آوره ... مردهای مومن هم خواستن از اتو زن های خیابون عقب موندن. بعد می گن زنها چرا خیانت می کنن... خوب کاملا طبیعی هست زنی که چه حلال و چه حرام از شوهرش خیانت می بینه دلسرد می شه ازش و وقتی موقعیت آشنایی با مردی پیش می یاد چه حلال و چه حرام به سمت این رابطه می ره... نهایتش همه اینها یه نتیجه مشترک داره: از هم پاشیدن خانواده ها و افزایش طلاق

واقعا جای تشکر داره که صاحبان این وبلاگ در اوضاع فلاکت بار جامعه تاکید به رواج طلاق و خیانت و شکاکیت زنها و مردها نسبت به هم و عدم اعتماد جلوه دادن مردها کمک می کنن واقعا چه تلاش گرانبهایی دست مریزاد
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
قضاوت شما بستگی به عینکی داره که جلو چشمتون گذاشتید و اینکه از چه زاویه ای و با چه میزان آگاهی از دین و واقیتهای جامعه به مسئله نگاه می کنید.
شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 12 و 18 دقیقه و 35 ثانیه
توهین رو اول زنی میکنه که جفت پا می پره تو زندگی دیگران .
اون زن هم حق داره از خو دش دفاع کنه فهمیدی
زنی که میگه زن اول میخواست یاد داشته باشه مرد نره سراغ دومی میخواد بگه که دومی وایساده بین زنی وشوهری شکر آب بشه این کجا ش حکم خدا و اسلامه واسه زن دوم شدن آیه بیار اگه راس میگی که زن دوم در اسلام روزی پیداش میشه که زن اول با شوهرش مشکل دارن که همه جا هست .آیه بیار
یعنی اون زن هرزه نیست .زن اول ال وبل هستش
خخخخخخخخخخ
زن هرزه زنی هست که بدون اجازه میپره وسط قر .حال میده تا مرد به جای حل اختلافشون بره دنبال خوردن حق بیشتر.
تو هم با همین مرد روزی به اختلاف میفتی خصوصا که اختلاف سنی دو نسل هم اضافه میشه
بد بختا باز یکی تازه واردتر وزرنگتر تو رو میندازه کنار اگه همین مزخرفات بشه فرهنگتون تو وبلاگ مسخره تون
هرچه کنی به خود کنی
مردی که عرضه نداره مشکلش رو حل کنه با زنش میره رد دللی تللی واسه تو هم مرد نمیشه اگه البته خودت از زنهای دللی تللی نباشی .
شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 08 و 12 دقیقه و 14 ثانیه
اقای نویسنده خودتون کامنت پایین رو بخونیین ببنید چه توهینی به خانها شده این دو کامنت زنان دوم رو هرزه معرفی کرده . اینها توهین نیست.
جمعه 10 مرداد 1393 ساعت 21 و 52 دقیقه و 14 ثانیه
جای خدا میشینن جای خدا آیه میارن جای خدا جهنم میبرن جای خدا بهشت واسه خودشون رزرو می کنن جای خدا واسه آدم حوای اضافی می آفرینن
خدامیگه ذکر وانثی از یک ادم ویک حوا اینها میگن نه چندتا حوا خدا یادش رفته بگه ما رو فرستاده بقیه آیه رو کاملش کنیم
حق دارن تنهایی خیالبافی میاره خوووو
خخخخخخخخخخخخ
صاحابشون هم لازمشون داره میاد مارو دعوا میکنه چه کنه وبلاگ بی پاسبان میمونه خووووویکی باشه پاس پاس کنه
حالا زهرا میم سین قاف کاف گاف گاف گاف
خخخخخخخخخخخخخخخ
جمعه 10 مرداد 1393 ساعت 21 و 11 دقیقه و 30 ثانیه
باز ابلیس جای خدا نظر داد!!!!
خدا مسلما نمی بخشه!!!
لابد از تو اجازه باید بگیره!!!! وکیل خدایی؟
تو برو یواشکی تو رختخواب آقای خونه، نیم ساعت بیشتر وقت نداره!! اومده آشغال بذاره دم در، کارت داره، زده بالا!!!
بدو بدو دیر میشه دیگه نمی خوادتا!!!
جمعه 10 مرداد 1393 ساعت 16 و 42 دقیقه و 49 ثانیه
اگه خدا مادران ما رو ببخشه مسلما شما رو نمی بخشه.
جمعه 10 مرداد 1393 ساعت 10 و 31 دقیقه و 42 ثانیه
اقای ذبیح خراسانی جز دروغ و فریبکاری چیزدیگری در میان زنان نیست. اگر بود پیامبری نیز با انان بود.
یک مادر جمعه 10 مرداد 1393 ساعت 00 و 03 دقیقه و 16 ثانیه
مغز مسمومت رو به کار بنداز درست بخون گفتم که رفته از دوست هم کلاسیش توی دوران دبیرستان که الان رشته دیگه تو همون دانشگاه بوده گرفته چون اینا با هم صمیمی هستن وبا هم میگردن توی دانشگاه
حق داری باورش واست خیلی سخته که دختری تا این حد پاک باشه اونم تو دل این همه پسر که خیلی هاشون خوب بودن ولی ماداریم کاراش رو می کنیم با یک پسری از اقوام شوهرم که خیلی خانواده نجیب ومومنی هستن وکامل ممیشناسیمشون بورسیه براشون بگیریم و اگه خدا بخواد عقدشون کنیم بفرستیمشون اروپا واسه تحصیل و...
هنوز دخترم تو فکرش درسه ودرس .
خداکنه همه مادرا طعم داشتن همچین دختر پسرای پاکی رو بچشن .
پنجشنبه 9 مرداد 1393 ساعت 15 و 28 دقیقه و 43 ثانیه
مادر گرامی چرندیات چیه میگی دختر نجیب شمارش دست پسرا چی کار میکنه.
یک مادر پنجشنبه 9 مرداد 1393 ساعت 13 و 35 دقیقه و 22 ثانیه
دختر جون هنوز آنقدر بی عرضه نشدم که فرق دختر نجیب ونا نجیب رانفهمم .
بس که خودتون بی حیاشدین دختر نجیب رویا شده واستون
دختر من توی کلاسشون 38 تا پسرن 3تا دختر چادری ونجیب
از اونا 15 نفرشون خواستگاری کردند رد کرده همشون که میومدن یا زنگ میزدن میگفتن ما دختر نجیب میخوایم دخترتون فرشته یه ما مقایسه میکنیم با بقیه دخترهای دانشگاه میبینیم توی کلاس خودمون تو این چندسال یک بار حتی با ماحرف هم نزدن هر کاری دارن به استادامون میگن.یکیشون پیامک زده بود که شماره موبایلشو از یکی از دخترای رشته دیگه که دوستش بوده گرفته بود اومد به من گفت که مامان حالشو رو بگیر تا دیگه پیامک نزنه یعنی در مورد من چی فکر کرده پسره
من وپدرش هم باپسره حرف زدیم آخرش گفت آخه همه میگن دخترتون جواب رد میده من گفتم شاید از طریق دوستی بتونم باهاشون ازدواج کنم قصد بدی نداشتم.
من از روی حرفهای پسرهای کلاسشون که اصرار داشتن میفهمم که چی تربیت کردم بدبختی شما اینه که نمیخواین باور کنین .
تا دبیرستان بود که با خودم بود .الان هم واسه فوق میخونه قبول بشه عروس میشه .دختر خوب ونجیب نگران بی شوهری نیست همه مشتاقشن
شما برگردین خودتون حرفاتون رو بخونین میفهمین بی حیا بودن ونبودن یعنی چی

منم مثل مادرتونم دلم میسوزه که گول این حرفا رو میخورین خودتون رو بد بخت میکنین این همه پسر خوب چرا میاین واسه این مردهای پررو دفاع میکنین .
واسه اینا شما واون زن فرقی نداره به فکر خودشونن نه فکر کنین عاشق چشم وابروی شما هستن .ما با اینا زندگی کردیم میدونیم ریشه شون تو خونه زن وبچشون محکمه
اون زنه که میندازه میره حرف مهریه واین چیزا نیست حرف این که مرد از زنش خوشش نمیاد یا که متنفره نیست .با این حرفا گولتون میزنن بعدم میچسبن به زنشون میگن نمیشه ازش جدا شم خاصیت مردا اینه خود تون بیشتر اذیت میشین که توی جوونی گول یک مرد هوس باز رو خوردین نه عاشق و شیفته

پنجشنبه 9 مرداد 1393 ساعت 10 و 15 دقیقه و 45 ثانیه
سیمین جان مردی که عاشقم بود زنش با دروغ و کلک زن شده بود . خیانت کرده بود اونم اومد سمت کسی که خائن نباشه . اتفاقا مطمئن هم شد.
پنجشنبه 9 مرداد 1393 ساعت 10 و 06 دقیقه و 42 ثانیه
مادر گرامی خودتون که اینجوری برخورد دارین مشخصه دختر شما چگونه است .اول مطمئن شوید دو روز دخترتون و تعقیب کنین ببنید چقدر شرم داره بخصوص دخترای امروزی که برای مادر هوو هستند روی مادر و ببوسند به مادرشون توهین میکنند.
یک مادر سه شنبه 7 مرداد 1393 ساعت 16 و 06 دقیقه و 54 ثانیه
زنهای مجرد بی حیا
چیزی که عوض داره گله نداره .خوب چرا میاین توی همچین وبلاگهای مسخره ای زنهای بیچاره رو به باد توهین وتهمت میبندین خجالت بکشین خانمهای مجرد دختر من هم دختره شرمش میاد به مردی سلام کنه .
به خدا روزی خودتون همین وضع رو پیدا میکنین فکر میکنین شما هم هرروز سالم وجوون میمونین شما هم از شکل ورو میفتین شما هم از کدبانویی خونه خسته میشین .شما هم پیر میشین از مادر خودتون خجالت بکشین .
تمامش تقصیر همین نویسنده بی شعوره که همچین موضوعاتی رو مینویسه .مردم آزارها کم از نادونی های دیگتون کشیدیم که اومدین کار به زنهای هرزه یاد میدین چه جوری برن زندگی هارو به هم بریزن .اونم با این مزخرفاتی که این زنهای بی شرم میگن خوشتون اومده زنی میاد از تیپش وقیافش واستون میگه زنها چه بی حیا شدن به خدا.
شما موضوعات دینی یاد میدین یا سایز بدن خانم ها رو اندازه میگیرین .بی حیایی حدی داره
دینتون بخوره تو سرتون آخوندای زن باز
سنگ همین زنها رو به سینه میزدین که دور خودتون جمع کردین از چندهمسری تون دفاع کنن .محتاج چندتا زن فاحشه هستین بیان از اندامشون بگن تا خوشحال بشین طرفدار دارین همین هارو آیه قرآن کنین بزنین سر در وبلاگتون
بی شرمها
اسم مردرا خراب کردین شما . نامردان هوس باز
روز عید اومدم این مزخرفات روخوندم حالم بد شد .
خانمهای محترم این آشغالها چه ارزشی دارن میان اعصابتون رو خورد میکنین .دین واخلاق اگه سرشون میشد الان خونه شوهر بودن .اه اه اه امنینت نداریم بیایم یک چیز بیشتری یاد بگیریم چی میخونیم بی دینها
سه شنبه 7 مرداد 1393 ساعت 14 و 03 دقیقه و 13 ثانیه
در ضمن شوهرتون پیره عله است خودتون هم بزوز تحملش میکنید کسی اجبار تون نکرده باهاش بمونید. درضمن حیا صفت شما رو میسازه .
دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 21 و 48 دقیقه و 48 ثانیه
در ضمن اینم بدونین ببینین چیکار کردین که شوهر ها برای فرار از زن اولشون دنبال زن دوم میگردن
دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 21 و 40 دقیقه و 57 ثانیه
... چون دنبال امنیت مالی و مادی هم بودین
دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 21 و 39 دقیقه و 54 ثانیه
میوه جان وشورا جان شما خودتون هم موقع انتخاب به پول پسره نگاه کردی جواب بله دادین
دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 21 و 38 دقیقه و 19 ثانیه
شما اگه نگران پسران مجرد هستین میوه جان اونها رو زیرچتر خودتون قرار بدین چون کار امروزه برای اینها وجود نداره دنبال زنان بیوه میگردن که مهریه گرفنه باشه سر پناه داشته باشن .
شورا دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 13 و 37 دقیقه و 21 ثانیه
بله ازدواج مجدد مرد هم زوری نیست زوربه زن اول هم نمیشه
باید او بخواهد که با هووزندگی کنه
این را هم در نظر بگیرید زنی که تک همسری را انتخاب کرده ومردهم تعهد داده که تک همسر بمانه پس این جا هم زور کارساز نیست .

در ضمن کدام پسر مجرد از ازدواج بیزاره

طرز تفکر دخترانی که مایلند مرد متاهل پولدار پخته داشته باشند تا پسر بکر باعث این بیزاری میشود کمی به خودتان بیایید .
شما در این نگرش انها گناهکار اصلی هستید که حاضر به تلاش دوشادوش با آنها نیستید وگرنه چرا مردان ما حاضر نیستند زن دوم بگیرند وبه پای همسر خود وفادارند .
چون زنی مطیع وکم توقع همراهشان بوده وهست .
کمی مانند مادرانتان فکر کنید خوشبخت میشوید چون شیرینی ساختن زندگی بیش از مفتخوری است .
مفت خوری آن هم مال مردم خوری عاقبتی جز فنا نداره

همان که محمد اقا میگویند .از عرق جبین خود خانه ات را بساز .
تصاحب خانه ای با عرق جبین دیگری غرقت میکنه .
ثنا مهدیان پاسخ داد:
حتما لازم نیست که همسر دوم بیاید زندگی ساخته شده دیگری را تصاحب کند، زن دوم هم باید برای ادامه همین زندگی تلاش کند، بالاخره زندگی یک زن و شوهر وسایل و امکانات تک همسری را داشته است. زن دوم نمیتواند بنشیند و بخورد، باید تا آنجا که امکانش هست مانند همسر اول تلاش کند و امکاناتی برای خودش فراهم کند.
ناردین دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 13 و 16 دقیقه و 40 ثانیه
بابا ازدواج که زوری نمی شود نمی شود به زور مردان مجرد رااجبار به ازدواج کرد.مردی هم که دیگران اورابرای زندگی مهیاکنند بدا به حال زن وبچه بدبختش.
ولی وقتی مردان توانایی هستند که می توانند اداره چندزندگی را بدست بگیرند چرا باید مانع شد چرا باید شما وامثال شما در صدد قببح جلوه دادن این ازدواج ها هستین . به خداوند قسم فقط به فکر خودتان هستین نه جامعه ونه به فکر زنها ومردان
میوه ممنوعه دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 12 و 30 دقیقه و 32 ثانیه
ناردین جان فعلا در جامعه ما، مردان بخاطر عیب و ایرادهایی که سارا خانم روی زنشان گذاشته اند، به دنبال زن دوم و یا روابط نامشروعند!
گاهی فارغ از این حقیقتند که خود مرد هم کلی عیب و ایرلد داره و زنش با وفاداری به پاش و شاید به پای بچه هاش نشسته!
امثال مردی مثل سیامکند که زن باردار بدبخت خودشونو تحقیر میکنن و میگن تازه با برخورداری از یه زن دیگه شاید بتونن بهتر تحملش کنن!
نمیگه کمک! نمیگه همراهی! میگه تحمل!!!
واقعا لازمه خدا یه سوزن گنده به اون اندام توهمیشون بزنه بادشون در بره، بفهمن همون زن باد کرده باردار شرف داره قوت داره به این مرد !!! که نگران و دلسوز نیاز سایر دختران شده!!!

تو جامعه امروز بزرگترین درگیری زنان اول اینه که مردایی با طرز تفکر امثال سارا با تحقیر کردن اونا ، میخوان اونارو ضعیف و ذلیل جلوه بدن! و اونا وارد کشمکش و دفاع هویتی شخصیتی میکنن!

اگر مردی با علم و رضایت همسرش طن دوم بگیره و هیچ کس اون یکی رو تحقیر نکنه، سالم و راحت زندگی میکنن یا با مخفی کاری و شبهه فکنی و بدبینی و ..؟
شورا دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 12 و 15 دقیقه و 09 ثانیه
بله ناردین گرامی اگر حکم به دست خداوند باشد خوب است اما با نگاه شما به دست مردان است که حق الناس نمیدانند .
ما هم میگوییم به دست خدا وسنت پیامبر اکرم .
آیا جامعه مرد مجرد ندارید که سنت پیامبر برایشان تبلیغ شود که مردان متاهل سنت به جا اورند ؟
آیا ازدواج سنت پیامبرنبود که دختران را قبل از بلوغ به ازدواج پسران در می اورد ومانند محمد اقا نمی گفت شغل ندارد پول ندارد برود بمیرد ؟
من پول دارم برش دارم من باشم وخیل زنان ؟
ناردین دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 12 و 00 دقیقه و 25 ثانیه
خوب درجامعه باید خوب جابیفتد فرهنگ سازی شود .چرا باید رسوایی نامید. به جای روابط حرام وگناه مردی آنقدر مرد است که اداره دو یاچند زندگی را به عهده می گیرد.
به نظرم بجای اینکه حکت وفرمان بدست زنان بیفتد باید آن را دراختیار قانون خداوند ودستورات ناب اسلام قرارداد
شورا دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 11 و 20 دقیقه و 02 ثانیه
ناردین گرامی
مردانی که میخواهند کار خیر انجام دهند وبرای خدا دو خانواده را ساپورت کنند بهتره زن پریشان حال خود را متوجه توانمندی خود کنند وگرنه پریشان حالی او حتی اگر نشانه بی ایمانی او باشه باز هم سرخوردگی وظلم ورنج زن بر گردن مرد است وباید جواب حق الناس رابه خداوند بدهد .
مخفیانه زندگی کردن به قصد کمک برای خانواده دوم عوافب روحی بسیار ناخوشایندی داره منجمله احساس گناه در فرزندان زن دوم وعدم اطاعت از پدر به دلیل همین مخفی کاری ها وترس از رسوا شدن .
گاهی فرزندان با پدر مقابله میکنند وگاهی به کارهای غیر اخلاقی وعرفی متمایل میشوند .
در فرزندان اول هم اگر مرد رسوا شود همین حالت است چون مردان کمی میتوانند به مدت خیلی طولانی پنهان کاری کنند .خصوصا اکنون که خانواده ها هسته ای است ومرد باید بر سر خانواده باشه .
زنان امروزی باهوشند وعوامل خیانت مردان را به خوبی میشناسند مگر زن از بهره هوشی کمی برخوردار باشه که این زنان به دلیل ناتوانی مجبورند تحمل کنند
ناردین دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 11 و 05 دقیقه و 11 ثانیه
اینکه اکثرزنان امروزی باتعددزوجات مخالفنددو گروهند:
گروه اول که کاملا حق باآنهاست زنانی هستندکه شوهرآنان به سختی ازعهده اداره یک زندگی وزندگی اولشان برمی آیدکه البته اسلام هم باقوانین ازدواج که قبلا یادآوری کردم راه راخود بخود برمردان ناتوان ازاداره زندگی بسته است مگراینکه زنی متمول وتوانادراداره زندگی بخواهدهمسردوم این مردا ن شودکه به نظرمی رسددرصورت توافق همسردوم برعدم دریافت نفقه هیچ اشکالی نداشته باشد
گروه دوم زنانی که شوهران متمولی وتوانایی دارندولی شدیدابرمخالفت بچه گانه خودتاکیددارند
ولی اینان هم خوب می دانند که باجلزو ولزکردن وجیغ ودادهای بی منطق وکودکانه نمی توانندمانع ازدواج مردان خودشوند متاسفانه حداقلش این است که مردانشان بصورت پنهانی اداره دویاچندزن وزندگی را به عهده خواهدگرفت
شورا دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 10 و 58 دقیقه و 53 ثانیه
باشه میوه جان
ما به اندازه کافی ازاین اشباح های کوچک درگوشه ذهنمان جای داریم برای تحمل کردن .مهم نیست .
برای همین خانم هاست که داریم فرهنگ سازی دینی می کنیم .
کسانی که تمام زندگی مردان را در جوان خواهی واندام می بینند در حالی که اکنون مردان بیشترین دغدغه وانتخابشان نجابت وحیا است حتی مردان فاسد هم زن نجیب میخواهند .اگر گیرشان بیاد وجواب دهد .
زنان اندامی متاسفانه سرگرمی روزانه اند .
کاش اندامهادر چادر ها مصون میماند تا این دسته از مردان هم به زن خود دلگرم میماندند.

بگذریم زندگی در جریانه

ثنا مهدیان پاسخ داد:
بله بزرگترین مسئله ای که بنیاد محکم خانواده ها رو متزلزل کرده، همین کمتر شدن حجاب و عفت بعضی زنان در جامعه است.
دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 10 و 56 دقیقه و 51 ثانیه
یاد تون باشه مرد ها میگن زن اول اویزونه.
ثنا مهدیان پاسخ داد:
نه اینطور نیست که شما میگید. لطفا منطقی و علمی بحث کنید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا